Knihy
E-knihy

Plavba smrti

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Metafora, 2015

Šestý případ právničky Tóry Posádka přepychové jachty zmizela beze stopy. Kdo je vrah? Naše známá sympatická právnička Tóra má před sebou snad nejtěžší a nejbolestnější případ, jaký kdy musela řešit...

Čti víc

314 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 10%
Stíháme do Vánoc

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Šestý případ právničky Tóry
Posádka přepychové jachty zmizela beze stopy. Kdo je vrah?
Naše známá sympatická právnička Tóra má před sebou snad nejtěžší a nejbolestnější případ, jaký kdy musela řešit...
Do přístavu v Reykjavíku vplouvá luxusní jachta a plnou rychlostí naráží do mola. Navíc je úplně liduprázdná! Co se stalo s posádkou a rodinou, která byla na palubě, když opouštěli Lisabon?
Prošetřením tohoto prazvláštního případu je pověřena známá advokátka Tóra. Záhady přibývají... Šíří se zvěsti, že loď byla prokletá. Tóře se zdá, že na palubě zahlédla jedno ze zmizelých dvojčat…
Co to má znamenat?
A kde je Karítas, půvabná žena bývalého majitele jachty? Komu patří tělo, které moře vyplavilo o kus dál na pobřeží? Pokud se na lodi vraždilo – kdo je vrah?
Yrsini čtenáři se opět dočkají neuvěřitelných zvratů a nečekaných odhalení.

„Nejmrazivější román Yrsy Sigurđardóttir, mezinárodní bestseller. Yrsa je zjevně na vrcholu svých tvůrčích sil,“ napsala islandská literární kritika.

Televizní diváci se mohou těšit na seriál podle knižní řady o právničce Tóře v produkci Sigurjona Sightvatssona, který má za sebou taková díla jako třeba Zběsilost v srdci, 200 cigaret nebo Bratři.
Čti víc
Kupte společně
Plavba smrti - Yrsa Sigurdardóttir
Krev na sněhu - Jo Nesbo
463 Kč
Ušetříte 145 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Brakið
Rok vydání
2015
Počet stran
360
Nakladatelství
Metafora
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
197787

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Kubíková Marcela
5.3.2016
moje recenze:

K oblíbené právničce Tóře se dostane velice zajímavý, a složitý případ.
Postarší manželé ji požádají o pomoc při zmizení jejich syna Aeigira, který měl připlout na luxusní jachtě společně se ženou, a jejich dcerkami- dvojčátky.
Od té doby co jachta vyplula z Lisabonu se jim nikdo z rodiny neozval, a jachta nyní doplula sama do přístavu v Reykjavíku, kde prudce narazila do mola. Na jachtě se ale nikdo nenachází. Není na ni ani očekávaná rodina, ani posádka. Kde všichni jsou, a jak je možné, že loď doplula do přístavu sama?
Tóra zjistila, že Aegir nastoupil se svou rodinou v Lisabonu na jachtu, která byla zabavena úřady, a na Islandu se měla dobře prodat. Ze začátku plavba probíhala poklidně, a nic nenasvědčovalo tomu, že by se během plavby mělo cokoliv stát. Jenže během bouře je na lodi objeveno v mrazícím boxu mrtvé tělo. Kdo je to? A jak se na jachtu dostalo? Najednou začne na lodi panovat strach, a každý podezřívá každého. Vrah musí být nejspíš na palubě. Čím více se loď blíží k Reykjavíku, tím větší strach na lodi panuje, a co teprve když začne ubývat pasažérů.
Na lodi není kam se schovat, ani jak z ní uniknout. Ještě že malé holčičky, které jsou na lodi jsou hodné, a vydrží zůstat ukryté v kajutě. Jenže po hrůzných událostech, které v několika hodinách nastanou jsou i ony nuceny vyjít z bezpečí kajuty na palubu. Rozhodnou se učinit to, co viděli v dětské pohádce na videu, v domnění, že potom budou v náruči svých rodičů.
Co se během plavby na jachtě stalo? Může za vše opravdu někdo z posádky? Co vůbec zapříčinilo to, že bylo nutné zabíjet nevinné? Dokáží se již tak utrápení rodiče smířit s tím, co jim právnička Tóra sdělí?
můj názor na knihu:

Kniha se rozjížděla celkem pomalu, ale pak začínala dostávat ty správné obrátky.
Zprvu poklidné plavby se stalo opravdu děsivé drama. Musím říci, že do poslední chvíle jsem netušila kdo, a proč za vším stojí, a rozhodnutí malých dvojčátek mě vážně dostalo. Autorka mě po celou dobu čtení držela pěkně v napětí.
Čti víc

Islandská spisovatelka, autorka detektivek a románů pro děti. Vystudovala stavební inženýrství na islandské univerzitě Háskóli Island, pokračovala na Concordia University v Montrealu. Několik let pracovala jako inženýrka ve společnosti Fjarhitun. Čtyři roky byla technickou vedoucí v mezinárodním týmu pro velký evropský elektrárenský projekt na východě Islandu. V odlehlém pracovním táboře se tam začala věnovat literatuře (1998) a od té doby vede dvojí život inženýrky a úspěšné autorky. Prvních 5 krimi románů je volně spojených postavou advokátky Tóry Gudmundsdóttir a jejího německého přítele Matthiase, bývalého policisty. V dramatických a napínavých detektivkách hrají podstatnou úlohu i nevyřešené tajemství minulosti. Čtenáře přitahuje atmosféra Islandu, severská mystika a taktéž kulisy, které si Yrsa vybírá velmi pečlivě a promyšleně. Tóra a Matthias jsou sympatickou dvojicí v uvěřitelných a zároveň dechberoucích příbězích. Yrsiny detektivky se těší velké oblibě, její debut přeložili do více než 30 jazyků a v literárních žebříčcích úspěšnosti dokonce svého času přeskočila i Dana Browna. Yrsa Sigurdardóttir bývá označována za islandskou odpověď na Stiegga Larssona.

Čti víc
Kupte společně
Plavba smrti - Yrsa Sigurdardóttir
Krev na sněhu - Jo Nesbo
463 Kč
Ušetříte 145 Kč