Knihy
E-knihy

Vytrvalost

Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka

Slovart CZ, 2016
Nakladatel
Slovart CZ, 2016
Překlad

Tato kniha je první zahraniční biografií, která dokumentuje nevšední vzestup, pád a rehabilitaci muže, který byl prohlášen za „největšího běžce všech dob". Je to také příběh zlatého...

Čti víc

332 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Tato kniha je první zahraniční biografií, která dokumentuje nevšední vzestup, pád a rehabilitaci muže, který byl prohlášen za „největšího běžce všech dob". Je to také příběh zlatého věku sportu, který se odehrával na pozadí paranoidních ohavností studené války. Z londýnské olympiády v roce 1948 do českých vězeňských lágrů, toto je trýznivý a současně povznášející příběh o přežití. Zatímco Zátopek stoupal k vrcholu své světové slávy, jeho bývalého trenéra zatkli a mučili. Jejich rozdílné cesty odhalují, jak nevypočitatelná je sláva, aby se v čase, kdy se Zátopkův svět zhroutil, opět zkřížily. Jediné, co oběma mužům zbývalo, je vydržet a zůstat pevný.

Čti víc
Kupte společně
Vytrvalost - Rick Broadbent
Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy - Dana Zátopková, Emil Zátopek
802 Kč
Ušetříte 42 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Endurance
Rozměr
145×230 mm
ISBN
9788075291851
Naše katalogové číslo
247410
Počet stran
304
Hmotnost
690 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Slovart CZ

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Ivana Černáková
Ivana Černáková
20. 5. 2017
Kniha na nostalgické večery
Som trochu zaujatá, lebo Zátopkovci boli vždy mojou obľúbenou témou. Túto knihu mám doma už dlho, ale nejako na ňu nebola nálada alebo som si ju šetrila na neskôr... ani vlastne neviem, prečo som si kúpila práve túto z viacerých o Zátopkovi. Možno ma zaujímalo, ako celú tému spracuje človek "odinakiaľ".

Je to o Zátopkovi aj nie je. Jeho život je hlavnou líniou knihy, v ktorej sa však Rick Broadbent venuje aj ostatným bežcom, ľuďom okolo nich, nezabúda na rodinné pozadie... a celým dielom sa vinie aj línia politická, ktorá týchto mužov a ženy ovplyvňovala viac ako by chceli.

Niektoré mená sú známe (Alain Mimoun, Vladimír Kuc), iné pre mňa menej (Gordon Pirie, Jim Peters, Ron Clarke). Každý z nich mal svoj príbeh, každý prežíval svoje osobné tragédie i náhle a väčšinou prchavé výstupy na vrchol.
Príbeh o prvom a jedinom Zátopkovom trénerovi (Jan Haluza) dodáva celej knihe temný nádych politiky, drobnička o Oľge Fikotovej, ktorá si mohla vziať "západniara" bola napriek dobrému koncu len potvrdením toho, aké zložité to v tých rokoch bolo. A Broadbent sa snaží cez svedkov ukázať Emilovu "politickú" úlohu počas rokov jeho slávy i osvetliť, čo sa to vlastne stalo v roku 1968.

Páčil sa mi štýl, prišiel mi rozumne vyvážený. V istých momentoch hrá na city, používa klasické obraty, inde je naopak veľmi stručný, až rázny, ale spolu to dáva veľmi čitateľný výsledok o bežcoch na dlhé trate z čias, kedy sa písala významná kapitola bežeckej histórie.

Ak vás táto téma čo len trochu zaujíma, prečítajte si to a neoľutujete. Mne po nej ostal taký trpko-sladký pocit, ale určite sa k nej ešte vrátim.
Čti víc

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 2000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích

autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Čti víc
Kupte společně
Vytrvalost - Rick Broadbent
Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy - Dana Zátopková, Emil Zátopek
802 Kč
Ušetříte 42 Kč

„Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví.“

George Orwell