Knihy
E-knihy

Stavitelé mostů

Host, 2014
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Host, 2014
1. díl série
Velké století

Nejprodávanější švédský autor a jeho dosud největší a nejpůsobivější projekt. Tři bratři Lauritz, Oscar a Sverre jsou poté, co jejich otec a strýc zmizí v Severním moři, nuceni opustit malou pobřežní vesničku a vydělávat...

Čti víc

169 Kč

Běžná cena Běžně 369 Kč

Ušetříte 54%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Nejprodávanější švédský autor a jeho dosud největší a nejpůsobivější projekt.
Tři bratři Lauritz, Oscar a Sverre jsou poté, co jejich otec a strýc zmizí v Severním moři, nuceni opustit malou pobřežní vesničku a vydělávat si na živobytí ve městě. Stanou se z nich učni tamějšího provazníka. Jejich řemeslné nadání vzbudí pozornost dobročinného spolku Dobrý úmysl, pod jehož záštitou mají být chlapci vzděláváni jako stavitelé mostů a železnic na univerzitě v Drážďanech. Bratři se po studiích rozdělí a každý si jde svou cestou. Lauritz se vrací do Norska a zapojuje se do stavby jedné z nejambicióznějších železnic, Oscar odchází do Německé východní Afriky a Sverre, jenž uposlechl hlas srdce, se vydává se svou láskou do Anglie.

Román Stavitelé mostů, první díl Guillouovy nejrozsáhlejší románové série Velké století, je mezikontinentálním a nadčasovým příběhem o bratrství, lásce a poslání. Jeho hrdinové musí čelit krutým vánicím v západním Norsku i vedru a zákeřným epidemiím v Německé východní Africe. Ale je to rovněž studie o lidstvu a století, které z nás udělaly ty, kým jsme.
Čti víc
Kupte společně
Stavitelé mostů - Jan Guillou
Muž jménem Ove - Fredrik Backman
358 Kč
Ušetříte 340 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Brobyggarna
Rok vydání
2014
Počet stran
560
Nakladatelství
Host
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
168017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,8 / 5

5 hodnocení

4
1
0
0
0

Lilian Berkesi
Lilian Berkesi
13.6.2016
Objavilo som svoju ďalšiu vysoko obľúbenú knihu
Úžasná kniha, skvelé postavy, skvelý príbeh, skvelé postrehy. Človek číta, samozrejme dopredu vie ako sa politická situácia vyvinie, ale aj tak drží palce hrdinom, aby to dopadlo inak :-D. Čo napokon pochopiteľne nedopadne. Je to však nádherné čítanie plné emócií. Niekedy je 560 strán veľmi málo, a preto sa púšťam do ďalšieho dielu.
Čti víc
monikk07
17.9.2016
Názor čitateľa
please,ako sa volá ďalší diel,už vyšiel,ak áno,kedy?Ďakujem
Čti víc
Helga
17.8.2015
Napínavé, zaujímavé, vtipné
Veľmi čítavá kniha, kto má rád dobrodružné príbehy takpovediac prvých pionierov - staviteľov mostov a železníc v odľahlých končinách sveta na začiatku 20. storočia si príde na svoje. Pre mňa bol čerešničkou na torte jemný skoro nebadaný ironický humor autora.
Čti víc

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Čti víc
Kupte společně
Stavitelé mostů - Jan Guillou
Muž jménem Ove - Fredrik Backman
358 Kč
Ušetříte 340 Kč

„Čtenář to má dobré - může si své autory vybrat. “

Kurt Tucholsky