Knihy
E-knihy

Postel, hospoda, kostel

Argo, 2016
Na skladě
Nakladatel
Argo, 2016

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako

Čti víc

283 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí.
Čti víc
Kupte společně
Postel, hospoda, kostel - Zbigniew Czendlik
Kazatelna Život - Marián Kuffa
376 Kč
Ušetříte 20 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
280
Hmotnost
510 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo
Rozměr
145×215 mm
ISBN
9788025719183
Naše katalogové číslo
247346

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

4 hodnocení

3
1
0
0
0

Vierka
14. 5. 2018
ODPORUCAM
Ako už názov mojej recenzie napovedá, knihu veľmi odporúčam k prečítaniu. Poľský kňaz pôsobiaci v Čechách formou interview rozpráva nielen o svojom živote, ale predkladá mnohé úvahy k zamysleniu sa. Kniha je vhodná nielen pre ľudí rímsko-katolíckeho vierovyznania, ale aj pre ľudí s iným vierovyznaním, či ateistov. Veľmi milé a krásne čítanie.
Čti víc
Jarka
14. 6. 2017
Pozoruhodná a úprimná spoveď plná inšpirácie
Dávam zatiaľ iba štyri hviezdičky, lebo ju ešte stále čítam a tá polovica, do ktorej som sa dostala, je naozaj pútavá (záložka je síce v polovici, ale oči sondujú už na jej konci :-)). V mojej mysli som mala farárov zaškatuľkovaných ako ľudí nudných, suchopárnych a jednostranne orientovaných na cirkev a jej učenie, ale táto kniha zmenila môj názor. Pán Czendlik je veľmi zaujímavý človek, ktorý prepája božské s ľudským, a ja som v jeho slovách našla veľa podnetov na premýšľanie. Zároveň sa mi dostalo veľa odpovedí na otázky, ktoré sa týkali celibátu, pôsobenia farára, pohľadu na dnešnú spoločnosť a jej hodnoty. Veriaci či neveriaci, som si istá, že s otvorenou mysľou si v tejto knihe si každý nájde niečo svoje...
Čti víc
eva
2. 1. 2017
Knihu si kupte nebo půjčte. Formou rozhovoru se dozvíte vše na co by jsem se pana faráře taky zeptala. V nečem lze souhlasit v něčem ne. Je zajímavý člověk s pozoruhodným osudem.
Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Postel, hospoda, kostel - Zbigniew Czendlik
Kazatelna Život - Marián Kuffa
376 Kč
Ušetříte 20 Kč

„Je zoufalé nemít rozečtenou krásnou knihu, nemít v zásobě nic, co bychom mohli otevřít bez zklamání.“

Jiří Orten