Knihy
E-knihy

Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa

Jota, 2015
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
Jota, 2015

Putování po ukrytých místech naší planety, působivá a zajímavá zpráva o tom, jak mysteriózní může být i svět moderní doby. Turistický průvodce? Sociologická studie? Geografická příručka? Historická esej?

Čti víc

99 Kč

Běžná cena Běžně 328 Kč

Ušetříte 70%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Putování po ukrytých místech naší planety, působivá a zajímavá zpráva o tom, jak mysteriózní může být i svět moderní doby.
Turistický průvodce? Sociologická studie? Geografická příručka? Historická esej? Filozofické zamyšlení? Výrazů, jimiž se dá charakterizovat nejnovější kniha Alastaira Bonetta, je celá řada.

Autor čtenáře zavede na 47 neobvyklých míst po celém světě – od Leningradu na chladném severu po Mekku v rozpálené poušti, od vod Bengálského zálivu po hory střední Ameriky, od míst obecně známých až po taková, jež zná jen pár místních domorodců. Čtenáři navštíví lokality, které nikdy neexistovaly, ačkoliv jsou běžně k nalezení v mapách (Písečný ostrov), stejně jako ty, kde živí koexistují společně se zemřelými (Severním hřbitově v Manile). Dozví se o místech, kolem nichž denně jezdí do práce, a nikdy si jich nevšimli (Dopravní ostrůvek), o místech, o která nikdo nestojí (Bir Tawil), i o těch, která existovala „jen jako“ (Arne). Autor jim přiblíží místa jak pod zemí (Podzemní města Kappadokie), tak mimo zemský povrch (Mezinárodní vzdušný prostor).

Díky tomu, že se Alastair Bonett profesně zabývá sociální geografií, však kniha není „pouhým“ cestopisem nebo příručkou pro dobrodruhy, kteří shání co nejexotičtější cíl pro svou další výpravu. Jedná se spíše o populární formou psané a širokému okruhu čtenářů srozumitelné sociologické zamyšlení nad významem konkrétního místa – a to jak pro jeho obyvatele, tak obecně pro lidstvo.
Autor odhaluje někdy překvapivé skutečnosti, například o tom, proč jsou někteří lidé ochotní žít v 21. století v „zakázaných“ městech jako je například Železnogorsk, o tom, proč některé stávající osady v Negevské poušti úřady záměrně ničí, zatímco výstavbu jiných cíleně podporují, a řadu dalších. Zřejmě tak nabourá některé představy o světě, které jsme měli za dané, ale rozhodně čtenáře alespoň vybídne k zamyšlení nad jeho vlastním „místem“ na zemi. Protože i moderní doba má svá tajemství.
Čti víc
Kupte společně
Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa - Alastair Bonnett
Všichni žijem v blázinci - Renata Červenková, Radkin Honzák
259 Kč
Ušetříte 396 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Unruly Places
Rok vydání
2015
Počet stran
288
Nakladatelství
Jota
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
203447

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,5 / 5

2 hodnocení

1
1
0
0
0

Goran Lenčo
Goran Lenčo
18.4.2015
interesantné ;)
Ozaj zvláštna a atraktívna knižka. Zahŕňa viaceré zaujímavé lokality, ktoré navzájom spája ich kurióznosť, ako napríklad opustené mesto Pripjať, územie nikoho medzi Egyptom a Sudánom či údajné plávajúce ostrovy. Ale ide ďalej, nezastaví sa iba pri opise miest duchov či bizarných lokalít, pokúsi sa trochu hrať (a darí sa jej to) aj na filozofickú rozpravu o našej fascinácii nezaraditeľnými miestami, ktoré sa vymykajú bežným schémam. Ku každej lokalite sú priložené zemepisné údaje, takže stačí použiť Google Earth. Google budete používať aj tak často, lebo bohužiaľ kniha neobsahuje nijakú fotografickú prílohu, čo veľmi zráža jej pôsobivosť. Tie miesta totiž treba vidieť, nie len o nich čítať...
Čti víc

Nakladatelství JOTA oslavilo 19. 9. 2015 čtvrt století své existence na českém knižním trhu. Za 25 let vydalo 2 000 titulů v celkem téměř 6 milionech výtiscích.

Nakladatelství vydává překlady světových autorů, 15 let vlastní exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, edice Literatura faktu a military, v edici Cestopisy mají ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund, Miloslav Stingl, Steve Lichtag, Vladimír Plešinger, Jirka Kolbaba, Petr Horký nebo Miroslav Náplava. Ze zahraničních autorů mají Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slaví dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna.. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.

Čti víc
Kupte společně
Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa - Alastair Bonnett
Všichni žijem v blázinci - Renata Červenková, Radkin Honzák
259 Kč
Ušetříte 396 Kč

„Knihy jsou nádobami ducha. “

Thomas Mann