Ódinovo dítě

Siri Pettersen  ·  Vydavatel: Host, 2016

Překlad: Jitka Jindřišková

Série: Havraní kruhy (díl 1 z vydaných 3)
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
307 Kč
Běžná cena:
349 Kč
Ušetříte:
12% (42 Kč)

Posíláme do pěti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

První díl fantasy trilogie Havraní kruhy.
Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho jsi nikdo. Nákaza. Pouhý mýtus.
Hirka se v den svých patnáctých narozenin dozvídá, že je Ódinovo dítě – bezocasá zrůda z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná. Člověk.
Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo na povrch, a hodlá to zajistit všemi prostředky. Zmatená Hirka musí uprchnout, protože jí jde o život. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy…

Úspěšná norská trilogie Havraní kruhy se inspiruje severskou mytologií, ale přitom vytváří vlastní svébytný svět, kde být člověkem znamená ocitnout se ve zcela nezvyklé roli vyvržence. Hlavní hrdinka není „vyvolená“, dokonce nemá žádné zvláštní schopnosti. To, co ji odlišuje od ostatních, je děsivý fakt, že postrádá něco, co všichni ostatní mají.

Host

Další tituly vydavatelství

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Více informací

Recenze, kritiky

"Velkolepé vyprávění o víře, pochybách, přináležitosti, podezíravosti a strachu z neznámého. Románový svět je celistvý, plný hlubokých myšlenek a věrohodných postav." Porota ceny Fabelprisen

"Málokdy mě něco ohromí tak jako energie a vypravěčské kvality Siri Pettersenové.[…] Sledujeme novou hvězdu na nebi fantasy. Hvězdu, která září nad zamrzlým severem a zcela jistě zazáří i v zahraničí." Steven Ekholm, Dagens Nyheter

"Především jde o řemeslné velmi dobře zvládnutou prózu bez manýr. To je to, co ji v rozbujelém žánru fantasy staví vysoko nad ostatní. Kniha nabízí nervy drásající příběh a přesvědčivé postavy." May Grethe Lerum, VG

Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 572 Kč
(ušetříte 56 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: Odinsbarn
 • Počet stran: 568
 • Vazba: pevná s prebalom
 • Rozměr: 145×210 mm
 • Hmotnost: 720 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788074915567
 • Rok vydání: 2016
 • Naše katalogové číslo: 224678


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 4 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Petra Czernerová
Petra Czernerová
2. listopadu 2016
     
Reagovat

2

Za jedné temné zimní bouře bylo nalezeno pod sněhem novorozeně. Uprostřed pustiny. Uvnitř Havraního kruhu. Bylo mu dáno jméno Hirka. Tato statečná mladá dívka se od útlého dětství starala, společně se svým otcem, o ty, kteří potřebovali pomoc - zraněné, trpící, nemocné. Přesto si od svého okolí vysloužila pouze posměch či nadávky. Příčinou byl chybějící ocas, tolik typický pro místní obyvatele.
Tato kniha vypráví o neuvěřitelné cestě Hirky za odhalením podstaty všeho. Čeká ji mnoho okamžiků, plných napětí, které budou vyžadovat její duchapřítomnost, odvahu a bystrost.
Co se týče popisu krajiny a malebnosti jazyka - tleskám. Budete mít pocit, že stojíte po boku Hirky po celou dobu její pouti. Pojmosloví mi rozhodně problém nedělalo, a to se pokládám za zelenáče v žánru fantasy! Vše krásně vyplyne z děje.
Charaktery postav jsou krásně plastické, propracované, žijí si zkrátka vlastním životem. Kniha jako taková, je napsána čtivě, jen si možná budete chvíli zvykat na autorčin styl.
Možná, že budu ukamenována, ale jednu hvězdičku ubírám za poněkud zdlouhavý začátek knihy. Bohužel. Zhruba od poloviny se příběh natolik vyostřil, že jsem nemohla dělat nic jiného než číst dál a dál. Tato kniha má opravdu potenciál, a pokud máte rádi tuto tematiku,myslím si, že když sáhnete po Ódinově dítěti, jistě neprohloupíte!
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
Gabča Vrňáková
Gabča Vrňáková
8. října 2016
     
Reagovat

Názor čtenáře 1

Já jako milovník fantasy jsem byla nadšená. Hlavní postavu Hirku jsem si okamžitě zamilovala a s ní mi ubíhali stránky jedna radost.
Celá kniha je velmi poutavá, děj se vyvíjí exponenciálně, což vás nutí obracet další a další stránku.
Nemůžu se dočkat pokračování.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (1)
Anna Potáčová
Anna Potáčová
19. července 2016
     
Reagovat Ověřený nákup

Ověřený nákup označuje recenze od přihlášených uživatelek a uživatelů, kteří si koupili knihu u nás.

1

Vtáhlo mě to, oslovilo mě to, bavilo mě to.
Ze začátku budete možná, jako já, trochu tápat v pojmosloví, ale brzy si zvyknete. Má to děj, má to spád, neutahá vás to nekonečnými popisy. Zkrátka doporučuji.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (1)
Alena Tománková
Alena Tománková
3. července 2016
     
Reagovat

6

Ódinovo dítě je příběhem Hirky, dívky, která má všechny atributy dobré knižní hrdinky: je jiná, chová se divně, má tajemnou minulost a otrhaný svetr.

Svět, který Siri Pettersen vytvořila, vychází ze severské mytologie, je syrový, detailně vykreslený, ale nikoli nadbytečně popisovaný. Spousta věcí není vysvětlena vůbec a taknějak samovolně vyplynou z děje. Sama autorka prohlašuje, že není třeba popisovat něco, co je pro její postavy samozřejmé.

Hirka je, právě kvůli své odlišnosti, považována za hlavní příčinu potíží, které se objevují v okolí. V patách má nájemné vrahy, celou Radu a všechny ostatní, kteří vědí, co je zač. I přesto se velmi odhodlaně probojuje až do...

druhého dílu :-)

Ódinovo dítě doporučuji fanouškům hutných fantasy ság a mytologie, kteří se nezaleknou trochu květnatějšího jazyka protkaného spoustou zpočátku neobjasněných dlouhých cizích slov.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (6)   (0)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU