Knihy
E-knihy

Postel, hospoda, kostel

Argo, 2016
Na skladě
Nakladatel
Argo, 2016

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako

Čti víc

283 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí.
Čti víc
Kupte společně
Postel, hospoda, kostel - Zbigniew Czendlik
Kazatelna Život - Marián Kuffa
376 Kč
Ušetříte 20 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
280
Hmotnost
510 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo
Rozměr
145×215 mm
ISBN
9788025719183
Naše katalogové číslo
247346

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

4 hodnocení

3
1
0
0
0

Vierka
14.5.2018
ODPORUCAM
Ako už názov mojej recenzie napovedá, knihu veľmi odporúčam k prečítaniu. Poľský kňaz pôsobiaci v Čechách formou interview rozpráva nielen o svojom živote, ale predkladá mnohé úvahy k zamysleniu sa. Kniha je vhodná nielen pre ľudí rímsko-katolíckeho vierovyznania, ale aj pre ľudí s iným vierovyznaním, či ateistov. Veľmi milé a krásne čítanie.
Čti víc
Jarka
14.6.2017
Pozoruhodná a úprimná spoveď plná inšpirácie
Dávam zatiaľ iba štyri hviezdičky, lebo ju ešte stále čítam a tá polovica, do ktorej som sa dostala, je naozaj pútavá (záložka je síce v polovici, ale oči sondujú už na jej konci :-)). V mojej mysli som mala farárov zaškatuľkovaných ako ľudí nudných, suchopárnych a jednostranne orientovaných na cirkev a jej učenie, ale táto kniha zmenila môj názor. Pán Czendlik je veľmi zaujímavý človek, ktorý prepája božské s ľudským, a ja som v jeho slovách našla veľa podnetov na premýšľanie. Zároveň sa mi dostalo veľa odpovedí na otázky, ktoré sa týkali celibátu, pôsobenia farára, pohľadu na dnešnú spoločnosť a jej hodnoty. Veriaci či neveriaci, som si istá, že s otvorenou mysľou si v tejto knihe si každý nájde niečo svoje...
Čti víc
eva
2.1.2017
Knihu si kupte nebo půjčte. Formou rozhovoru se dozvíte vše na co by jsem se pana faráře taky zeptala. V nečem lze souhlasit v něčem ne. Je zajímavý člověk s pozoruhodným osudem.
Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Postel, hospoda, kostel - Zbigniew Czendlik
Kazatelna Život - Marián Kuffa
376 Kč
Ušetříte 20 Kč

„Je zoufalé nemít rozečtenou krásnou knihu, nemít v zásobě nic, co bychom mohli otevřít bez zklamání.“

Jiří Orten