Knihy
E-knihy
249 Kč

Běžná cena Běžně 398 Kč

Ušetříte 37%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Mitsuko Aoyama, provdaná ke konci 19. století za rakousko-uherského diplomata hraběte Heinricha Coudenhove-Kalergi, byla jednou z prvních Japonek, jež přicestovaly do Evropy.

Hrabě Heinrich, manžel Mitsuko, o 15 let starší než jeho žena, patřil v době na přelomu 19. a 20. století k nejvzdělanějším a nejvýznamnějším osobnostem rakouské aristokracie, ovládal 18 světových jazyků a jako diplomat působil na vyslanectvích po celém světě. Mitsuko po jeho boku pronikla i do prostředí císařského dvora a seznámila se s výkvětem tehdejší rakousko-uherské společnosti. Stala se matkou sedmi dětí, ze kterých vyrostly výrazné osobnosti – nejznámější z nich je Richard, zakladatel mírového hnutí Pan-Evropa, předchůdce dnešní Evropské unie. Po předčasné smrti manžela zůstala na správu celého panství sama a její psychická i fyzická odolnost byla vystavena mnoha náročným zkouškám. Později pobývala jako vdova ve Vídni, kde její děti navštěvovaly vyšší školy a kde je dnes pohřbená. Nikdy se jí však nepodařilo vrátit se zpět do vlasti. Zemřela na počátku 40. let 20. století a její jméno je dnes známé jen úzkému okruhu odborníků.
Čti víc
Kupte společně
Mitsuko - Vlasta Čiháková Noshiro
Hana - Alena Mornštajnová
438 Kč
Ušetříte 259 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
448
Nakladatelství
Jota
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
199118
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Mitsuko - Vlasta Čiháková Noshiro
Hana - Alena Mornštajnová
438 Kč
Ušetříte 259 Kč

„Knihy jsou němí učitelé.“

Aulus Gellius