Knihy
E-knihy

Na cestě

Argo, 2005
Na skladě
Nakladatel
Argo, 2005

Na cestě je strhující a přesvědčivý amalgám fikce a autobiografických prvků, dodnes inspirující čtenáře k nalézání vlastní svobodné cesty...

Čti víc

283 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Nový překlad románu z roku 1957, který autorovi přinesl obrovskou popularitu i uznání kritiky a učinil z něj legendu.

Kerouac zde nachází své osudové téma i vlastní hlas a metodu: horečně chrlený text odráží autenticitu svobodného života, nesvazovaného konvencemi průměrnosti. Takový život a lidé, kteří jej dovedou žít, jsou pro něj ideálem, jejž se neustále pokouší naplnit a zachytit v postavách svých knih.

Na cestě je strhující a přesvědčivý amalgám fikce a autobiografických prvků, dodnes inspirující čtenáře k nalézání vlastní svobodné cesty.
Čti víc
Kupte společně
Na cestě - Jack Kerouac
Hana - Alena Mornštajnová
466 Kč
Ušetříte 61 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
On the Road
Rozměr
135×215 mm
ISBN
8072037196
Naše katalogové číslo
25005
Počet stran
317
Hmotnost
450 g
Rok vydání
2005
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

28 hodnocení

19
2
6
1
0

Bubli
4.8.2016
Názor čitateľa
skvelé, skvelé, skvelé. kniha síce (aspoň pre mňa) mala zopár pomalších pasáži, ku ktorým som sa musela nútiť, ale vedela som, že čoskoro sa zase dostanem k niečomu, čo ma začne baviť a nebudem sa môcť odtrhnúť. odporúčam. :)
Čti víc
Jakub Požárek
Jakub Požárek
6.4.2013
Svoboda na papíře
Je úžasná. Kerouacovi jsem věřil každé slovo. Nepročítáte hromadu nudného textu ale se zanícením čtete spontánní projev mysli. Je to doslova svoboda na papíře ...
Čti víc
Zuzu
10.6.2011
tak pre mňa nie...
Na odporúčania som skúsila, ale zistila, že Kerouac zrejme nie je pre mňa, zvlášť táto kniha o "budižkničemoch," ktorí nadarmo márnia život :-) Mám radšej príbehy...a nemusia mať pevný začiatok a koniec, ale toto bola len spleť neviem čoho a čítanie ma zväčša nudilo. Prvých 50strán sa mi páčilo, ale keď som po ďalších 50tich zistila, že sa stále všetko točí dookola o tom istom, môj záujem opadal...no napriek tomu verím, že aj táto kniha má svojich čitateľov a fanúšikov, takže moje ocenenie oželie :-)
Čti víc
Alchus
2.4.2006
Manifest beatnikov
Na ceste je jednoznacne manifestom beatnickej generacie, pre mna je to posvatnejsie ako biblia. Kerouac ma uzastny styl pisania, vsima si detaily,malickosti.Nenudi citatela vsednostami: Proste tuto knihu "zerem" a nedam na nu dopustit.
Čti víc

Jack Kerouac je prozaik, nejvýznamnější představitel americké "beat generation". Krátce studoval na Columbia College v New Yorku, v roce 1942 se přihlásil do amerického námořnictva. Svou literární dráhu započal tradičním románem Maloměsto a velkoměsto (1950. Jeho nejznámější knihou se stal román Na cestě, v němž líčí autobiografické zážitky ze života "beatniků". Kerouac se snažil (jako ostatní beatnici) o maximální upřímnost a spontaneitu díla bez ohledu na umělecké následky. Pohrdal korigováním tvorby, jenž má být způsobem druhotné morální cenzury vnucované podvědomím. Literáta přirovnával k jazzovému saxofonistovi, neboť by měl hledat jazykové vyjádření nerušeného proudění myšlenek. Na druhou stranu lze z jeho tvorby vycítit pronikavý pocit stísněnosti, zoufalství a bolesti žití, jenž většinou převažuje nad entuziasmem a občas násilným veselím postav. John Clellon Holmes se o něm vyjádřil slovy: "A najednou mnou zachvěl pocit, že Kerouac svou čtyřicítku o mnoho nepřežije. Taková hltavost, psychická zranitelnost, taková jednostrannost musí člověka nakonec vymačkat a Kerouac, jak jsem ho znal, nebyl schopen odvrátit se od svého zničujícího vědomí." Jeho poezie je ovlivněna asijskými vlivy, především zen-buddhismem a starou čínskou poezií. Ovlivnila ho především forma haiku (tj. báseň o 17 slabikách, která obsahuje ucelenou vizi života ve třech krátkých řádcích), dále to byl blues (tříveršové sloky s opakovaným nepatrně variabilním prvním veršem, většinou smutné či melancholické). Kerouac přesně nedodržoval tyto formy, šlo mu spíše o dodržení nálady a rytmu. Velmi ho ovlivnil jazz. Své básně považoval za chorusy.

Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Na cestě - Jack Kerouac
Hana - Alena Mornštajnová
466 Kč
Ušetříte 61 Kč

„Knihy jsou mrtvým materiálem, dokud v nás neožijí.“

Jiří Mahen