Knihy
E-knihy

Dobrodružství Toma Sawyera

Carpe diem, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Carpe diem, 2015

Klasické dílo americké literatury je sice vyprávěním o dětech, ale teprve dospělí ocení autorovu charakteristiku chlapeckých hrdinů. K romantiku Sawyerovi, vychovávanému laskavou, ale bigotní tetou, a vykutálenému Finnovi se druží...

Čti víc

111 Kč

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Klasické dílo americké literatury je sice vyprávěním o dětech, ale teprve dospělí ocení autorovu charakteristiku chlapeckých hrdinů. K romantiku Sawyerovi, vychovávanému laskavou, ale bigotní tetou, a vykutálenému Finnovi se druží uprchlý otrok Jim. Jejich očima sledujeme pro chlapce tak přitažlivou řeku i venkovskou společnost počestných usedlíků a nebezpečných vyvrhelů. Poklidný život maloměsta chlapce ubíjí. Při jednom nočním výletu se ale stanou svědky vraždy – a dobrodružství může začít. Knihu doprovázejí neméně klasické ilustrace Kamila Lhotáka.
Čti víc
Kupte společně
Dobrodružství Toma Sawyera - Mark Twain
Všichni žijem v blázinci - Renata Červenková, Radkin Honzák
271 Kč
Ušetříte 167 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
214
Nakladatelství
Carpe diem
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
220048
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

vlastním jménem Samuel Langhorne Clemens, se narodil jako šestý ze sedmi dětí. Byl to americký spisovatel, satirik a humorista. V roce 1839 se jeho rodina přestěhovala do města Hannibal. Jeho otec zřeml, když mu bylo jedenáct let. V roce 1853-1856 pracoval jako tiskař v New Yorku, Philadelphii, St. Louis a Cincinnati. V letech 1857-1861 pracoval jako kormidelník na řece Mississippi, což ho inspirovalo k napsání románu Život na Mississippi. Proslavil se zejména tituly Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckleberyho Finna.

Čti víc
Kupte společně
Dobrodružství Toma Sawyera - Mark Twain
Všichni žijem v blázinci - Renata Červenková, Radkin Honzák
271 Kč
Ušetříte 167 Kč

„Řekni mi, co čteš, a já ti povím, kdo jsi. “

anglické přísloví