Knihy
E-knihy

Daleko od hlučícího davu

Argo, 2015
Nakladatel
Argo, 2015

Hardyho román v sobě úchvatně kombinuje romantickou love story s upřímným, otevřeným vylíčením anglického venkova; nejedná se však o nějakou pastorální idylu, jakkoli je kniha prodchnutá nostalgií...

Čti víc

283 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Román Daleko od hlučícího davu patří k nejzářivějším pokladům anglické literatury. Už jeho první vydání v roce 1874 se stalo literární senzací, kniha se vyprodala během pouhých dvou měsíců a Thomasi Hardymu vynesla reputaci předního spisovatele viktoriánské doby. Čím kniha tolik zaujala ve své době a čím dodnes oslovuje další generace čtenářů?

Hardyho román v sobě úchvatně kombinuje romantickou love story s upřímným, otevřeným vylíčením anglického venkova; nejedná se však o nějakou pastorální idylu, jakkoli je kniha prodchnutá nostalgií.
Právě naopak, v mnoha ohledech jde o zcela moderní příběh s ryze moderní hrdinkou – mladá, nezávislá statkářka Batsheba se už dávno zařadila do kánonu velkých postav světové literatury, podobně jako její tři velice rozdílní nápadníci, oddaný pastýř Gabriel, postarší statkář Boldwood a světácký seržant Troy. Spletitý děj plný zvratů, nádherné popisy jihoanglické krajiny i života na venkově, zajímavě vykreslené postavy a dokonalá práce se čtenářovým očekáváním – to vše dělá z románu Daleko od hlučícího davu vpravdě mistrovské dílo, které nepochybně stojí za přečtení i dnes.
A nejenom za přečtení. Tenhle příběh o lásce, vášni a předsudcích si už od 9. července 2015 můžete vychutnat i v našich kinech.

Čti víc
Kupte společně
Daleko od hlučícího davu - Thomas Hardy
Zápisník jedné lásky - Nicholas Sparks
520 Kč
Ušetříte 27 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Far from the Madding Crowd
Rozměr
140×205 mm
ISBN
9788025715291
Naše katalogové číslo
208484
Počet stran
456
Hmotnost
570 g
Rok vydání
2015
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,6 / 5

8 hodnocení

6
1
1
0
0

Daniela Velgosová
26. 6. 2017
Klasika ktorá stojí za to
Krásny príbeh, opis prírody.
Povedala by som že ľudia ktorí videli prve film a potom išli čitať knihu spravili veľkú chybu.
Zdá sa mi že film je viac zameraný na Bathshebu(samostantnú ženu v danej dobe) a kniha zas o Gabrielovi Oakovi.
Kniha viac opisuje správanie ovčiaka Oaka, jeho myslenie, konanie.
Ovčiak Gabriel Oak je skutočny priateľ.
Čti víc
Hana Michalcová
26. 1. 2017
Ďaleko od hlučíciho davu
veľmi sa mi kniha páčila ...mám rada Thomase Hardyho a prečítala som ju pri chorobe za 2dni v posteli s čajíkom... bola som rada, že to pre Gabriela nakoniec skončilo šťastím s Bathshebou aj keď to pre soka p.Boldwooda a p. Troye sa láska skončila tragicky.. páčilo sa mi prvé stretnutie Gabriela s Bathshebou a opis Thomase Hardyho ovčáka a ostatných hlavných postáv v knihe
Čti víc
Katka
12. 9. 2015
Názor čitateľa
Knihu som začala čítať, až po tom, ako som videla film z 1998 roku, tá veria sa mi páči viac ako najnovšia. Kniha je úžasná / vydanie z r. 1981/, stojí za prečítanie. Chvalabohu končí optimisticky, nie ako Tess z Ubrevilu
Čti víc
katka
18. 9. 2015
Názor čitateľa
Dobrý večer, kniha bola preložená - vyšla v rokoch 1972 a 1981 pod názvom Ďaleko od hlučného davu. Nečítala som originál, ale preklad sa mi páčil - Zora Juráková.
Čti víc
Zdenka Hlavňová
Zdenka Hlavňová
Martinus
22. 7. 2015
Názor čitateľa
Pekný deň, Laura, román bol preložený do českého jazyka a vyšiel pod názvom Daleko od hlučícího davu (katalógové číslo 208484). Informáciu o chystaní slovenského prekladu, žiaľ, nemáme.
Čti víc

Spisovatel, básník a povídkář Thomas Hardy, jeden z nejvýznamnějších představitelů viktoriánské literatury, se narodil v britském hrabství Dorset. Jeho matka byla velmi sečtělá a už od dětských let doplňovala jeho literární znalosti ze školy. Hardy se vyučil stavitelem, pak se dostal na londýnskou univerzitu a stal se architektem. Brzo ale opustil slibně se vyvíjející kariéru, vrátil se zpět do Dorsetu a rozhodl se, že se stane spisovatelem. Mezi jeho nejznámější romány patří Daleko od hlučícího davu (1874), Tess z d'Urbervillů (1891), Starosta casterbidgeský (1886), Lesáci 1887). Šokoval veřejnost otevřenými popisy sexuálních scén v knize Neblahý Juda (1895), která mu pak začala přezdívat "Nemravný Juda". Ještě na smrtelné posteli diktoval druhé manželce svou poslední báseň. Hardyho díla jsou typická svým naturalistickým charakterem, podrobnými popisy anglického venkova, kritikou anglické společnosti a zpravidla tragickým koncem, jenž zapříčiňují přírodní katastrofy či nespravedlnost společnosti. Ve svých románech také podává sociální kritiku, srovnává rozdíly mezi chudými a bohatými občany. Knihy Thomase Hardyho patří ke klasice anglické literatury.

Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Daleko od hlučícího davu - Thomas Hardy
Zápisník jedné lásky - Nicholas Sparks
520 Kč
Ušetříte 27 Kč

„Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli. “

Heinrich Heine