Knihy
E-knihy

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha roku 2015.
Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou.

Potřebujete vědět víc?
Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
Čti víc
Kupte společně
Dívka ve vlaku - Paula Hawkins
Zmizelá - Gillian Flynn
673 Kč
Ušetříte 35 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Girl on the Train
Rozměr
160×235 mm
ISBN
9788024928609
Naše katalogové číslo
218147
Počet stran
328
Hmotnost
510 g
Rok vydání
2015
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Ikar CZ

Co si myslíme my

Lucie Zelinková
Lucie Zelinková
produktový manažer
11. února 2016

Málokterá kniha dokázala mezi čtenáři udělat takovou show, jako Dívka ve vlaku. Dominantou knihy je rozhodně strhující příběh, napsaný nebývale chytlavě. Tři dějové linky třech postav, každá v jiném čase, přesto se týkající stejného osudu. Kniha se čte jedním dechem, ovšem patří k té části děl, které strhují jaksi povrchně. Nebudete nad knihou přemýšlet následující týden, nezanechá ve vás myšlenku. Ale pobavíte se královsky.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

278 hodnocení

39
33
14
5
2

Anastázie Lytvyněnko
Anastázie Lytvyněnko
9.1.2018
Mě se to moc líbilo. Líbí se mi tři dějové linie, tří různých žen, každá v jiném čase..námět se mi také líbí... jak z obyčejné cesty vlakem udělat něco tak napínavého. Tato kniha udělala ve světě velké "bum" a najednou se začala objevovat poptávka po detektivkách.. (nebo mě to aspoň tak přijde) a startovním můstkem byla právě "dívka ve vlaku". Filmové zpracování je podle mého názoru taky moc povedené.
Čti víc
Markéta
29.8.2017
Ze začátku mě příběh nijak zvlášť nezaujal, protože se jednalo jen o popis pocitů a stavů zoufalé alkoholičky. Docela dlouho trvalo, než se začalo rozvíjet samotné jádro příběhu. Avšak, co přišlo potom, mě šokovalo a já jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Napínavý příběh, který je umocněn jednotlivými vyprávěními třech hlavních hrdinek, končí zcela nečekaně. Za mě opravdu vydařená kniha, kterou stojí za to si přečíst.
Čti víc
Kikina
5.7.2017
Knížka mě bavila od začátku do konce. Překvapovala mě některá odhalení, některá jsem však tak trochu předpovídala. Knihu jsem četla, když jsem jela ve vlaku, což dodalo na atmosféře. Za mě rozhodně super kniha, doporučuji :)
Čti víc
Eliška Jindrová
Eliška Jindrová
8.6.2017
Kniha byla skvělá. Přečetla jsem ji na jeden nádech. Má skvělou zápletku. Knihu bych doporučila, všem kdo mají rádi napínavé příběhy a budou mít na knížku čas. :)
Čti víc
Tereza Dextrová
5.2.2017
Knihu jsem dostala od maminky a hned jsem se pustila do čtení. Bohužel v polovině knížky to už bylo čtení z donucení, protože nerada odkládám knihu, kterou mám rozečtenou a vezmu si jinou. Ke konci to už trochu na napětí bylo znát i konec jsem nečekala, ale tato kniha asi nebyla pro mě. Na to, že to je bestseller mě to zklamalo.
Čti víc
Daniel Krásný
Daniel Krásný
3.1.2017
Není to tam. Paula Hawkins má prostě do Patricie Highsmith daleko. Neumí vyprávět s nadhledem, neumí se oprostit od thrillerových klišé a neumí... zkrátka příliš neumí. Vyprávění z několika perspektiv tu bohužel pozbývá tenze. A to především proto, že zde není s kým soucítit, ani do koho se vžít. Výsledkem silné mediální podpory je protentokrát příběh o alkoholismu, co by moc rád šokoval, tne ovšem maximálně do kategorie young adult. Gillian Flynn i Caroline Kepnes jsou úplně někde jinde.
Čti víc
Lenka Petráčková
13.11.2016
Poutavé a napínavé. Kniha se četla prakticky sama. Jen je pravda, že hlavní hrdinka lezla občas na nervy, jinak děj a vše okolo super. Knihu doporučuji.
Čti víc
Radek
18.9.2016
Skvělé! Knížka byla po trošku pomalejším začátku velmi čtivá a zvládl jsem to během jednoho dne, což mě překvapilo, protože většinou knížky čtu zdlouhavě a střídám je. Tady jsem však musel číst dál a dál, abych věděl, kdo za tím vším stojí, avšak trochu mě zklamalo, jak brzy jsem měl jisté podezření, že to nakonec spáchal - vy víte, kdo - přesto velmi dobrá kniha a rád se k ní určitě vrátím.
Čti víc
Alena Truhlářová
18.9.2016
Knihu jsem přečetla za dva dny, protože jsem se stále nemohla dostatečně zorientovat co se vlastně stalo, tak nezbývalo nic jiného než číst jedním dechem.
Čti víc
Šárka Feichtingerová
Šárka Feichtingerová
15.8.2016
Knihu jsem přečetla už před nějakým časem, proto jsou mé vzpomínky už mírně zastřené. Každopádně jsem ji přečetla jedním dechem a už se hrozně těším na filmové zpracování.
Ale nepamatuji se tedy na jinou knihu, ve které by mě rozčilovaly snad všechny postavy!
Čti víc

Britská spisovatelka Paula Hawkins se narodila 26. srpna 1972 v Harare v Zimbabwe. Její otec zde vyučoval ekonomii a žurnalistiku na univerzitě. Ve svých sedmi letech se přestěhovala do Londýna. Hawkins vystudovala na Oxfordu filozofii, politiku a ekonomii a začala pracovat jako novinářka pro The Times. V Londýně žije dodnes. Od novinových článků postupně přešla k beletrii a začala tvořit pod pseudonymem Amy Silver; to bylo koncem roku 2009 a psala zejména romantickou a komediální fikci. Čtyři její povídky vyšly v souboru Confessions of a Reluctant Recissionista. Se svými povídkami ale nedosáhla dalšího, výraznějšího úspěchu, proto se rozhodla, že se bude věnovat vážnějším žánrům s temnější atmosférou. To byl zásah do černého, jelikož její román Dívka ve vlaku (The Girl on The Train, 2014) okamžitě zaznamenal obrovský úspěch. Thriller zabývající se domácím násilím a závislostmi na alkoholu a drogách prý napsala za pouhých šest měsíců.

Čti víc

Ikar je orientován především na ženské čtenářky, kterým nabízí české a světové romance, společenské romány a memoáry. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Paula Hawkinsová, Jodi Picoultová, Jojo Moyesová, Liane Moriarty, Sandra Brown, Nicholas Sparks, Danielle Steel, Anne Tylerová, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová a Barbara Woodová; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

Čti víc
Kupte společně
Dívka ve vlaku - Paula Hawkins
Zmizelá - Gillian Flynn
673 Kč
Ušetříte 35 Kč