Knihy
E-knihy

Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech

Vyšehrad, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Vyšehrad, 2016

Jako by mu nestačil smích, který s kolegy z Divadla Járy Cimrmana vyvolává u několika generací diváků. Jeho role hraběte von Zeppelin, princů Jasoně a Drsoně či praktikanta Hlaváčka, nemluvě o četných ženských postavách...

Čti víc

160 Kč

Běžná cena Běžně 268 Kč

Ušetříte 40%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

160 Kč

Více o eknize

Jako by mu nestačil smích, který s kolegy z Divadla Járy Cimrmana vyvolává u několika generací diváků. Jeho role hraběte von Zeppelin, princů Jasoně a Drsoně či praktikanta Hlaváčka, nemluvě o četných ženských postavách, jsou bez nadsázky kultovní. Miloň Čepelka (* 1936) přitom není jen hercem výrazných komických rolí. Je též spoluzakladatelem Divadla Járy Cimrmana a zároveň vůbec jediným člověkem, jenž hrál se Svěrákem a Smoljakem i v „konkurenčním“ Salonu Cimrman, který provozoval objevitel pojizerského génia Jiří Šebánek.
Čepelka ovšem není jen tím, kdo rozdává smích, jeho záběr je mnohem širší. Je autorem několika sbírek povídek a románů s veskrze hororovou tematikou, a také několika epických básní o smrti. Uvádí dechovku a píše pro ni texty, zatímco v šedesátých letech psal texty pro hvězdy pop music, třeba pro Martu Kubišovou.
Kniha rozhovorů známého publicisty Aleše Palána s Miloněm Čepelkou není jen pohledem do zákulisí oblíbeného českého divadla, je pohledem za kulisy samotného Miloně Čepelky. Někdy je to docela horor, jindy velká legrace.
Čti víc
Kupte společně
Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech - Miloň Čepelka, Aleš Palán
Geniální přítelkyně - Elena Ferrante
334 Kč
Ušetříte 281 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
240
Nakladatelství
Vyšehrad
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
252434
Rok vydání
2016

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Kupte společně
Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech - Miloň Čepelka, Aleš Palán
Geniální přítelkyně - Elena Ferrante
334 Kč
Ušetříte 281 Kč

„Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.“

William Saroyan