Bratři Lví srdce  AUDIOKNIHA (NA CD)

Astrid Lindgren  ·  Vydavatel: Albatros, 2016

Interpret: Tereza Kostková

MP3 NA CD TOP #52       (4)
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
237 Kč
Běžná cena:
249 Kč
Ušetříte:
5% (12 Kč)

Posíláme do pěti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.

Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto audioknihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O audioknize

Krásný, nevídaný a strhující příběh odvahy, cti a především věrného přátelství, které zvítězilo nad smrtí, zradou a nenávistí, prožili sourozenci Jonatán a Karel zvaný Suchárek. Až ho si poslechnete, pochopíte, že oba jsou skutečně hodni jména bratři Lví srdce.

Albatros

Další tituly vydavatelství

Nakladateľstvo Albatros je najstaršie české nakladateľstvo s dlhoročnou tradíciou. Od svojho vzniku sa špecializuje na vydávanie literatúry pre deti a mládež (bolo založené v roku 1949; do roku 1969 pôsobilo pod pôvodným názvom Štátne nakladateľstvo detskej knihy). Dnes je súčasťou modernej mediálnej spoločnosti Albatros Media Slovakia.

Počas svojej existencie vydalo vyše 10 tisíc titulov. Sústredí sa na kvalitnú pôvodnú i prekladovú literatúru najmä pre deti od 2 do 12 rokov. Široké autorské i žánrové spektrum ponúka literatúru od najpopulárnejších autorov (napr. Václav Čtvrtek, Hana Doskočilová, Josef Lada, Ondřej Sekora, Jan Werich, Jiří Žáček; Adolf Born, Zdeněk Burian, Zdeněk Miler, Helena Zmatlíková) a evergreeny, ako napr. leporelo Polámal sa mravček, príbehy o Krtkovi, Mikeš, Malý princ, Deti z Bullerbynu, ale tiež súčasných českých i zahraničných autorov (Petra Braunová, Ivona Březinová, Alena Ježková, Radek Malý, Jindra Čapek, Renáta Fučíková, František Skála, Eoin Colfer, Jostein Gaarder, dvojica R. Goscinny - J. J. Sempé, Darren Shan, Jenny Nimmová, Hergé atď). V poslednej dobe vydáva svoje najlepšie knihy pre najmenších aj v slovenčine - leporelá pre najmenších, poézia, rozprávky, knižky pre začínajúcich čitateľov, literatúra náučná a vzdelávacia, fantasy, detektívne príbehy, komiksy, knižky bohato farebne ilustrované i príbehy pre zdatnejších a náročnejších čitateľov. Takisto prináša aj pôvodné slovenské tituly od slovenských autoriek medzi ktorými sú napríklad Zuzana Štelbaská, Zuzana Csontosová alebo Katarína Macurová.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o audioknize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 474 Kč
(ušetříte 24 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Délka: 5 hod.40 min. hod.
 • Rozměry: 142×123 mm
 • Jazyk: český
 • Věkové doporučení: 8+
 • Naše katalogové číslo: 250862


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 4 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto audioknihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené audioknihy? Klikněte.
3
4
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Denisa Muroňová
Denisa Muroňová
27. dubna 2016
     
Reagovat

3

Bratři Lví srdce nabízí mnohovrstevnatý příběh dvou malých bratrů, který troufám si říci, svým podmanivým vyprávěním okamžitě získá každého. Ať už se jedná o dokonale prosté, ale přitom citově čiré dialogy mezi chlapci, nebo neutuchající obdiv vůči jejich mravní zakódovanosti, která by měla být vzorem každému z nás.

Jedinečný příběh o lásce, která - i když je to kýčovité, nejde ji nazvat jinak - hory přenáší, a to i hory napříč dimenzí života i smrti. Jedním z hlavních rozměrů knihy je právě motiv úmrtí, který je variován mnoha zvláštními způsoby. A i přesto, že místy působí i pro dospělého člověka nemilosrdně a spadne mu nejedna slza na stránku, do tohoto příběhu smrt neodlučitelně patří, a Lindgrenová jí dodává nový rozměr.

Nový rozměr, který dětem, ale i dospělým dává naději v to, že i když jim zemře někdo blízký, jeho "život" může pokračovat v jeho vysněné zemi přesně dle jeho představ, které za života nemohly být naplněny.

Stejně tak, jako život Karla a Jonatána v kouzelné zemi zvané Nangijala, zemi plné dobrodružství někde daleko na druhé straně oblohy, kde vládnou ještě „časy ohníčků a pohádek“. V časech, ve kterých se tak jako všude objevují příšery a lidí, se kterými je potřeba sehrát svůj životní boj plný dobrodružství a neodmyslitelných útrap o lepší budoucnost pro celé lidstvo.

Nebojím se tento počin přirovnat ke světově proslulému Malému princi, ve kterém také mezi řádky nalezneme nejedno životní moudro, které nás inspiruje a nutí přehodnotit způsob nazírání na svět, ale hlavně, i sebe sama.

"Některé věci člověk prostě musí udělat. Jinak by nebyl lidská bytost, ale kus hadru."
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (3)   (0)
Mária Anna Krupková
Mária Anna Krupková
26. července 2015
     
Reagovat

Rozprávka môjho dectva

Úžasná knižka so skvelými ilustráciami Františka Skály. Pre deti i dospelých. Nechýba napätie, bájne tvory či kúzelné svety. Boj života a smrti. Dobra a zla... (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
Milan Robek
Milan Robek
11. června 2014
     
Reagovat

návrat do dětství

Tato skvělá kniha je pro mě návratem do dětství, kdy jsem se od knížek A.L. nemohl odtrhnout. Krásně postavený příběh plný napětí. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
Veronika
Veronika
12. srpna 2013
     
Reagovat

Smutno-čarovné

Veľmi citlivo (a tak čisto, detsky) napísaný príbeh o bratskej láske a dobrodružstve za hranicou smrti. Autorku podozrievam z náklonnosti k východným filozofiám, čo je len dobre, pretože som v knihe našla témy ako karma, vysporiadanie sa s vnútornými strachmi, odvaha počúvnuť vnútorné volanie atď. Odporúčam vlastne aj pre dospelých a pre každého, kto neprestal mať rád rozprávky :) (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (0)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU