Vítejte z Arary. Proč jste se ocitli u nás v Martinusu? Arara.cz se stává součástí Martinus.cz :-) Více zde.

Dešťová hůl

Jiří Hájíček  ·  Vydavatel: Host, 2016
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
284 Kč
Běžná cena:
299 Kč
Ušetříte:
5% (15 Kč)

Posíláme do 8 dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Předešlé literární sondy obrácené do minulosti české vesnice následuje nyní román ze současnosti. Opět silný příběh, v němž kromě lidí tentokrát hrají důležitou roli pozemky — zděděná pole a spory kolem jejich vlastnictví. Venkovská krajina jihočeských blat je vůbec v textu silně přítomna a kromě jedinečné atmosféry dodává příběhu i historický kontext a také nepřímo vstupuje do osudů hlavních postav.

Zbyněk, profesí správce pozemků, se po mnoha letech setkává se svou dávnou láskou, aby jí pomohl se zdánlivě jednoduchým majetkoprávním problémem. Vrací se na venkov, na místa svého dětství a dospívání, a zamotává se do nejasných okolností pozemkového sporu, ale také do osobní a manželské krize. Potýká se s nespavostí, bloudí krajinou a katastrálními mapami a nad ním se jako přízrak vznáší bláznivý venkovský aviatik z osmnáctého století. Ve zlomovém okamžiku jde Zbyněk s tváří pomalovanou válečnými barvami do boje. Za to, co považuje za správné, za sny dětství a „aby se jednoho rána neprobudil jako někdo jiný“.

Host

Další tituly vydavatelství

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 502 Kč
(ušetříte 26 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Počet stran: 280
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 140×205 mm
 • Hmotnost: 360 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788074917738
 • Rok vydání: 2016
 • Naše katalogové číslo: 238030


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 2 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
jazz
jazz
29. listopadu 2016
     
Reagovat

znovu výborná kniha 2

poznáte ten pocit? odkaldáte prečítanú knihu a vôbec sa vám nechce. ešte by ste pri nej chvíľu vydržali, ešte by ste chceli vedieť niečo, čo v nej nie je zaznamenané.
presne toto zažívam pri knihách Jiřího Hájíčka. tak, ako som "na posedenie" zhltol Selské baroko a Rybí krev, zvládol som aj Dešťovou hůl. myslím, že aj posledná časť trilógie sa bude uchádzzať o popredné miesto v súťaži Magnesia litera. má na to.

odporúčanie - kým sa do poslednej časti trilógie pustíte, prečítajte si tie dve predošlé. nemajú síce spoločný dej ani postavy, ale bez znalosti predchádzajúcich častí vám môžu nejaké detaily uniknúť.

a odporúčanie druhé - oplatí sa navštíviť kraj, ktorý je dejiskom kníh - rybníky, priehrady, mosty, ale aj neprehliadnuteľný Temelín, ktorého stavba dala do pohybu celú generáciu.
(recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
15. listopadu 2016
Reagovat

1

ještě jsem nečetla,autorova předešlá kniha Selské baroko se mi líbila atak se na tuto knihu těším,jsem dříve narozena a tak je mi doba ve které se děj odehrává velice blízká Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (1)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU