Knihy
E-knihy
359 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 10%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Čtrnáctiletý chlapec Juan Diego, který se narodil a vyrůstal na skládce odpadů v mexické Oaxace, má třináctiletou sestru Lupe. Dívka je přesvědčená, že zná svou vlastní i bratrovou budoucnost. Je také čtenářka myšlenek – ví, co si myslí většina lidí… Jako starší muž cestuje Juan na Filipíny, ale cestují s ním i jeho sny a vzpomínky.

Jak stárneme, žijeme často ve svých snech a vzpomínkách intenzivněji než v přítomnosti. Ulice Záhadných tajemství je příběh o tom, co se přihodí Juanovi na Filipínách: kde se minulost srazí s jeho budoucností. Prolínáním příběhů z minulosti a současnosti vytváří Irving složitý, mnohovrstevnatý román, který pokrývá široký intelektuální, morální a emocionální prostor; výsledkem je však ten nejprostší, nejsmutnější a nejpodivuhodnější příběh člověka, příběh o tom, čeho se nejvíc bojíme: nacházíme lidi, které milujeme, a pak je ztrácíme.
Čti víc
Kupte společně
Ulice záhadných tajemství - John Irving
Imaginární přítelkyně - John Irving
538 Kč
Ušetříte 60 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Avenue of Mysteries
Rozměr
135×205 mm
ISBN
9788020717009
Naše katalogové číslo
225382
Počet stran
528
Hmotnost
630 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Odeon

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

3,7 / 5

3 hodnocení

1
0
2
0
0

jazz
2.12.2016
opäť na správnej strane
priznám sa, že po predchádzajúcom otriasajúcom zážitku s divným spiskom V jednej osobe som nemal veľmi chuť siahnuť po novom Irvingovi. našťastie zasiahol deus ex machina a knihu som ako dar dostal od syna.

až pri tejto knihe som si uvedomil, aké je to skvelé, ak sa vám do rúk dostane dielo, v ktorom nedokážete tak úplne predvídať dej, nepatrí medzi prvoplánové denníkové zápisky a autor vôbec neberie ohľad na chronológiu a prísne odlíšenie miesta deja a pozície postáv. možno aj s ohľadom na tému sa mi chvíľami vynárali spomienky na skvelé knihy magického realistu Gabriela Garciu Marqueza.

aby som neprezrádzal dej - po dočítaní knihy som si povedal, že je to logický záver, že to inak ani skončiť nemohlo a celé dielo smerovalo presne k tomu momentu, ktorým sa príbeh uzatvára. ale ak si chcete knihu vychutnať, naozaj sa vyvarujte nalistovať posledné strany a začítať sa do nich!

kniha má jedno obrovské plus a jedno malé mínus. obrovské plus je rozsah, taký štandardný, irvingovský. takže aj keď sa ponáhľate s čítaním, na jeden večer to nebude. a to mínus? spoločné so všetkými dobrými knihami - akokoľvek pomaly čítate, akokoľvek oddiaľujete ten rozhodujúci moment, keď musíte knihu odložiť, lebo ste ju dočítali, predsa len sa tomu nevyhnete.

dúfam, že nebudeme dlho čakať na nový opus z dielne Johna Irvinga.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Ulice záhadných tajemství - John Irving
Imaginární přítelkyně - John Irving
538 Kč
Ušetříte 60 Kč

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla. “

John Ruskin