Knihy
E-knihy

Zatracenej Zátopek

XYZ, 2016
Nakladatel
XYZ, 2016

Dnes pojem, dřív sen každého kluka! Emil Zátopek změnil svět sportu, stal se sportovní legendou, ale byl více než to. Jeho život nebyla jenom atletika a rekordy, ale i doba, ve které žil. Nelítostná surová léta s rozsudky smrti na denním...

Čti víc

284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Dnes pojem, dřív sen každého kluka! Emil Zátopek změnil svět sportu, stal se sportovní legendou, ale byl více než to. Jeho život nebyla jenom atletika a rekordy, ale i doba, ve které žil. Nelítostná surová léta s rozsudky smrti na denním pořádku, mučení vězňů, hromadné emigrace. Slávu a úspěchy tak doprovázely pojmy jako druhá světová válka, komunistická totalita a normalizace či nesvoboda. Stejně jako většina občanů neměl ani on snadný život a naděje vkládal do pražského jara...
Čti víc
Kupte společně
Zatracenej Zátopek - Richard Kozohorský
Hana - Alena Mornštajnová
467 Kč
Ušetříte 61 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
312
Hmotnost
360 g
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
237416
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
XYZ
Rozměr
130×190 mm
ISBN
9788075053909
Věkové doporučení
15+

Co si myslíme my

Ivana Kopková
Ivana Kopková
zaměstnanec/zaměsnankyně
29. července 2016

Emil Zátopek - běžecká legenda s jehož životním příběhem se v poslední době na knižním trhu doslova roztrhl pytel. Prozatím mi neutekla ani jedna kniha popisující sportovní kariéru tohoto vytvalce a jinak tomu nebylo ani v tomto případě.

Samotný název knihy už napovídá, že se kniha soustředí spíše na dění po osudném sprnu 1968. Tehdy měl již Zátopek ukončenou běžeckou závodní kariéru a pracoval jako úředník, ovšem z důvodu jeho ne vždy kladných názorů na dění v republice byl odsunut z očí veřejnosti k práci v terénu daleko od Prahy..

Od této knihy jsem čekala více životního příběhu tohoto běžce. Vysvětlení, jak to tehdy doopravdy bylo a jaké byly názory a postoje samotného Zátopka na tehdejší situaci. V knize jsem tyto informace nenašla. Jedná se spíše o jakousi všehochuť vyprávění autora o svém životě, o tom, jak on sám vnímal Zátopka, výpovědi Zátopkových současníků a povídání o Českosloveské historii po roce 1948. Celý příběh je podle mého názoru velice kostrbatě napsaný a přeskakuje z jedné věci na druhou.

Myslím si, že kniha osloví ty, kteří mají rádi autentické výpovědi z moderní Československé historie a povídání kolem sportovního světa v tomto období.

Pokud ovšem hledáte knihu, která vám přilíží Zátopkův život a jeho sportovní kariéru, šáhněte spíše po knize Náš život pod pěti kruhy (http://www.martinus.cz/?uItem=241578).

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

2,7 / 5

3 hodnocení

0
0
2
1
0

NAKLADATELSTVÍ XYZ patří k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším nakladatelstvím v České republice. Na trhu působí od roku 2004 a celkově už přineslo víc než 1000 titulů. Škála titulů nakladatelství je opravdu pestrá: původní česká a zahraniční beletrie, historické romány, autorizované životopisy či rozhovory, literatura faktu, historické publikace, výpravné encyklopedie či komiksy, nechybí ani knihy pro děti a mládež.

Čti víc
Kupte společně
Zatracenej Zátopek - Richard Kozohorský
Hana - Alena Mornštajnová
467 Kč
Ušetříte 61 Kč

„Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví.“

George Orwell