Knihy
E-knihy

Mládí imrvére v hajzlu

Deník Nickova syna Nicholase

Jota, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
5-6 hodin čtení
Nakladatel
Jota, 2016

Nickie Davidson si žil svůj obyčejný poklidný život v zapadlém koutě Indiany. A nejspíš by se na tom nic nezměnilo nebýt objevu krevních skupin. Jeho (evidentně ne tak docela vlastní) otec totiž na internetu zjistil, že jeho krevní...

Čti víc

149 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 50%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Mládí v hajzlu ještě nekončí, přichází Nick Twisp II.
Nickie Davidson si žil svůj obyčejný poklidný život v zapadlém koutě Indiany. A nejspíš by se na tom nic nezměnilo nebýt objevu krevních skupin. Jeho (evidentně ne tak docela vlastní) otec totiž na internetu zjistil, že jeho krevní skupina + krevní skupina jeho manželky dohromady v žádném případě nedávají malého Nickieho. Následuje drsný rozchod, po kterém posadí máma Nicka do auta a frčí s ním směr Las Vegas. Svého synka vysadí před domem obývaným výrazně větším množstvím švábů než lidí. Dveře bytu 22B mu otevře mrzoutský ošuntělý chlápek, z něhož se vyklube Nickův pravý otec.
Tímto okamžikem se pro něj roztáčí kolotoč klasických twispovských dobrodružství plných průšvihů, milostných vzplanutí, rodinných intrik a nečekaných zvratů.
Čti víc
Kupte společně
Mládí imrvére v hajzlu - C.D. Payne
Náš manžel - Jo Jakeman
348 Kč
Ušetříte 299 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
328
Nakladatelství
Jota
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
231656
Rok vydání
2016

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,0 / 5

2 hodnocení

0
2
0
0
0

Ildiko Muzslayová
Ildiko Muzslayová
12.4.2016
Najmladší Nickie :)
Trošku ťažší rozbeh, ale potom to šlo :) . Troška mi trvalo, kým som sa zorientovala v rodinných väzbách, predsa len už je tam tej rodiny troška viac . Aj keď prvé tri časti, na tie sa nič nehrabe. Skvelé čítanie a môj reset na blbú náladu :)
Čti víc
Petr Voborník
26.3.2016
První tři díly (nebo dejme tomu i 5) této série byly naprosto geniální. V šestém se to pokusil napodobit, v sedmém a tomto osmém už jen vykrádá sám sebe. Potomci Nicka Twispa vořou své mládí po vzoru svého tatíka a při tom odkrývají jeho příběh. Minule přes příbuzné a knihy, tentokrát o tom točí film a popisují se tak jednotlivé top-scény z prvních dílů. K tomu se tam autor snažil zařadit všechny postavy ze všech dílů, takže se v nich dá lehce ztratit, je-li to již delší doba od čtení předchozích knih. Chtělo by se to holt od minulosti více oprostit a zkusit něco nového, byť tedy asi jen těžko již tak vymakaného.
Nicméně, je to návrat do úžasného světa Twispů, plný všemožných životních kopanců, humorných skečů a parádních slovních obratů z deníku dalšího potomka hlavního hrdiny původní série. Autor, i přes neschopnost oprostit se od původního příběhu, přišel i s mnoha novými zápletkami, a pro fanoušky původní série kniha rozhodně stojí a přečtení. Těm, kdož ji nečetli, bych ale doporučoval začít od začátku, ten byl stejně nejlepší.
Čti víc
Lucie Ferrante
Lucie Ferrante
6.3.2016
Ani se mi nechce věřit, že už to je dvacet let, co jsem četla první díly Mládí v hajzlu a sama byla v pubertě. Stejně překvapující je, že C.D. Payne stále pokračuje v načatém díle a vychází už osmý díl.

To mě podrž, Nickovi Twispovi už je 53! To by zase tak veselé být nemuselo, ale na scénu nastupuje jeho patnáctiletý synátor (také Nick), který nám názorně předvádí, že „geny nezapřeš“. Po pár stránkách je jasné, že jsme doma – humor je stejného stylu, mladý Nick sype podobné hlášky jako jeho otec zamlada, s rodiči vychází zhruba obdobně (tudíž katastrofa). Rovněž záhy přijde do rány inteligentní krásce Kal, do které se slepě zamiluje. Nepřipomíná vám to náhodou něco? Historie se prostě opakuje, k tomu otec prochází své staré deníky, protože ho finanční nouze dohnala k nápadu je zfilmovat (když už žije v tom Hollywoodu). Hlavní dějovou linkou je tak Nickovo skákání, jak Kal skáče a natáčení deníků jeho otce, kterého se Nick účastní jakožto ideální kandidát na hlavní roli. Objeví se i skoro všechny původní postavy, jako Trent Preston, Sheeni, Levák apod. Spolu s rozvětvenou Twispovic familíí z toho vznikne trochu divočina, která ještě nabere na intenzitě, když různé postavy začnou v onom filmu hrát někoho jiného. Opakování pro pokročilé fanoušky!

Bože, sranda je to neskutečná. Smála jsem se nahlas, měla nutkání si fórky vypisovat, nebo je jít někomu říct. Nickovy dialogy s otcem jsou vražedně sarkastické, jeho myšlenky pak z bídné situace vytvoří komentáře k popukání. Opět si zaslouží pochvalu výborný překlad (nepoznala bych, že tento díl překládal někdo jiný, než ty předchozí), na kterém úspěch knihy stojí. I ten název je výstižnější, než původní anglický. K humornému zážitku se přidává element nostalgie (pokud jste tedy četli aspoň první díl), díky kterému Mládí imrvére v hajzlu odpustím trochu slabší děj (měřítkem jsou pro mě jednoznačně stoprocentní první tři díly). Nejvíc si ho asi užijí navracející se čtenáři jako já. A vy neznalí, proboha, vtipnější sérii s ulítlým humorem nenajdete! Mám k této knize velmi osobní vztah, za těch dvacet let jsem s ní dosáhla bezkonkurenčně nejvyššího úspěchu, co se týče doporučování knih známým. Čtení osmičky jsem si užila (na čtyři a půl hvězdičky) a našla motivaci k přečtení těch několika dílů, které mi utekly, zatímco mě zdržoval vlastní dospělý život. Miluju ho, jmenuje se Twisp!
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Mládí imrvére v hajzlu - C.D. Payne
Náš manžel - Jo Jakeman
348 Kč
Ušetříte 299 Kč

„Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila. “

Konfucius