Knihy
E-knihy
281 Kč

Běžná cena Běžně 319 Kč

Ušetříte 12%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Bolesti páteře a velkých kloubů kyčle, kolena, ramena a lokte patří dnes k častým problémům populace. Příčiny mohou být různé: Úrazy, špatné pohybové návyky, nadváha, denní režim s nedostatkem pohybu a další. V našem videu prakticky ukazujeme, jak je možno problémy bolesti léčit - bolesti odstraňovat. V prvním videu prezentujeme tradiční čínskou medicínu a metody současné moderní medicíny. Měli jsme velké štěstí, že jsme spolupracovali se skvělými odborníky primářem centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov MUDr. Petrem Konečným CSc., PhD., který prezentuje současnou moderní medicínu a paní Evou Moudrou, která prezentuje masáže a některé tradiční metody jako baňkování a reflexní terapie.

Pohybové návyky: Dříve než se svěříme do rukou odborníků, zamysleme se nad tím, zda nemůžeme jednoduše problémy řešit sami. Často stačí jen nastavit správnou výšku monitoru nebo úprava životosprávy obsahující vhodné pohybové aktivity (procházky, jízda na kole, plavání). Sem patří i dodržování správných pohybových návyků.

Akupunktura - MUDR. Radomír Růžička, CSc.: Tato nedílná součást tradiční čínské medicíny vychází z poznatku, že existují vztahy mezi povrchem těla a vnitřními orgány, a že vhodným drážděním těchto míst – akupunkturních bodů- lze úspěšně upravit jejich narušenou funkci Výběr bodů k léčbě je složitý. Předně musíme určit, zda budeme energii do dráhy dodávat – dráhu tonizovat, nebo naopak energii ubírat- dráhu sedovat (tlumit). U jednotlivých poruch obyčejně vycházíme z citlivých bodů dráhy jdoucí postiženou oblastí. Volíme místní body v oblasti poruchy a doplňujeme je vzdálenými body stejné dráhy. Tyto mají silný účinek na potíže lokalizované v celé dráze. Na postižené dráze volíme odpovídající tak zvané antické body čili body pěti přehrad kombinované pravidlem matka- syn, přítel – nepřítel

Mikrosystémy - MUDR. Radomír Růžička, CSc.: Vedle klasické celotělové akupunktury se holografická projekce orgánů promítá také na řadě různých míst na těle – pak mluvíme o mikrosystémech. Aurikuloterapie – patří mezi nejznámější mikrosystém na ušním boltci, kde se projekce orgánů promítá v takové podobě, jako se nachází plod v matčině děloze. Sujok – je akupunktura ruky – nohy. Patří mezi významné mikrosystémy akupunktury. Tento léčebný systém založený na tradiční filozofii, byl objeven Džae Vu Parkem. Systém prvotní projekce vychází z existence holografické projekce těla na oblast ruky a nohy. Jamamotova skalpová akupunktura má pět základních bodů na přední linii hranici růstu vlasů. Léčíme v bodě, kde při vyšetření projeví bolest

Moxa - MUDR. Radomír Růžička, CSc.: U moxy jde o působení tepla na akupunkturní body nebo dráhy. Používá se zejména tam, kde jde o nemoci způsobené chladem. Zatímco akupunktura ruší pouze blokády drah, moxa jim dodává tepelnou energii.

Akupresura - MUDR. Radomír Růžička, CSc., Martina Labáková: Akupresura, správněji manupresura, je metoda působení na akupunkturní body tlakem prstů. Vedle tlaku prstů patří do základních technik i hnětení, sloužící k prokrvení a tím i odplavení metabolických produktů. Sem řadíme i lineární masáže používané při odstraňování bolestí v oblasti páteře.

Reflexní terapie - Eva Moudrá: Je často chybně zaměňována s akupresurou. Reflexní terapie chodidel – posiluje zdraví a ovlivňuje chorobné reflexní změny. Její největší předností je jednoduchost. Drážděním reflexních plošek na chodidlech klienta dochází díky vzruchům vedeným přes centrální nervový systém k aktivaci a ovlivnění jednotlivých orgánů, kostí, kloubů a tkání. Mapa reflexních plošek naprosto kopíruje uložení jednotlivých struktur v těle. Prioritně se provádí uvolnění krční páteře na palci nohou masírováním.

Baňkování - Eva Moudrá: Jde o velmi jednoduchou metodu přikládání nahřátých skleněných baněk na akupunkturní body. Principem podtlaku se přisaje na aplikované místo, kde dochází k maximálnímu prokrvení a vzniku mírných hematomů. Někdy se používá i pohyblivé baňkování jednou baňkou. Baňka je přisátá pouze mírně a pohybuje se ve směru toku lymfy. Dochází k prokrvení tkáně, detoxikaci a maximální relaxaci.

