Knihy
E-knihy

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný čtenářský fanklub. Hrdinou Papírových měst je Quentin Jacobsen, normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád svou kamarádku, nádherně nespoutanou Margo Rothovou Spiegelmanovou. Ta mu pak jednou za tmy nečekaně zaklepe na okno – s výzvou, aby ji doprovázel na celonoční cestě důvtipné pomsty. Ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo však ve škole chybí. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi.
Čti víc
Kupte společně
Papírová města - John Green
Hvězdy nám nepřály - John Green
568 Kč
Ušetříte 30 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Paper Towns
Rozměr
153×234 mm
ISBN
9788024245881
Naše katalogové číslo
179924
Počet stran
288
Hmotnost
630 g
Rok vydání
2014
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Knižní klub

Co si myslíme my

Lucie Zelinková
Lucie Zelinková
produktový manažer
22. února 2016

Po emočním náporu z knihy Hvězdy nám nepřály se John Green lehce uklidnil a napsal příběh, ve kterém nikdo neumírá, netematizuje smrtelné nemoci a pohrává si s myšlenkou teenagerských her. Příběh je vystavěn velmi dobře, do detailu promyšleně, postavy napsal vcelku životné. Snad jen na konci chybí to očekávané wow...

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

67 hodnocení

30
20
9
6
2

Pavla Zittová
Pavla Zittová
11. 7. 2018
Tato kniha od Johna Greena byla má první a musím uznat, že byla opravdu čtivá, ale zároveň docela těžká, co se přemýšlení nad ní týče. Já mám ten problém, že knihy čtu spíše na večer, takže bylo těžší se přes ní prokousat, ale jinak vřele doporučuji.
Čti víc
Anastázie Lytvyněnko
Anastázie Lytvyněnko
9. 1. 2018
Velice čtivá knížka, jednoduše napsána. I přesto, že má J. G. lepší knihy se mi tato líbila..a konec který vše vysvětluje je moc hezky udělaný.. Filmové zpracování nebylo zle, ale dřív si rozhodně přečtěte knihu.
Čti víc
Adele
2. 1. 2018
Skvělá knížka. Je mi blízká tím, že není tak formální a najdeme v ní slova běžné mluvy (i sprostá). Rázem se stala jednou z mých nejoblíbenějších. Doporučuji!!!
Čti víc
Kateřina Vachálková
1. 10. 2016
Když jsem knihu objednávala bála jsem se co se z ní nakonec vyklube. Musím podotknout že obal knížky je naprosto fantastický.
Zaujal mě i originální děj a sprostá slova v knize. Postavy jsou dobře vymyšlené a a vtipné...celkově jako kniha sama o sobě.
Nedávno jsem si pouštěla i film ,ale to mě pouze přesvědčilo v tom že zůstanu u knížek!
Čti víc
Veronika Adamčíková
Veronika Adamčíková
25. 2. 2016
Vím, že jednu dobu byly Greenovy knihy velký hit a všechny holky měly potřebu je kupovat a číst. Papírová města byly mou druhou přečtenou knihou od tohoto autora a musím se přiznat, že jsem z ní měla smíšené pocity. Byla pro mě celkem zábavná, moc dobře se četla, ale ten děj mi nakonec přišel takový strohý a vlastně stejný jako všechny jeho ostatní knížky. Taky se v českém překladu vyskytla silně sprostá slova, která si myslím nepatří do knihy, kterou čtou především dospívající. Samozřejmě je ale kvalitně napsaná a v daleko lepší kvalitě než její filmová adaptace!
Čti víc
Romana Holubičková
Romana Holubičková
23. 2. 2016
Tato kniha od Johna Greena je dost dobrá. Děj má docela spád a stále se něco děje. Od knihy se nedá odtrhnout! Od začátku až do konce. V knize se totiž neustále něco děje. Je tu ale malý problém. Kniha obsahuje dost úvah, ve kterých je John Green podle mě dobrý, ale občas jsou dost těžké na pochopení. Takže občas je potřeba se ve čtení trochu pozastavit a zapřemýšlet nad tím, co nám autor chce říct už jen, protože autor používá mnoho metafor. Jinak je kniha opravdu dobrá. Člověk se u ní zasměje, ale také se u ní zamyslí, což je podle mě důležité. Prostě za mě skvělá kniha :)
Čti víc
13. 1. 2016
Názor čtenáře
Kniha je úžasná, vřele doporučuji. John Green je prostě klasika, ať už si třeba koupíte tuto nebo nějakou jinou knihu od něj tak rozhodně nešlápnete vedle :)
Čti víc
Martina Zárubová
Martina Zárubová
18. 4. 2015
Papírové děti se papírově bavily
Moje nejoblíbenější kniha od Johna Greena. Celý příběh je propletený metaforami a narážkami, které jsou ozvláštněny Greenovým typickým humorem. Kniha Vás rozhodně nenechá chladnými - v jednu chvíli jste "napnutí jako špagát" a skoro nedýcháte a o pár stránek dál se smějete "na celé kolo".
Během čtení Vám postavy doslova přirostou k srdci. Ben se stane vtipálkem, Radar skoro druhým Einsteinem, Quentin kamarádem od vedle a Magro záhadou, nejen pro Vás, ale i pro její přátele. Paradoxem je, že nejméně poznáme právě Quentina a Margo. Příběh je postaven typicky na postavách, se kterými umí Green pracovat naprosto geniálně. Působí velice reálně a lidsky - každá postava umí nebo dělá nějakou zvláštnost (např. Margo píše náhodně velká písmena do vět). Umí přesně vystihnout pocity - strach, touhu, zklamání, lasku, bezmoc - bez toho, aby o tom napsal přímo. Do postav se tedy dá krásně vžít. Kniha nás donutí zamyslet se nad obyčejnými, každodenními věcmi. Nežijete náhodou také v nějakém tom "papírovém městě"?
Čti víc
Lenka
27. 3. 2015
Když se napínavý příběh zvrhne na road movie
Na střední se lidé dělí do tří skupin, které se mezi sebou málokdy prolínají. Hvězdy, průměrňáci, o kterých nikdo nic neví, a looseři. A looseři milují hvězdy. Co se stane, když se na jednu noc protne svět hvězdy Margo a loosera Quentina?Z

Quentin od dětství miluje Margo. Najednou se odcizí, i když chodí na stejnou školu, Quentin patří mezi ty, kteří jsou málo maskulní a příliš chytří. Margo je krásná až překrásná manipulátorka. Oba si své místo uvědomují. Jednoho večera Margo uteče z domu, opět, a objeví se u Quentina. Přesvědčí ho, aby ji vozil celou noc po městě, podílel se na jejím tažení pomsty a užije si s ní romantickou chvíli v mořském světě. A pak Margo zmizí. Quentin je přesvědčený, že mu Margo nechala stopy, aby ji našel a zachránil.

Rozhodně se Greenovi nedá upřít umění vyprávět. Od prvních stránek jsem milovala jeho styl. S jakou lehkostí a milou vtipností konstruuje příběh, to je něco jedinečného. Stránky plynule rychle, v žádné části jsem neměla pocit, že by vyprávění stagnovalo na jednom místě.

Mám ale zásadní problém s postavami a jejich chování. Cítím, že pod povrchem je spousta jiných sdělení, ale nejsem schopna je přijmout za své. Napadly mně tři vysvětlení. Hlavní postavy mi nejsou sympatické a nejsem schopná se s nimi ztotožnit. Q je ňouma a Margo namyšlená hvězda, která neví, co chce, ale zvládá se přetvařovat na všechny strany. Jsem příliš stará na to, abych se s nimi ztotožnila. A moc konzervativní. Snažím se na ty části, které mi jsou proti srsti, dívat tak, jako by šlo o rozhodnutí, která bychom všichni rádi udělali, ale nemáme k nim odvahu. Jaké by bylo nehledět na okolí a udělat to, co chceme, i když je to bláznivé? Tak třeba jaké by bylo vykašlat se na závěrečný ceremoniál po maturitě, na který se rodiče, kteří mě milují a podporují, těší, a jet hledat holku, o které už teď vím, že a) je jiná, než jakou jsem ji znal a měl rád, b) odešla dobrovolně pryč, c) nejsem si jistý, že chce, abych ji našel. Jsem asi přestárla konzerva. A na rozdíl od jiných bloggerů , jejichž recenze na Papírová města jsem četla, mi střední část přišla skvělá a poslední…no byla snad až navíc. Prostě road movie.

