Naše cena:
237 Kč
Běžná cena:
249 Kč
Ušetříte:
5% (12 Kč)

Posíláme ihned.
Objednávejte však rychle. ?

Tuto knihu máme sice aktuálně na skladě, máme však už jen poslední 2 kusy. Dodání dalších může trvat déle, obvykle do šesti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Přestože Anthony Burgess patřil k autorům mimořádně tvořivým, jeho nejznámějším dílem, jímž vstoupil nejen do dějin literatury, ale i populární kultury, navždy zůstane román Mechanický pomeranč. Když roku 1971 převedl tuto svéráznou futuristickou vizi moderní společnosti na stříbrné plátno Stanley Kubrick, setkal se film s tak ostrou kritikou, že jej režisér z britské distribuce raději stáhl. Přemíra násilných scén však není v Burgessově díle prvkem samoúčelným, lacině provokativním – tvoří pevnou součást vyprávění, které je stejně strhující jako originální. Mechanický pomeranč totiž naprosto porušuje obvyklou literární strukturu a stavbu.

Hlavní hrdina knihy, vůdce mladých londýnských násilníků Alex, tráví většinu svého času konzumací drog, přepadáním a znásilňováním bezbranných obětí a – paradoxně – poslechem Beethovenovy hudby… Pak je však zatčen a donucen podstoupit „terapeutický“ experiment, který si v mnohém nezadá s krutostí jeho chuligánské minulosti. Kromě zcela ojedinělého vedení příběhu fascinuje román svým jazykem. Burgessovi teenagerovští hrdinové hovoří zcela specifickou řečí, ozvláštněnou výrazy z cizích jazyků. V pravém slova smyslu se tak četba stává napínavým dobrodružstvím, jazykovým koncertem i brilantní studií násilí a zla v člověku.

Odeon

Další tituly vydavatelství

Současný ODEON navazuje od roku 1999 na tradici někdejšího renomovaného nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová knihovna (190 svazků), Knihovna klasiků, Česká řada. Mezi kmenové autory Odeonu patří John Irving, Haruki Murakami, Chuck Palahniuk, Michel Houellebecq, Michael Cunningham či Sofi Oksanen. V České řadě vycházejí například díla Terezy Boučkové a Marka Šindelky. Odeon patří do nakladatelského domu Euromedia Group.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 521 Kč
(ušetříte 27 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: A Clockwork Orange (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 224
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 130×210 mm
 • Hmotnost: 360 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788020716842
 • Rok vydání: 2016
 • Naše katalogové číslo: 226791


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 2 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Vít Václavek
Vít Václavek
30. dubna 2016
     
Reagovat

3

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit?

Stále nemohu přijít na to, proč jsem si tuto knihu nechal půjčit. Možná proto, že mě vždycky zajímalo, z čeho čerpal tak rozporuplný film. No tak jsem se do té knihy pustil. Nejlepší bylo, že mi učitel angličtiny řekl, že to není moc vhodná kniha. Ale kdo se toho ouldanýho chlápka ptal na tyhle físíz.
V té větě byla ukázka jazyku náctiletých této knihy. A celá kniha je psána tímto jazykem. Krom toho tam je i spousta citoslovcí. A taky notná dávka supernásilí. Nedoporučuji tedy pro slabší povahy.
Sledujeme svým způsobem tři roky vypravěčova života. V.P.V, neboli Alex. Vidíme jeho proces dospívání. Avšak v době plné supernásilí a drog v mléku. Alex má tři frendíky: Jiříka, Pítrse a Tupouna. Co dál napsat, abych nevyzradil nic k první části? Snad jen to, že po jedné nevydařené loupeži se Alex ocitá ve vězení.
V druhé části sledujeme, jak to chodí v přecpaném vězení, neboli STANAZu. A také sledujeme vybrání Alexe na pokusnou léčbu preparátem pana Ludovica. Léčba se „vydaří".
A třetí část? Ta pojednává o těžkém návratu do společnosti. A poslední kapitola třetí části je o tom, že si Alex uvědomí to, že už vlastně dospěl.
Knihu jsem dočetl před dvěma hodinami, ale stále ji vstřebávám. Podobný pocit budete mít také. A co když mi všichni, jsme jen mechanické pomeranče, bez vlastní vůle a nuceni se řídit strojově. Rosteme na stromě Boga a nebo vědy, to už je jedno. A nepotřebujeme ani preparáty pana Ludovica, stačí televize a internet.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (4)   (1)
Tomáš
Tomáš
29. října 2007
Reagovat

Výborné a excelentné 8

Ako som si všimol, český preklad si našiel svojich prívržencov, avšak z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že anglický originál je vo svojom estetickom účinku neprekonateľný. Jazyková virtuozita i trojčasťová štruktúra knihy pripomína klavírny koncert, resp. symfóniu slov, v ktorej má každý výraz svoje presné miesto, aby tak celok dospieval v jednotlivých fázach k nenapodobiteľným a výrazovo brilantným efektom. Burgess ako spisovateľ tu v sebe nezaprel svoje zručnosti hudobného skladateľa. Bez ohľadu na brutalitu jednotlivých scén musím konštatovať, že ide o veľkolepé majstrovské dielo, ktoré bohužiaľ v povedomí slovenskej literárnej verejnosti zatiaľ stále ostáva príliš v úzadí na úkor prežitej klasiky neustále vyzdvihovanej v preferovaní tvorby Sládkoviča, Hviezdoslava a iných. Budúcnosť literatúry leží práve v takých dielach, akým je The Clockwork Orange a svoje miesto by si mal nájsť i v osnovách výučby anglického jazyka. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU