Knihy
E-knihy
284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Podivná matka, po lásce lačnící syn a touha po snadné smrti.

Po letech chladu a odmítání se matka otevře svému synovi romanopisci. Dovolí mu, aby sepsal její životní příběh, pod podmínkou, že jí pomůže k snadnému odchodu.
Dodrží oba svůj slib? Mohou si důvěřovat? Matka se synovi vysmívá lžemi a polopravdami. A jak vypráví, syn se od ní stále více odtahuje. Kdo je vlastně jeho matka? Jako dcera brabantského farmáře se ke zděšení své protestantské rodiny vdala za indonéského úředníka koloniální armády. Poté, co se svými třemi dcerami strávila válku v japonském zajateckém táboře, se dozvěděla, že jejího manžela popravili. Zcela bez prostředků a těhotná s jiným mužem se vrátila do Holandska. Zde se usadila, usmířila se se zámožnou rodinou a pečovala o svého šíleného muže — spisovatelova otce.
Syn se ptá, zapisuje a čas od času nad ní láme hůl, zoufalý z nepřehledné směsice pravdy a lží. Román Já se vrátím je tragikomedií o chladné, leč fascinující matce, po lásce toužícím synovi a napínavé hře, kterou spolu hrají.

Čti víc
Kupte společně
Já se vrátím - Adriaan van Dis
Anežka - Viktorie Hanišová
540 Kč
Ušetříte 28 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
279
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Host
Rozměr
140×205 mm
ISBN
9788074915925
Naše katalogové číslo
224998

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Adriaan Van Dis je nizozemský spisovatel s indickými kořeny žijící ve Francii. Je známý nejen jako spisovatel, ale také jako moderátor televizní talkshow s názvem Hier ist... Adriaan Van Dis, která byla uváděna v letech 1983 až 1992 a získala několik ocenění. V jeho díle najdete jak romány, tak povídky, eseje, poezii i divadelní hry. Jeho tvorba se rozděluje na tři části. Do první části patří tituly inspirované mnoha jeho cestami do Číny, Afriky, Japonska, Maroka a Marakéše - patří sem například V Africe nebo Casablanca. Druhá část jeho díla vychází zejména z Van Disových indických kořenů a patří sem kupříkladu populární dílo Nathan Sid. Třetí část se zabývá tabuizovaným tématem homosexuality - sem se řadí díla jako je Zilver. Adriaan Van Dis píše velmi jednoduše o velmi komplikovaných tématech jako jsou sociální, psychické a rasové problémy lidí ve 20. století, následky válek, diskriminace, zneužívání a mnohokrát byl obviňován z kontroverzních názorů.

Čti víc

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Čti víc
Kupte společně
Já se vrátím - Adriaan van Dis
Anežka - Viktorie Hanišová
540 Kč
Ušetříte 28 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin