Knihy
E-knihy

Kafka

Za menšinovou literaturu

Nakladatel
Herrmann & synové, 2017

Kniha je druhým společným textem obou autorů, jakousi odbočkou mezi dvěma velkými spisy - AntiOidipem a Tisíci plošinami. Text vznikl na pozadí konceptů rozvinutých v AntiOidipovi (kterého lze s jistým posunem nazvat antipsychoanalytickým...

Čti víc

188 Kč

Běžná cena Běžně 198 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha je druhým společným textem obou autorů, jakousi odbočkou mezi dvěma velkými spisy - AntiOidipem a Tisíci plošinami. Text vznikl na pozadí konceptů rozvinutých v AntiOidipovi (kterého lze s jistým posunem nazvat antipsychoanalytickým traktátem), hlavním tématem je však Kafka sám a problémy imanentní jeho dílu.
Čti víc
Kupte společně
Kafka - Gilles Deleuze
Kafka - Rané roky - Reiner Stach
566 Kč
Ušetříte 30 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
168
Hmotnost
240 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Herrmann & synové
Rozměr
125×170 mm
ISBN
9788087054499
Naše katalogové číslo
262204

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Je jedním z nejoriginálnějších a najinspirativnějších francouzských filozofů druhé poloviny 20. století. Při rozvíjení své vlastní filozofické problematiky se často obracel k podnětům, které se zrodily v takových oblastech jako literatura, film, výtvarné umění nebo i kvantová mechanika, biologie a neurologie. Charakteristickým znakem jeho myšlení je schopnost zachytit mnohotvárnost a nezredukovatelnou jedinečnost kulturních, vědeckých a společenských pohybů. Tuto svou schopnost v plné míře projevuje i v práci o Sacher - Masochovi, vydané původně v roce 1967. Deleuze zde s velkým porozuměním představuje literární podoby jeho díla a zároveň usiluje rozbít zjednodušující koncepci sadomasochistické jednoty, kterou přijímá psychoanalýza.

Čti víc
Kupte společně
Kafka - Gilles Deleuze
Kafka - Rané roky - Reiner Stach
566 Kč
Ušetříte 30 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma