Knihy
E-knihy

Slavné sociologické výzkumy (1899 – 1949)

SLON, 2014
Nakladatel
SLON, 2014

Dějiny sociologie je možno sledovat jako vývoj sociologických teorií anebo jako vývoj výzkumných projektů. Počátky sociologie zpravidla nebývají...

Čti víc

311 Kč

Běžná cena Běžně 345 Kč

Ušetříte 10%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

311 Kč

Více o knize

Dějiny sociologie je možno sledovat jako vývoj sociologických teorií anebo jako vývoj výzkumných projektů. Počátky sociologie zpravidla nebývají spojovány s empirickými výzkumy. Trvalo půl století, než se sociologům výzkumníkům podařilo prosadit, že vědecká komunita uznala empirický sociologický výzkum jako legitimní a velice potřebnou součást akademické sociologie.

Kniha se zabývá půlstoletím vývoje výzkumného snažení desítek a stovek sociologů – jejich dnes slavnými sociálními výzkumy, a to od jeho počátků na konci devatenáctého století až po definitivní uznání výzkumu jako legitimní součásti sociologie koncem čtyřicátých let dvacátého století. Soustřeďuje pozornost na ty výzkumy, na nichž bylo možno transparentně ukázat postupný vývoj a pokroky výzkumné metodologie. Při výběru projektů bylo důležité, nakolik jejich autoři nechali nahlédnout do své výzkumné dílny.

Cílem bylo představit empirický výzkum jako zdroj poznatků pro kumulativní budování sociální teorie a zároveň empirický sociální výzkum na teoretických poznatcích založený, sociologickou teorii respektující. Kniha tak čtenáře seznamuje s šestnácti slavnými a osmi mimořádnými sociologickými výzkumy první poloviny dvacátého století.
Čti víc
Kupte společně
Slavné sociologické výzkumy (1899 – 1949) - Hynek Jeřábek
Freddie Mercury - Lesley-Ann Jones
601 Kč
Ušetříte 93 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
295
Hmotnost
420 g
Rok vydání
2014
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
SLON
Rozměr
125×205 mm
ISBN
9788074191657
Naše katalogové číslo
194521

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Slavné sociologické výzkumy (1899 – 1949) - Hynek Jeřábek
Freddie Mercury - Lesley-Ann Jones
601 Kč
Ušetříte 93 Kč

„Knihy jsou podobné domovu, do kterého se vracíme i za největší bouřky. “

Bernard Bolzano