Knihy
E-knihy

Statečná srdce

Jota, 2015
Nakladatel
Jota, 2015
Překlad

íše se rok 1141. Král Štěpán válčí o korunu se svou sestřenicí císařovnou Matyldou. V tak nebezpečném světě ani jedenáctiletá Emma, dcera rolníka z bažin, nemůže být v bezpečí. Zvrácený mnich ji unese z rodné vsi a zanechá ji opuštěnou napospas smrti...

Čti víc

312 Kč

Běžná cena Běžně 328 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Historický román z pera oblíbené spisovatelky Ariany Franklinové a její nadané dcery Samanthy Normanové je opravdu mistrovským dílem. Statečná srdce nabízejí tu správnou směsici dobrodružství a intrik, tajemství a zločinu. Osudy hlavních aktérek, dvou statečných mladých žen, jsou nerozlučně spjaty s Anglií 12. století a pustošivou občanskou válkou.

Píše se rok 1141. Král Štěpán válčí o korunu se svou sestřenicí císařovnou Matyldou. V tak nebezpečném světě ani jedenáctiletá Emma, dcera rolníka z bažin, nemůže být v bezpečí. Zvrácený mnich ji unese z rodné vsi a zanechá ji opuštěnou napospas smrti...
Malá, ale strategicky důležitá pevnost Kenniford patří šestnáctileté Maud. Tato temperamentní a nebojácná hradní paní se postaví tváří v tvář osudu a vražednému hněvu krále Štěpána, když na svém sídle poskytne ochranu císařovně. Nadchází dlouhá, krutá zima. Kenniford se stává centrem dění a všechny nitky se sbíhají právě sem...
Čti víc
Kupte společně
Statečná srdce - Ariana Franklin, Samantha Norman
Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel - J.K. Rowling
632 Kč
Ušetříte 95 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Winter Siege
Rozměr
145×210 mm
ISBN
9788074628290
Naše katalogové číslo
201412
Počet stran
336
Hmotnost
480 g
Rok vydání
2015
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Jota

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

4 hodnocení

4
0
0
0
0

Tereza Ondráčková
Tereza Ondráčková
12.3.2016
Knihu Statečná srdce jsem dostala na Vánoce, dříve jsem o ní nevěděla, pustila jsem se do jejích stránek ještě ten večer =) A to i přes to, že jsem měla rozečtenou jinou knihu a nikdy dříve jsem to snad neudělala, abych četla několik knih najednou, tato ve mne ale vzbudila zvědavost svým snad kontroverzním tématem a to znásilnění malé dívky… Víc prozrazovat asi nebudu, ale musím říct že z počátku jsem nevěděla zda se mi kniha úplně líbí… Nebyla to úplně láska na první stránku, ale postupně si mne kniha získala…
V knize se střídá několik dějových linií, na což si čtenář musí zvyknout, je to zde však usnadněné (oproti některým knihám) hvezdičkou, ktrerá značí ukončení jedné dějové linky a přechod do jiné… Odehrává se jich tam hned několik, které se jak to už bývá postupně spojují do jediné.
Je skvělé, jak je zde dle mého názoru skvěle vykreslená Británie ve 12. století, člověku z těch představ až běhá mráz po zádech a jen mne osobně to utvrdilo, že bych tam žít nechtěla.
Knihu rozhodně doporučuji čtenářům milujícím detektivní romány s bonusem historického časoprostoru a s dávkou dobrodružného toulání se po nehostinné a chladně zimní Anglii v nestabilních dobách plných válek a zvratů.
Věřím, že stejně jako já, vás kniha šokuje, překvapí a nakonec skončí tak, že na ni budete ještě několik minut hledět a doufat, že se nějakým zázrakem její strany rozrostou a vy do jejího příběhu opět budete moci vklouznout =)
Čti víc

Nakladatelství JOTA oslavilo 19. 9. 2015 čtvrt století své existence na českém knižním trhu. Za 25 let vydalo 2 000 titulů v celkem téměř 6 milionech výtiscích.

Nakladatelství vydává překlady světových autorů, 15 let vlastní exkluzivní licenci na překlady nejlépe hodnocených turistických průvodců britské řady Rough Guides, edice Literatura faktu a military, v edici Cestopisy mají ty nejlepší české cestovatele, jako jsou legendy Hanzelka–Zikmund, Miloslav Stingl, Steve Lichtag, Vladimír Plešinger, Jirka Kolbaba, Petr Horký nebo Miroslav Náplava. Ze zahraničních autorů mají Beara Gryllse nebo Reinholda Messnera. Slaví dlouhotrvající úspěch s knihami dnes už spisovatelské ikony, Američana C. D. Payna.. Z dětské literatury zmiňme řadu knih o doktoru Proktorovi od světového autora Joa Nesbøho, úspěšné jsou také publikace z edice Populárně naučné.

Čti víc
Kupte společně
Statečná srdce - Ariana Franklin, Samantha Norman
Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel - J.K. Rowling
632 Kč
Ušetříte 95 Kč

„Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.“

William Saroyan