Knihy
E-knihy

Warren XIII. a Vševidoucí oko

Paseka, 2017
Nakladatel
Paseka, 2017
1. díl série
Warren XIII.

O takovém dětství se vám nezdálo ani v těch nejbláznivějších snech. Warren XIII. je dědicem a správcem starobylého rodinného hotelu, kde se děje jedna podivnější věc za druhou. V kotelně žije tvor se spoustou chapadel, zahradním...

Čti víc

351 Kč

Běžná cena Běžně 369 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

O takovém dětství se vám nezdálo ani v těch nejbláznivějších snech. Warren XIII. je dědicem a správcem starobylého rodinného hotelu, kde se děje jedna podivnější věc za druhou. V kotelně žije tvor se spoustou chapadel, zahradním bludištěm se plíží přízračná dívka, ze sester Warrenovy tety se vyklubou čarodějnice a mezi záhadnými hosty narazíte třeba na muže, který je od hlavy až k patě celý ofačovaný.
Někde v domě se navíc skrývá kouzelný poklad známý jako Vševidoucí oko. Aby jej však Warren našel a neztratil přitom hlavu (doslova), bude muset rozluštit spoustu hádanek, tajných kódů a dalších tajemství.

Warren XIII. a Vševidoucí oko je kniha, jakou jste si vždycky přáli mít – plná fantastických vynálezů, překvapení i originálních černo-rudých ilustrací, stejně spletitých a strašidelných jako křivolaké chodbičky hotelu.
Jejímu kouzlu podlehnou nejen fanoušci Tima Burtona, Roalda Dahla nebo Neila Gaimana, ale všichni ti, kdo se rádi bojí a smějí současně.
Čti víc
Kupte společně
Warren XIII. a Vševidoucí oko - Tania del Rio
Ducháčkovic rodina aneb Tajemství půlnoční mlhy - Sandra Vebrová, Václav Ráž (ilustrácie)
569 Kč
Ušetříte 29 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
224
Hmotnost
720 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Paseka
Rozměr
195×222 mm
ISBN
9788074327209
Naše katalogové číslo
262710

Co si myslíme my

Lucia Fidlerová
Lucia Fidlerová
kníhkupec-čašník
17. února 2017

Neobyčajne pútavý príbeh, ktorý vás prenesie do tajomného opusteného hotela. Avšak chýry o tajomnom poklade sa akosi rozšíria viac ako je treba a Warren je vystavený davu demolačných pokladuchtivých hostí, ktorí hľadajú Tajomné oko. Dobrodružná naháňačka za týmto legendárnym ( tažko povediac či skutočným ) pokladom vás určite pobaví. Vydajte sa spolu s Warrenom odvážne čeliť nebezpečenstvu, aby ste zachránili hotel a zažijete veľké dobrodružstvo. Bonusy ako hľadanie tajných kódov, výborný štýl písania a vizuálna stránka knihy budú absolútnou lahôdkou či už je čitateľ dieťa alebo dospelý :)

Čti víc
Ivana Kendralová
Ivana Kendralová
projektový manažér
27. ledna 2017

Warren Trinásty a Vševidiace oko je detská knižka ako stvorená pre dospelých. Dobrodružný príbeh hotelového poslíčka vás vtiahne do naháňačky za bájnym pokladom, počas ktorého sa spolu s malým hrdinom zoznámite s celým radom nevšedných postavičiek. Ak ste teda nevyrástli z bujnej fantázie a lásky k skvelým príbehom, táto knižka bude výbornou voľbou. A vďaka prekrásnym ilustráciám aj vizuálnym zážitkom.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

12 hodnocení

12
0
0
0
0

Batty Amnesia
Batty Amnesia
29.1.2017
Warren
Warren Trinásty a Vševidiace oko je knihou, ktorá má všetko. Vtipnosť, zápletku, zaujímavý dobrodružný dej, napínavosť a nečakané rozuzlenia. A keď píšem nečakné píšem nečakané, pretože napriek žánru "detská" kniha sa tu až tak predvídať nedalo... ako by to u iných detských knihách človek čakal. Samozrejme, nemôžeme čakať na konci všetci dramaticky uhynú pri veľkolepom súboji na život a na smrť. Ale, naozaj tam boli rozuzlenia, o ktorých som nemala ani najmenšie tušenie.
Čti víc
Lucia Hlubeňová
Lucia Hlubeňová
24.1.2017
Názor čitateľa
Priznávam, že som túto knihu „zhltla“ skoro na jedno posedenie a len s ťažkým srdcom som od nej odchádzala. Istým spôsobom mi pripomenula staré dobré časy, keď som s napätím po prvý raz čítala Troch pátračov. Warren Trinásty si vás získa od prvých strán a vy spolu s ním zažijete steampunkovú naháňačku za magickým pokladom v starodávnom hoteli plnom tieňov, chodbičiek a tajomných zákutí.

Warren má 12 rokov a je dedičom ponurého rodinného hotela, ktorý zíva prázdnotou a jeho atmosféra vám pripomenie filmovú mágiu Tima Burtona. Vykonáva v ňom skoro všetky povolania, keďže hotel prišiel o personál kvôli jeho lenivému strýkovi Rupertovi, ktorý má hotel na starosti do Warrenovej plnoletosti. Navyše má Rupert oči len a len pre svoju čerstvú manželku Annakondu, ktorá sa k Warrenovi správa ako tá najhoršia macocha na svete a je fakt divná...

Kniha vyniká krásnym prevedením – tvrdá väzba s výraznou farbou obálky, ktorú efektne dopĺňa zlatá metalická potlač. Účelový dizajn, viktoriánska dvojstĺpcová sadzba, nádherné ilustrácie s množstvom tajných kódov, hádaniek, zrkadlového písma, parádnych vynálezov robia z tejto knihy nielen skvelý čitateľský zážitok, ale aj pastvu pre oči.

Ide o prvý diel série, ktorý je však ucelený, takže sa nemusíte obávať otvoreného konca.
Čti víc

Nakladatel Josef Paseka, literární postava z Krvavého románu výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, inspiroval v roce 1989 Ladislava Horáčka nikoliv k založení podniku zaměřeného na vydávání „obluzenin národa českého“, ale k pojmenování jednoho z prvních soukromých nakladatelství po listopadové revoluci. Na Krvavý román, který se stal první knihou z produkce Paseky, navázalo postupem času mnoho dalších Váchalových děl, včetně Šumavy umírající a romantické, co do rozměrů druhé největší české knihy všech dob.

V devadesátých letech 20. století se v edičním profilu Paseky etablovala především historická literatura. Nejambicióznějším projektem z této oblasti je dodnes edice Velké dějiny zemí Koruny české, historicky první vydání kompletních dějin českých zemí od počátků po rok 1945. Celá řada renomovaných historiků, kteří se autorsky podíleli na „Velkých dějinách“, publikovala v Pasece i další knihy věnované nejrůznějším tématům a osobnostem českých i světových dějin.

Od svého založení až do současnosti vydává nakladatelství i prózy úspěšného českého spisovatele Petra Šabacha. Velký ohlas zaznamenaly také knihy Květy Legátové Želary a Jozova Hanule, jež dosáhly velkého úspěchu i v zahraničí. Mezi kmenové autory patří rovněž básník Pavel Šrut, který mimo jiné napsal a společně s výtvarnicí Galinou Miklínovou v Pasece publikoval oblíbené dětské knihy o Lichožroutech (ocenění Magnesia Litera – kniha desetiletí). Významným počinem nakladatelství je nové, doplněné vydání spisů básníka Vladimíra Holana.

V současné době nabízí Paseka široké spektrum knih různých žánrů. V oblasti překladové literatury pokračuje v projektu souborného vydání díla Vladimira Nabokova, dlouhodobě se věnuje řadě předních světových prozaiků (Alice Munroová, Amos Oz, Salman Rushdie, Roberto Saviano, W. G. Sebald, Steve Sem-Sandberg, Ljudmila Ulická, John Updike aj.) a v posledních letech představuje rovněž řadu nových současných autorů zejména evropských literatur.

Důležitou součást produkce nakladatelství tvoří knihy z oblasti překladové non-fiction. Výrazný ohlas v této sféře v poslední době zaznamenaly knihy amerického akademika a investičního poradce Nassima Nicholase Taleba (Černá labuť, Zrádná nahodilost), k nejúspěšnějším popularizátorům exaktních věd patří již tradičně Brian Greene a John D. Barrow.

Nakladatelství Paseka patří dnes v ČR mezi středně velké nakladatelské domy. Vydává kolem sedmdesáti nových překladových i původních českých titulů ročně, pořádá výstavy a autorská čtení. Do roku 2016 také provozovalo litomyšlské Portmoneum, které je teď majetkem Pardubického kraje. Mnoho knih a autorů Paseky bylo oceněno domácími i zahraničními cenami. I přes výraznou proměnu nakladatelského profilu a rozšíření celkového edičního záběru na současnou českou i překladovou prózu, dětské knihy, kvalitní publicistiku a další žánry zůstává Paseka věrná svým „váchalovským“ základům.

Čti víc
Kupte společně
Warren XIII. a Vševidoucí oko - Tania del Rio
Ducháčkovic rodina aneb Tajemství půlnoční mlhy - Sandra Vebrová, Václav Ráž (ilustrácie)
569 Kč
Ušetříte 29 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský