Knihy
E-knihy

Pařížský polibek

Nakladatel
Metafora, 2016

Bohémská Paříž konce 19. století… Jessie, toužící stát se sochařkou, dostala příležitost učit se od samotného Augusta Rodina! Otevřel se jí tím nový, podivný i vzrušující svět, a především neuvěřitelná příležitost...

Čti víc

332 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

332 Kč

Více o knize

Bohémská Paříž konce 19. století…
Jessie, toužící stát se sochařkou, dostala příležitost učit se od samotného Augusta Rodina! Otevřel se jí tím nový, podivný i vzrušující svět, a především neuvěřitelná příležitost, v té době naprosto nevídaná.
Záhy poznala novou přítelkyni Camille Claudellovou, která s ní studuje v mistrově ateliéru. Spolu se vášnivě vrhly do zkoumání pařížského polosvěta. Průvodci jim byli nekonvenční umělci jako Toulouse-Lautrec, malířka a modelka Suzanne Valadon, lesbická malířka Rosa Bonheurová či Camillin bratr, básník a dramatik Paul Claudel.

Jessie se stává svědkem vzestupu a pádu skvělé Camille. Ta se během let etablovala jako vynikající sochařka, jejíž dílo se objevilo i na pařížském Salonu. Rozhodně se nevyhřívala na slunci odraženém od Rodina, propadla však zoufalé lásce ke svému učiteli. Jessie sama byla rozpolcena mezi povinností ke svému anglickému snoubenci a pokušením, které představoval svůdný umělecký kolega.

Vztah Camille a Augusta trval mnoho let, jenže sochař odmítal kvůli milence opustit svou životní partnerku. Do hry vstupily žárlivost, zrada a paranoia. Ztýraná duše a dávné tajemství přivedli Camille až do ústavu choromyslných, kde nakonec prožila třicet let života.
Čti víc
Kupte společně
Pařížský polibek - Maggie Ritchie
Hotel Ritz - Tillar J. Maze
616 Kč
Ušetříte 32 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
296
Hmotnost
360 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Metafora
Rozměr
135×209 mm
ISBN
9788073594992
Naše katalogové číslo
247350

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Veronika Chňupková
Veronika Chňupková
6.1.2017
Názor čitateľa
Kniha sa číta jedným dychom. Ďalšia veľmi zaujímavá kniha beletrizovaných životopisoch z tohto vydavateľstva. Čitateľ sa dozvie veľa zaujímavých informácií o sochárovi Rodinovi, o jeho práci, tvorbe. Ale zároveň kniha podáva veľmi zaujímavý pohľad do života žien na konci 19. storočia a začiatku 20. storočia. Najprv ma vyprávačka Jessie veľmi prekvapila, ale neskôr ma jej životný príbeh zaujal viacej než príbeh Camille a Rodina, ktorý bol akýmsi doplnením.
Čti víc

Kupte společně
Pařížský polibek - Maggie Ritchie
Hotel Ritz - Tillar J. Maze
616 Kč
Ušetříte 32 Kč