Knihy
E-knihy

Firewall

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Host, 2016
8. díl série
Kurt Wallander

Kurt Wallander v boji proti těm, kdo využili zranitelnosti moderního digitalizovaného světa. Muž se zastaví u bankomatu, aby si vybral peníze, a nepochopitelně se zhroutí mrtvý k zemi. Vypadá to jako nešťastná náhoda...

Čti víc

199 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 43%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Kurt Wallander v boji proti těm, kdo využili zranitelnosti moderního digitalizovaného světa.
Muž se zastaví u bankomatu, aby si vybral peníze, a nepochopitelně se zhroutí mrtvý k zemi. Vypadá to jako nešťastná náhoda. V téže době napadnou dvě dospívající dívky taxikáře tak brutálně, že záhy v nemocnici zemře. To už není náhoda, nýbrž jasná vražda. Místní policii, která dívky okamžitě zadrží, šokuje jejich lhostejnost a necitelnost. Krátce poté postihne kraj Skåne rozsáhlý výpadek proudu. Když však do trafostanice u Ystadu dorazí technik energetické společnosti, čeká na něj děsivé překvapení.

Komisař Kurt Wallander je přesvědčený, že všechny tyto události spolu nějak souvisejí. Jenže stopy vedou k jistému počítači a komisař není zrovna fanouškem moderní techniky. Musí se spolehnout na jiné, což se mu vůbec nezamlouvá. Wallander ví, že čas nemilosrdně ubíhá. Případ nabírá katastrofických rozměrů, pachatel se ukrývá v anonymitě kyberprostoru a před policií je neustále o krok napřed…
Čti víc
Kupte společně
Firewall - Henning Mankell
O krok pozadu - Henning Mankell
388 Kč
Ušetříte 300 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Brandvägg
Rok vydání
2016
Počet stran
543
Nakladatelství
Host
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
228058

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,0 / 5

1 hodnocení

0
1
0
0
0

Peter Kandráč
Peter Kandráč
17.4.2016
osvedčená klasika
myslel som, že je to jedno z novších diel, ale je už 18 rokov staré a odohráva sa v počítačovom vesmíre ako ho vtedy zvali (dnes Cyberspace :-) takže mnoho vecí je už história, tá technika ide ešte rýchlejšie ako Mankell tušil.
Zápletka(y) je úžasná, niečo napohľad súvisí a pritom je to len náhoda, iné čo vyzerá ako náhoda je zase priama súvislosť, je vidieť, že autor je skúsený remeselník. Wallander je stále vo forme, má konflikty s kolegami, nadriadenými a hlavne sám so sebou. Niekedy sú jeho vnútorné monológy trochu otravné, ale nakoniec, takto predsa žijeme všetci. Trochu mi v závere vadil taký americký thrillerový filmový štýl, keď zloduchovi vychádza všetko a klaďasovi zase nič, to že sa len hlavný hrdina vždy trafí na miesto, kde sa niečo deje. Ale celkovo je to pekné a napínavé čítanie s podnetmi na zamyslenie.
P.S. vrahom nie je záhradník :-)
Čti víc

Henning Mankell je jedním z nejčtenějších švédských autorů. Na celém větě se prodal třicet milionů jeho knih. Mankell je vášnivý cestoval, žil střídavě ve Švédsku a v Mosambiku. Proslavil se sérií o komisaři Wallanderovi, v které se odráží jeho "snaha o pochopení našeho strašného světa a hledání způsobů, jak ho změnit".

Čti víc

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Čti víc
Kupte společně
Firewall - Henning Mankell
O krok pozadu - Henning Mankell
388 Kč
Ušetříte 300 Kč