Moderní medicína - MUDr. Petr Konečný CSc., PhD.: Ukázka komplexního přístupu k problematice Bolestí páteře a velkých kloubů v Centru léčebné rehabilitace nemocnice v Prostějově. Primář CLR předvádí metody současné moderní medicíny. Ukázka zahrnuje diagnostiku, léčebné metody a nápravná cvičení.
Čti víc
Kupte společně
Bolesti páteře a velkých kloubů 1 - Radomír Růžička, Rudolf Sosík
Bolesti páteře a velkých kloubů 2 - Radomír Růžička, Rudolf Sosík
584 Kč
Ušetříte 54 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Vazba
DVD obal
Jazyk
český
Nakladatelství
CAD PRESS
Rozměr
135×190 mm
ISBN
9788088969686
Naše katalogové číslo
221536
Hmotnost
90 g
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

1,0 / 5

1 hodnoceníCharakteristika v superlatívoch:

  1. Najstaršie slovenské súkromné vydavateľstvo;
  2. Jediné slovenské vydavateľstvo špecializované na

religionistickú a orientalistickú literatúru a knihy o bojových umeniach;

  1. Prvé česko-slovenské vydavateľstvo religionistickej, ezoterickej a orientalistickej literatúry!

História vydavateľstva CAD PRESS sa začala písať v r. 1980, kedy vzniklo za hlbokej totality v Bratislave, pôvodne ako ilegálna agentúra zaoberajúca sa jednak rozširovaním informácií o politickej situácii v ČSSR, jednak rozmnožovaním a šírením samizdatov (zakázaných literárnych diel a dokumentov). Počiatkom 80. rokoch zahájil CAD PRESS vlastnú edičnú činnosť a vydal napríklad prvé české preklady románov Jacka Kerouaca (Poutníci Dharmy a Podzemníci), antológiu Rolling Stones a niekoľko desiatok zväzkov samizdatových kultúrnych revue Slovo a Antagon, kde vyšli stovky poviedok, básní, ilustrácií, fotografií a esejov oficiálne nepublikovaných autorov a prekladov zahraničných článkov a štúdií o avantgardnom umení (divadle, literatúre, hudbe, scénografii, maliarstve a pod.). Od r. 1986, kedy vydal CAD PRESS prvý zväzok antológie ZEN, sa vydavateľstvo začalo orientovať na východoázijskú kultúru a náboženstvo, predovšetkým na zen-budhizmus a taoizmus.

Keďže orientácia vydavateľstva viac menej odráža predovšetkým osobné záujmy jeho majiteľa, naďalej sa vydavateľstvo zameriava na vydávanie nekomerčných publikácií venovaných orientalistike, religionistike, parapsychológii, liečiteľstvu a orientálnej medicíne, ako aj filozoficko-etickým aspektom ázijských bojových umení. To sa odzrkadľuje v koncepcii jeho hlavných edícií, ktorými sú Svetové duchovné prúdy, Medica, Budo a Parapsychológia.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve CAD Press najviac hrdí?:

“Asi na vydanie 8 zväzkov antológie ZEN (v rozsahu cca 2500 strán), z ktorých prvé 3 vyšli ešte za totality ako samizdat, predstavujúcich prvé publikácie o zen-budhizme v češtine a slovenčine v Československu, ako aj na to, že vydali prvé publikácie o témach, ktoré ostatní vydavatelia objavili až s odstupom času – o šamanizme, súfizmu, taoistickej joge, čchi-kungu atď. Naším najvýznamnejším porevolučným vydavateľským počinom je encyklopedická publikácia Lexikón náboženských hnutí, siekt a duchovných spoločností, čo je výnimočná encyklopedická príručka (obsahujúca cez 3 500 hesiel o niekoľkých tisícoch náboženských komunít, hnutí, tajných bratstiev, mystických rádov, hermetických a okultných spoločností a siekt celého sveta - činných od najstarších čias až do súčasnosti), ale napríklad aj monografie Náboženské tradície Ázie prof. Wernera, Vedecký úvod do parapsychológie prof. Rýzla alebo kniha Za hranicami fyziky a psychológie O.Válka.
majiteľ vydavateľstva

Čti víc
Kupte společně
Bolesti páteře a velkých kloubů 1 - Radomír Růžička, Rudolf Sosík
Bolesti páteře a velkých kloubů 2 - Radomír Růžička, Rudolf Sosík
584 Kč
Ušetříte 54 Kč

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau