Podívejte se na ukázku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Pamatuji si vás všechny  E-KNIHA

Yrsa Sigurdardóttir  ·  Vydavatel: Metafora, 2015
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otevřený formát je dostupný bez šifrování, může však obsahovat viditelné i skryté údaje, indentifikující nákup. Jako takový formát stáhnout a číst?

Před nákupem si prosím zkontrolujte i seznam podporovaných zařízení. V případě pochybností nás můžete kontaktovat na adrese eknihy@martinus.cz

EPUB

Tento otevřený formát je dostupný bez šifrování, může však obsahovat viditelné i skryté údaje, indentifikující nákup. Jako takový formát stáhnout a číst?

Před nákupem si prosím zkontrolujte i seznam podporovaných zařízení. V případě pochybností nás můžete kontaktovat na adrese eknihy@martinus.cz

MOBI

Tento otevřený formát je dostupný bez šifrování, může však obsahovat viditelné i skryté údaje, indentifikující nákup. Jako takový formát stáhnout a číst?

Před nákupem si prosím zkontrolujte i seznam podporovaných zařízení. V případě pochybností nás můžete kontaktovat na adrese eknihy@martinus.cz

      (4)
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
265 Kč
Běžná cena:
379 Kč
Ušetříte:
30% (114 Kč)

Okamžitě ke staženíE-knihu můžete i darovat!

Tuto elektronickou knihu můžete i darovat někomu jinému. Stačí dokončit nákup a v e-knihovně vybrat možnost “Darovat e-knihu". Můžete vytisknout dárkovou poukázku, knihu poslat e-mailem nebo načasovat, aby mu/jí přišla do e-mailové schránky ve vámi zvoleném dni.
Více informací

Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.

Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto e-knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O e-knize

Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno.
Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne…?
V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna?
Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena.
Ale pokud byste si snad chtěli říct „Vždyť je to jen spisovatelčina fantazie“, nebuďte si tak jistí a vězte, že příběh je (přinejmenším zčásti) postaven na skutečných událostech.

Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o e-knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 454 Kč
(ušetříte 224 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

  • Počet stran: 320
  • Jazyk: český
  • Rok vydání: 2015
  • Naše katalogové číslo: 223957


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 4 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto e-knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené e-knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
  • jsou vulgární nebo urážlivé
  • nesouvisí s titulem nebo tématem
  • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
  • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
  • obsahují jakékoli URL odkazy
  • nejsou podepsané
Simona Poliaková
Simona Poliaková
11. června 2017
     
Reagovat

Chcem viac ducharin od tejto autorky 1

K tejto knihe ako to u mňa býva zvykom som sa dostala až teraz a rozhodne neľutujem.Bolo to napínavé a mrazivé čítanie.Kniha sa mi veľmi páčila a od autorky by som si rada prečítala viac takýchto kníh.Bola to moja prvá od Yrsi ale rozhodne nie posledná kniha.Dej pomalý gradoval a aj keď vám zo začiatku nebude nič dávať zmysel,postupne to začne do seba zapadať až to vyústi do záveru s ktorého vám padne sánka. Odporúčam :) (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
21. července 2016
     
Reagovat Ověřený nákup

Ověřený nákup označuje recenze od přihlášených uživatelek a uživatelů, kteří si koupili knihu u nás.

2

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit?

Znáte efekt mávnutí motýlích křídel? Určitě ne? Ale určitě ano. Pokud jste alespoň jednou viděli nejslavnější dinosauří film všech dob. Přesně tímto efektem bych popsala vyznění celé této úžasné knihy, ze které vás bude mrazit zádech od prvního slova až do poslední tečky a váš pohled bude odbíhat ke dveřím a k oknům, zda jste skutečně sami.

Když se skupinka tří osudem nahlodaných třicátníků rozhodne zrenovovat chatu v opuštěné vesnici na ostrově poblíž Islandu v nekonečných fjordech, vypadá to jako dobrý plán. Dokud nepřijedou na místo a stísněné prostředí je nezačne pomalu stravovat.

Na druhé straně ledového moře se doktor psychologie pokouší dát dohromady svůj život, který mu rozdrtila ztráta milovaného syna.

