Knihy
E-knihy

Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy

Academia, 2016
Na skladě
Nakladatel
Academia, 2016

„Já jsem běhal velice rád a strašně moc, vlastně skoro pořád. Do práce, z práce, na stadion, pro nákupy nebo i jen tak pro radost. Dokonce i do schodů jsem běhal s nadšením, ale vůbec nejraději po mořském břehu. Nejvíc kilometrů...

Čti víc

470 Kč

Běžná cena Běžně 495 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

„Já jsem běhal velice rád a strašně moc, vlastně skoro pořád. Do práce, z práce, na stadion, pro nákupy nebo i jen tak pro radost. Dokonce i do schodů jsem běhal s nadšením, ale vůbec nejraději po mořském břehu. Nejvíc kilometrů jsem však naběhal doma, miloval jsem rovinaté lesy kolem Staré Boleslavi, Houštky, Čelákovic, Vestce. Ať bylo voňavé jaro nebo horké léto, kdy na borovicích zářily kapky pryskyřice, ať padalo listí tiše ze stromů nebo se hustě snášel sníh, vždycky jsem měl chuť běhat a nikdy se nenudil.“

Tímto vyznáním začal kdysi dávno své šťavnaté vyprávění o životě, závodění, úspěších i prohrách Emil Zátopek. Svým osobitým, lehkým a svižným stylem s prvky slováckého nářečí v něm nyní pokračuje a o spoustu humorných situací ho obohacuje Dana Zátopková. Kniha je určena všem, kteří se chtějí dozvědět, jak to s našimi nejslavnějšími olympioniky bylo doopravdy, v krušných dobách nesvobody i poté.
Čti víc
Kupte společně
Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy - Dana Zátopková, Emil Zátopek
Voda, která hoří - Jitka Vodňanská
868 Kč
Ušetříte 125 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
604
Hmotnost
1500 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Academia
Rozměr
180×250 mm
ISBN
9788020025999
Naše katalogové číslo
241578

Co si myslíme my

Ivana Kopková
Ivana Kopková
zaměstnanec/zaměsnankyně
20. července 2016

Na tuto knihu se vyplatilo ty roky, kdy ji Dana Zátopková přepracovávala, čekat! :-)
600 stránkové povídání Dany a Emila o jejich životě plného sportu a cestování je velice čtivé a každá stránka utíká snad rychleji než samotný Emil :-)
Na knize mě baví fakt, že se jedná o "autobiografie" obou manželů, a tak vím, že se jedná o skutečné příběhy, nijak nezkreslené jinými autory. Zároveň i psané slovo manželů Zátopkových je velice přirozené, což přidává na autentičnosti.
Kniha je navíc velice hezky graficky zpracovaná, což jí přidává další plusové body.

Knihu by si měl přečíst každý, kdo má rád příběhy o běhání, o vlastní vůli a vytrvalosti, o cestování a vlastně i o "obyčejném životě" dvou vrcholových sportovců, kteří díky změnám režimu zažili život jako na horské dráze ovšem nikdy neztratili smysl pro humor a pozitivní myšlení.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

3 hodnocení

3
0
0
0
0

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

V současné době zaujímá Academia svou ediční činností přední místo mezi nakladatelstvími České republiky. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Čti víc
Kupte společně
Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy - Dana Zátopková, Emil Zátopek
Voda, která hoří - Jitka Vodňanská
868 Kč
Ušetříte 125 Kč

„Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví.“

George Orwell