Nemůžu říct, že jsem z Papírových měst zklamaná. Vzala jsem si je na dovolenou a přečetla za tři dny. Bylo to fajn čtení. Ale není to knížka, kterou bych chtěla číst znova. A Quentin s Margo mě prostě rozčilují
Čti víc

O autorech/autorkách

John Green

Americký spisovatel a vlogger se narodil 24. srpna 1977 v Indianapolis. Na internetu se proslavil svými videi na YouTube, které natáčel společně se svým bratrem Hankem. Jejich kanál VlogBrothers má již téměř čtyři miliony odběratelů. Nejpopulárnější jsou právě vlogy, krátká videa z života bratrů Greenových a Johnovy rozhovory se slavnými osobnostmi. Kromě toho John s Hankem založili i Crash Course, což je vzdělávací kanál, na kterém své diváky učí literaturu, dějepis a další společenské vědy. Teď už ale k literatuře. Jeho prvotinou je román Kam zmizla Aljaška (Looking For Alaska, 2005), za nějž získal prestižní Printzovu cenu. Následovaly knihy Příliš mnoho Kateřin (An Abundance of Catherines, 2006), Papírová města (Paper Towns, 2008) a společně s Lauren Myracle a Maureen Johnson sepsal povídkovou sbírku Sněží, sněží (Let It Snow, 2008). Další knihou, kterou napsal ve spolupráci s jiným autorem, je román Will Grayson, Will Grayson (2010), jenž vytvořil společně se svým přítelem, spisovatelem Davidem Levithanem. Jeho nejnovějším titulem je kniha Hvězdy nám nepřály (The Fault in Our Stars), která byla jeho prvním zfilmovaným dílem. V prodloužené verzi tohoto filmu si dokonce John Green zahrál malou roli. Filmové adaptace se v letošním roce dočkala i Papírová města a v příštím roce se plánuje filmová verze Kam zmizla Aljaška.

John Green

Americký spisovatel a lékař afghánského původu se narodil na jaře roku 1965. Jeho knihy patří k nejprodávanějším zejména ve Velké Británii. Khaled Hosseini strávil dětství v Afghánistánu, zejména v Kábulu, který se často vyskytuje v jeho příbězích. Jako syn zaměstnance afghánského ministerstva zahraničí se několikrát musel stěhovat; nakonec se z Afghánistánu celá rodina v 70. letech přesunula do Paříže, odkud se už zpět nevrátili, protože v Afghánistánu se mezitím chopila moci Lidově-demokratická strana vyznávající silně komunistické ideologie a proběhla invaze Sovětské armády. V 80. letech našla Hosseiniho rodina azyl ve Fremontu v Kalifornii. Khaled Hosseini v Americe absolvoval univerzitu v San Diegu a začal se věnovat lékařské praxi. Po vydání první knihy se stal spisovatem na plný úvazek a momentálně žije se svou ženou a dětmi v severní Kalifornii. Khaled Hosseini napsal prozatím tři díla, všechny se staly bestsellery a slavily úspěch po celém světě. Jako prvotinou byl Lovec draků (The Kite Runner, 2003), následovalo Tisíce planoucích sluncí (Thousands Splendid Suns, 2007) a v roce 2013 vydal knihu A hory odpověděly (And The Mountains Echoed). Všechny tyto romány jsou silně biografické, odehrávají se v současném Afghánistánu a reflektují nejpalčivější problémy této země. Kromě literatury a medicíny se Khaled Hosseini velmi angažuje v otázkách humanitární pomoci. Založil The Khaled Hosseini Foundation, která pomáhá lidem žijícím v Afghánistánu.

Čti víc

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Čti víc
Kupte společně
Papírová města - John Green
Hvězdy nám nepřály - John Green
568 Kč
Ušetříte 30 Kč

„Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha.“

Francesco Petrarca