Knihy
E-knihy

Kolegium

Tigris, 2016
Nakladatel
Tigris, 2016

Kniha Kolegium je dramatem odehrávajícím se před soudem v současnosti. Přesto se soudní líčení před dvanácti soudci zabývá životem Ježíše Krista a jeho vztahem k dívce z Betánie, tři kilometry od Jeruzaléma. Doposud nikde nepublikovaný názor, že Ježíš...

Čti víc

309 Kč

Běžná cena Běžně 325 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

309 Kč

Více o knize

Kniha Kolegium je dramatem odehrávajícím se před soudem v současnosti. Přesto se soudní líčení před dvanácti soudci zabývá životem Ježíše Krista a jeho vztahem k dívce z Betánie, tři kilometry od Jeruzaléma. Doposud nikde nepublikovaný názor, že Ježíš Nazaretský miloval nade vše Marii z Betánie, obhajuje stařičký vyšetřovatel, který 55 let svého života zasvětil studiu všech náboženství. Jeho zjištění jsou přinejmenším fascinující a jako vše, co je originální a vybočující z konvence všednosti a tradic, které nabourává, setkává se i on s nemilosrdným prostředím soudní síně. Zde zcela sám dokazuje dvanácti soudcům, že jeho zjištění církev dva tisíce let neznala, a pokud i znala, potom zapečetila pod zámkem hrobového ticha. Kniha čerpá ze současných vědeckých analýz života Kristova a byla nezávisle na názoru autora, označena za gnósu. Tímto termínem se také označovaly spisy vyloučené z církve, např. Evangelium Tomáše, Petra a další. Zároveň je však živě strhujícím dramatem, které přináší čtenáři nečekané poznání v oblasti náboženských nauk. Kdyby tato kniha vyšla ve středověku, byl by její autor upálen na hranici.
Čti víc
Kupte společně
Kolegium - David Hartl
Cesta k zázrakům - Robert Rosenthal
593 Kč
Ušetříte 31 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
394
Jazyk
český
Nakladatelství
Tigris
Vazba
brožovaná vazba
ISBN
9788074901027
Naše katalogové číslo
241882
Rozměr
140×210 mm
Rok vydání
2016

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Kolegium - David Hartl
Cesta k zázrakům - Robert Rosenthal
593 Kč
Ušetříte 31 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma