Knihy
E-knihy
299 Kč

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

299 Kč

Více o knize

Nejprodávanější český školní atlas je univerzální pomůckou pro výuku, nejen zeměpisu, na všech stupních škol.

Atlas je rozdělen do tematických kapitol, které jsou navíc barevně rozlišeny, díky čemuž je orientace v mapách velmi usnadněna. V úvodní části jsou zpracovány nejnovější astronomické poznatky o vesmíru a Sluneční soustavě. Dále navazuje kapitola Svět s mnoha tematickými mapami, které se věnují přírodě, obyvatelstvu, hospodářství nebo prostředí, ve kterém lidé na Zemi žijí.

Části věnované jednotlivým světadílům obsahují podrobné obecně zeměpisné mapy, doplněné o rozšiřující tematické mapy. Zeměpisné učivo je doplněno také o historické mapy stěžejních etap vývoje jednotlivých kontinentů, umožňující využití také v mezipředmětové výuce.
Mapovou část každého světadílu uvozují fotografické stránky se stručným charakterizujícím textem a s tabulkou geografických údajů.
Atlas je doplněn přehlednou tabulkou všech států a závislých území světa, tabulkami zeměpisných rekordů a rejstříkem, který čítá přes 15 000 názvů.

Čtvrté vydání populárního Školního atlasu světa navazuje na úspěšná vydání z roku 2004, 2007 a 2011, která vyšla v několika dotiscích.

Novinky ve 4. vydání: Nová témata: zaměstnanost žen, vzdělání, zdravotnictví a kvalita života
Nové téma: Ohniska napětí ve světě, Fyzická a administrativní mapa Česka, Podrobná mapa severní Asie, Vylepšený znakový klíč obecně zeměpisných map, výrazně usnadňující jejich čitelnost
Čti víc
Kupte společně
Školní atlas světa -
Všichni žijem v blázinci - Renata Červenková, Radkin Honzák
505 Kč
Ušetříte 62 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
176
Hmotnost
1020 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Kartografie Praha
Rozměr
230×320 mm
ISBN
9788073933999
Naše katalogové číslo
259685

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0
Kupte společně
Školní atlas světa -
Všichni žijem v blázinci - Renata Červenková, Radkin Honzák
505 Kč
Ušetříte 62 Kč