Knihy
E-knihy

Statečná srdce

Jota, 2015
Nakladatel
Jota, 2015
Překlad

íše se rok 1141. Král Štěpán válčí o korunu se svou sestřenicí císařovnou Matyldou. V tak nebezpečném světě ani jedenáctiletá Emma, dcera rolníka z bažin, nemůže být v bezpečí. Zvrácený mnich ji unese z rodné vsi a zanechá ji opuštěnou napospas smrti...

Čti víc

93 Kč

Běžná cena Běžně 98 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Historický román z pera oblíbené spisovatelky Ariany Franklinové a její nadané dcery Samanthy Normanové je opravdu mistrovským dílem. Statečná srdce nabízejí tu správnou směsici dobrodružství a intrik, tajemství a zločinu. Osudy hlavních aktérek, dvou statečných mladých žen, jsou nerozlučně spjaty s Anglií 12. století a pustošivou občanskou válkou.

Píše se rok 1141. Král Štěpán válčí o korunu se svou sestřenicí císařovnou Matyldou. V tak nebezpečném světě ani jedenáctiletá Emma, dcera rolníka z bažin, nemůže být v bezpečí. Zvrácený mnich ji unese z rodné vsi a zanechá ji opuštěnou napospas smrti...
Malá, ale strategicky důležitá pevnost Kenniford patří šestnáctileté Maud. Tato temperamentní a nebojácná hradní paní se postaví tváří v tvář osudu a vražednému hněvu krále Štěpána, když na svém sídle poskytne ochranu císařovně. Nadchází dlouhá, krutá zima. Kenniford se stává centrem dění a všechny nitky se sbíhají právě sem...
Čti víc
Kupte společně
Statečná srdce - Ariana Franklin, Samantha Norman
A Cup of Style: diář 2019 - Lucie Ehrenbergerová, Nicole Ehrenbergerová
292 Kč
Ušetříte 55 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Winter Siege
Rozměr
145×210 mm
ISBN
9788074628290
Naše katalogové číslo
201412
Počet stran
336
Hmotnost
480 g
Rok vydání
2015
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Jota

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

4 hodnocení

3
0
0
0
0

Tereza Ondráčková
Tereza Ondráčková
12. 3. 2016
Knihu Statečná srdce jsem dostala na Vánoce, dříve jsem o ní nevěděla, pustila jsem se do jejích stránek ještě ten večer =) A to i přes to, že jsem měla rozečtenou jinou knihu a nikdy dříve jsem to snad neudělala, abych četla několik knih najednou, tato ve mne ale vzbudila zvědavost svým snad kontroverzním tématem a to znásilnění malé dívky… Víc prozrazovat asi nebudu, ale musím říct že z počátku jsem nevěděla zda se mi kniha úplně líbí… Nebyla to úplně láska na první stránku, ale postupně si mne kniha získala…
V knize se střídá několik dějových linií, na což si čtenář musí zvyknout, je to zde však usnadněné (oproti některým knihám) hvezdičkou, ktrerá značí ukončení jedné dějové linky a přechod do jiné… Odehrává se jich tam hned několik, které se jak to už bývá postupně spojují do jediné.
Je skvělé, jak je zde dle mého názoru skvěle vykreslená Británie ve 12. století, člověku z těch představ až běhá mráz po zádech a jen mne osobně to utvrdilo, že bych tam žít nechtěla.
Knihu rozhodně doporučuji čtenářům milujícím detektivní romány s bonusem historického časoprostoru a s dávkou dobrodružného toulání se po nehostinné a chladně zimní Anglii v nestabilních dobách plných válek a zvratů.
Věřím, že stejně jako já, vás kniha šokuje, překvapí a nakonec skončí tak, že na ni budete ještě několik minut hledět a doufat, že se nějakým zázrakem její strany rozrostou a vy do jejího příběhu opět budete moci vklouznout =)
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Statečná srdce - Ariana Franklin, Samantha Norman
A Cup of Style: diář 2019 - Lucie Ehrenbergerová, Nicole Ehrenbergerová
292 Kč
Ušetříte 55 Kč

„Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih.“

Thomas Carlyle