Knihy
E-knihy

Hry: Labyrint světa a ráj biče

Nakladatel
Brkola, 2016

Kniha je prvním a zatím nejucelenějším průřezem dramatickou tvorbou Romana Sikory (1970), který patří v současné době k nejkontroverznějším, ale také k nejhranějším a nejpřekládanějším českým dramatikům. První oddíl nabízí

Čti víc

466 Kč

Běžná cena Běžně 490 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

466 Kč

Více o knize

Kniha je prvním a zatím nejucelenějším průřezem dramatickou tvorbou Romana Sikory (1970), který patří v současné době k nejkontroverznějším, ale také k nejhranějším a nejpřekládanějším českým dramatikům. První oddíl nabízí Sikorovy dramatické metafory o světě: Tank, Vlci, Nehybnost, Smrt talentovaného vepře, Zpověď masochisty, Snídaně s Leviathanem, Pražské Jezulátko a Tři dny. Poté následují apokryfní dramata a starší pokusy o velké drama: Sodomagomora!, Smetení Antigony, Kolchida a Jitro kouzelníků. Satirické a sarkastické hry, dramatické naschvály a osobité hříčky s politickými náměty výbor uzavírají: Opory společnosti, Včera to spustili, Jiříkovo vidění, Pohřbívání, A konečně se dobře žilo... a Na cestě k vítězství. Součástí kníhy jsou také tři studie (Barbora Schnelle, Libor Vodička a Michal Čunderle) a bibliografie, výběr z ohlasů, překladů a zahraničních inscenací.
Čti víc
Kupte společně
Hry: Labyrint světa a ráj biče - Roman Sikora
Bábovky - Radka Třeštíková
750 Kč
Ušetříte 39 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
488
ISBN
9788088151012
Naše katalogové číslo
258112
Vazba
brožovaná vazba
Rok vydání
2016
Jazyk
český
Nakladatelství
Brkola

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Hry: Labyrint světa a ráj biče - Roman Sikora
Bábovky - Radka Třeštíková
750 Kč
Ušetříte 39 Kč