Knihy
E-knihy

Psohlavci

Omega, 2014
Nakladatel
Omega, 2014

Bezpečnost českých hranic na Šumavě zajišťovali již od čtrnáctého století Chodové. Byli to drsní hraničáři, kteří se nebáli obětovat život pro dobro státu. Za jejich služby a odvahu jim panovníci udělovali mnoho různých práv a výsad...

Čti víc

218 Kč

Běžná cena Běžně 229 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Bezpečnost českých hranic na Šumavě zajišťovali již od čtrnáctého století Chodové. Byli to drsní hraničáři, kteří se nebáli obětovat život pro dobro státu. Za jejich služby a odvahu jim panovníci udělovali mnoho různých práv a výsad. Například byli poddáni jen králi a nemuseli plnit robotní povinnosti. Po nešťastné bitvě na Bílé hoře se poměry radikálně změnily. Chodské pohraničí koupil Volf Vilém Lamminger, řečený Lomikar, kterého práva a svobody hrdých horalů nezajímaly. A tady narazila kosa na kámen. Vybuchla vzpoura vedená odvážným Janem Sladkým Kozinou...
Román Psohlavci popisuje nerovný boj odvážných sedláků proti bezpráví a svévoli státní moci. Nejedná se pouze o čtivé zpracování historického příběhu, odkaz knihy je aktuální i v dnešních časech.
Čti víc
Kupte společně
Psohlavci - Alois Jirásek
Labyrint pohybu - Renata Červenková, Pavel Kolář, Radek Petříček (ilustrácie)
501 Kč
Ušetříte 26 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
256
Hmotnost
420 g
Rok vydání
2014
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Omega
Rozměr
139×206 mm
ISBN
9788073901295
Naše katalogové číslo
181390

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

3 hodnocení

3
0
0
0
0

Štefan Tóth
Štefan Tóth
11.2.2017
Nádherné dielo českej klasiky.
Nádherné dielo českej klasiky. Jirásek píše veľmi pútavo a v tomto prípade je text upravený do modernej češtiny. Pôvodné zostali len priame reči, tie sa čítajú hodne ťažko, keďže ide o miestne nárečie. Príbeh je ale veľmi zaujímavý, kniha je vytlačená na kvalitnom bielom papieri a grafika obálky je úžasná.
Čti víc
Michal Šulek
Michal Šulek
8.4.2016
...
Zaujímavý príbeh poddaných ľudí z histórie, ktorí až takí poddaní neboli. Čas ukázal kde je pravda. Náučné. Aj v dnešnej dobe vidno zrkadlo vtedajších pomerov.
Čti víc

KNIHY OMEGA je nakladatelství, které vzešlo z velké poptávky zákazníků po klasické české i světové literatuře, jejíž nová vydání na trhu dlouhodobě scházela. Pod hlavičkou našeho nakladatelství tedy vychází klasická knižní tvorba s nově zpracovanými obálkami a současné češtině přizpůsobeným jazykem. Mimo to jsme se v posledních dvou letech zaměřili na celosvětově úspěšnou literaturu, nové kuchařky, osobnostní rozvoj a další oblíbené tituly.

Čti víc
Kupte společně
Psohlavci - Alois Jirásek
Labyrint pohybu - Renata Červenková, Pavel Kolář, Radek Petříček (ilustrácie)
501 Kč
Ušetříte 26 Kč

„Čtenář to má dobré - může si své autory vybrat. “

Kurt Tucholsky