Knihy
E-knihy
576 Kč

Běžná cena Běžně 606 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Rudé hvězdy nad Afghánistánem - Vrtulníky armádního letectva 1979-1989 je prvou časťou pripravovanej trilógie. Dielo je výsledkom dlhého a prácneho úsilia, s ktorým autor zhromažďoval osobné dokumentárne spomienky vojenských pilotov bojovo nasadených v rôznych obdobiach vojny v Afganistane v rokoch 1979 – 1989. Bojové operácie, najmä sovietskej 40. armády, sa neobišli bez strát. Čitateľ možno bude prekvapený, že za deväť rokov bojov to boli straty pomerne vysoké. Mnohí piloti statočne zahynuli… Výstižné je aj motto knihy: „Padlí piloti vrtuľníkov sa dostanú priamou cestou do raja, pretože v pekle už boli“.

Autor predkladá čitateľovi nielen štúdiu o nasadení vrtuľníkov v rámci sovietskeho armádneho letectva, ale napríklad aj štruktúru vrtuľníkových jednotiek vzdušných síl 40. armády, časti o bitevných vrtuľníkoch Mi-24 či viacúčelových vrtuľníkoch Mi-8, Mi-6 a Mi-26, predstavuje pilotov vyznamenaných za bojovú činnosť v Afganistane Zlatou hviezdou hrdinu ZSSR a prináša aj prehľad zostrelov a poškodení sovietskych vrtuľníkov či strát lietajúceho personálu. Okrem množstva autentických fotografií ponúka kniha farebné kresby vrtuľníkov a ďalší ilustračný materiál. Publikácia obsahuje 176 strán a súčasťou knihy je aj 3 stranový rozkladací plagát s detailnou, vyše 50 cm dlhou kresbou vrtulníka Mi-24P.

Titul je v českom jazyku.
Čti víc
Kupte společně
Rudé hvězdy nad Afghánistánem 1 - Jiří F. Šiška
Tanky které zachránily Izrael - Avigdor Kahalani
849 Kč
Ušetříte 44 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
176
Hmotnost
1110 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Magnet Press
Rozměr
210×297 mm
ISBN
9788089169382
Naše katalogové číslo
260589

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Zdeňka Křepelková
Zdeňka Křepelková
7.9.2017
Velmi zajímavým způsobem řešený dokument. Kniha se všem líbila. Obdivujeme všechny dokumentaristy, kteří jsou v přímém přenosu bojů a neohroženě dokumentují situace pro čtenáře v zemích kde si nedokáží představit co lidé v těchto oblastech prožívají.
Čti víc

Společnost Magnet Press už přes dvacet let působí na slovenském časopiseckém trhu. Původně se věnovala pouze distribuci odborných periodik z ČR, s důrazem na časopisy orientované na letectví, armády, vojenskou techniku a historii, modelářství a sportovní létání. Postupně svou nabídku rozšířila i na další žánry. Významné místo zastává i v oblasti vydávání periodik a knižních publikací. Je spoluvydavatelem několika časopisů, vydává knižní publikace z oblasti letectví, historie ozbrojených sil SR, techniky apod. K tomu využívá i vlastní grafické studio.

Čti víc
Kupte společně
Rudé hvězdy nad Afghánistánem 1 - Jiří F. Šiška
Tanky které zachránily Izrael - Avigdor Kahalani
849 Kč
Ušetříte 44 Kč

„Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní.“

Anatole France