Na první pohled dvě nesouvisející dějové linie rozvíří mávnutí křídel neznámého motýla a obě se rozeběhnou vedle sebe jako dva chrti zápasící o vítězství či holý život. A tím už někdo zaplatil a nyní vymáhá svůj dluh zpět.

Je jen málo knih, které dokáží vykreslit perfektně atmosféru prostředí a ještě méně, u nichž se čtenář nepokrytě bojí. Za sebe mohu říci, že při čtení jsem zažívala mrazení v zádech jako již dlouho ne a nepříjemný pocit cizího pohledu na mně u některých kapitol ulpíval jako lepkavá ledová ruka.

Autorka působivě vykreslila atmosféru koktejlu čisté hrůzy a nalila jí plný pohár. Pokud ho dokážete vypít až do samého dna, zažijete postupnou ztrátu rozumu pod vlivem neustávajícího strachu, kdy se běžné věci stávají nemožnými a nemožné běžnými.

Jestli se u knih rádi bojíte a ještě raději zažíváte šokující závěry, které se musí vydýchat, neváhejte. Titul Pamatuji si vás všechny je tou nejlepší volbou.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
Šárka Fofoňková
Šárka Fofoňková
8. července 2016
     
Reagovat

1

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit?

V knize procházíme hned dvěma příběhy. V prvním se seznamujeme s trojicí mladých lidí z Reykjavíku, kteří se ocitají v liduprázdné vesnici Hesteyri, aby zde zrekonstruovali starý dům a začali v něm provozovat ubytování pro turisty. Ovšem hned od počátku se v domě začnou dít podivné věci. Nevysvětlitelné skřípání, vrzání, pláč, nesnesitelný zápach, vycházející snad z pod prken podlahy, mokré stopy na podlaze, poházené mušle, ulámané dřevěné kříže. Všichni tři mají pocit, že s nimi v domě ještě někdo je, cítí zvláštní mrazení. Což teprve, když zjistí, že se všem třem vybila baterie v mobilu. Gardar, jeho žena Katrín a kamarádka Líf se snaží některé situace logicky zdůvodňovat, protože si nechtějí přiznat, že mají strach. Venku panuje hluboká zima, zásoby dřeva se tenčí a Katrín je vážně zraněná. A kdo je ta tajemná dětská postava, kterou několikrát zahlédli a pokaždé se rychle ztratila? Žije snad ve vesnici ještě někdo?

Druhý příběh nám představuje doktora Freyera, psychiatra, který se velmi těžko snaží vyrovnat se ztrátou svého malého synka, ke které došlo před třemi lety. Benni záhadně a beze stopy zmizel při hře na schovávanou se svými kamarády. Ještě hůř se se zmizením syna vyrovnává Freyerova bývalá žena. Tvrdí, že Benniho slyší, že potřebuje pomoci, protože se má špatně. Freyer se Sáře pokouší vysvětlit, že jsou to pouze výplody její nešťastné mysli.
Jednoho dne dojde v mateřské škole v Ísafjöduru, kam se Freyer po rozvodu přestěhoval, ke vloupání. Ovšem ke zvláštnímu vloupání. Nic se neztratí, jen je veškeré zařízení včetně hraček zničeno a zeď je počmárána jedním slovem... ŠPINAVÉ. Kriminální komisařka Dagný, která je k případu povolána, zavolá i svého kamaráda Freyera, jestli by jí mohl jako psychiatr pomoci zjistit, jaký typ pachatele se za činem skrývá.
Freyer se poté náhodně od svého starého pacienta dozvídá, že k podobnému vloupání došlo před desítkami let v jedné základní škole. Mohou snad tyto případy spolu souviset, když je dělí tolik let? A co záhadná úmrtí osob, které mají v minulosti jedno společné?

Příběh známé spisovatelky je opravdu velmi chutné sousto pro čtenáře, kteří mají rádi duchařinu a jsou ochotni připustit, že snad existují i věci mezi nebem a zemí.
Kniha se mi četla velmi dobře. Střídání jednotlivých kapitol, které většinou končí otevřeně, vás nutí číst dál a dál, protože potřebujete nutně vědět, jak děj pokračuje. A potřebujete to vědět HNED.
Moc se mi nestává, že bych se u knih bála. Ovšem u této jsem měla hodně tísnivé pocity a mrazení. A troufám si říct, že je budete mít i vy všichni ostatní, kteří se do knihy pustíte. Budete mít strach se před spaním podívat na okno...
Autorka vás v napětí udržuje až do samotného konce, kde se všechno konečně rozluští. A myslím, že vás konec bude opravdu šokovat, zejména ten poslední, úplně poslední kousíček příběhu.
Po dočtení jsem musela o knize dlouho přemýšlet, ale hlavně mi bylo líto, že je konec. Chtěla jsem číst dál. Potřebovala jsem být ještě součástí onoho tajemného příběhu.

Knihu k přečtení rozhodně doporučuji. Hodně na mě zapůsobila. I nyní při psaní recenze, mě příběh znovu dokáže vtáhnout do svého děje a pohltit mě.
Jen upozorním, že kniha obsahuje některé opravdu těžké pasáže, útočící jak na váš žaludek, tak na vaše city a myšlenky. Budete vyděšení, znechucení, otřesení, nešťastní, budete chtít plakat. Emoce ve vás budou zkrátka vířit o sto šest.Ale budete chtít číst dál. Budete muset číst dál.

Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Sabina Poláková
Sabina Poláková
1. března 2016
     
Reagovat

3

Uprostřed chladné islandské divočiny leží vesnička Hesteyri. Pokud se tam vypravíte, buďte ve střehu a nepotulujte se nocí. Tohle místo skutečně existuje a možná tu najdete i dům, kterému je lepší se vyhnout. Mrtví tu jsou neklidní a pamatují si více, než bychom si přáli. Starý prázdný dům, se stane výzvou pro trojici přátel. Gardar, jeho manželka Katrin a kamarádka Líf, se rozhodnou jej zrenovovat. Malování zdí a vytrhávání podlahy, ale nebude to nejhorší, co je tu čeká...

Brzy se začnou dít podivné věci. Vrzající podlahy, mokré stopy, mušle přinesené odnikud a záhadné kříže, trojici hlavních hrdinů nedají spát. Z islandské pustiny není úniku, na opuštěném místě jsou úplně sami. Nebo snad ne? Jejich strach roste, a tím to teprve začíná. Nocí se potuluje přízrak chlapce a ze začátku pouhý mráz v zádech se změní v jistotu, že jsou v nebezpečí.

Mezitím ve městě doktor Freyer spolu s policistkou Dagný vyšetřují vloupání, které souvisí se sérií vražd. Případ je zavede až ke zmizení Freyerova syna a je obklopen spoustou podivných okolností. Co mají všechna záhadná úmrtí společného?

Tahle kniha není klasická krimi, ale skoro čistokrevná duchařina. A ta opravdu stojí za to. Pokud se odvážně pokusíte číst knihu před spaním, bude vám z ní běhat mráz po zádech. A to je dobře. K pořádné duchařině trocha adrenalinu patří. S hlavními hrdiny se rychle sžijete a vše, jako kdybyste prožívali s nimi. V nočním tichu budete poslouchat divné zvuky a ohlížet se, jestli vám někdo nestojí zády. Nebojte se, není to krvavý horor, to jen autorka umí čtenářům pořádně zabrnkat na nervy. Díky tomu si z knihy odnesete silný zážitek.

Kniha staví na napětí. Střídají se kapitoly popisující události v domě a průběh vyšetřování. Končí otevřeně, takže nebudete mít klid, dokud nezjistíte, co bylo dál. Slupnete ji na posezení a na nedostatek akce, napětí a záhad si nemůžete stěžovat. Hlavní hrdinové si občas počínají trochu nerozumně. Každou chvilku je budete proklínat, že už zase někam chodí sami, jelikož tušíte, že se něco přihodí. Ale bez toho by to nebyla taková zábava.

Kniha není pro jemné povahy, ale já jsem si její čtení užila. Je výborně napsaná, čtivá a nabídne vám vše, co můžete od žánru očekávat. Jestli se do knihy plánujete pustit a nemáte nervy z oceli, další řádek nečtěte. Zkuste si vyhledat Hesteyri. Zjistíte, že je to reálné místo a příběh je inspirován skutečnými událostmi.

Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (3)   (0)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU