Knihy
E-knihy

Ztracený svět

Grada, 2014
Nakladatel
Grada, 2014
Edice
Komiks

Kreslíř Petr Kopl připravil komiksovou adaptaci známého románu sira Arthura Conana Doyla. Profesor Challenger se vydává s celou výpravou do povodí Amazonky, aby dokázal svůj dřívější objev, který vědecký svět naprosto odmítá. V džungli naši hrdinové...

Čti víc

189 Kč

Běžná cena Běžně 199 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kreslíř Petr Kopl připravil komiksovou adaptaci známého románu sira Arthura Conana Doyla. Profesor Challenger se vydává s celou výpravou do povodí Amazonky, aby dokázal svůj dřívější objev, který vědecký svět naprosto odmítá. V džungli naši hrdinové objevují ztracený svět, kde dosud žijí dinosauři a jiná prehistorická zvířata. Je to však nanejvýš nebezpečný svět a celá expedice se zvrhne ve zběsilý útěk. Dobrodružství končí triumfálním návratem do Londýna a profesor konečně může podepřít svá tvrzení nezvratnými důkazy.
Čti víc
Kupte společně
Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, Petr Kopl
Cesta do středu Země - Jules Verne
340 Kč
Ušetříte 18 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
116
Jazyk
český
Nakladatelství
Grada
Rozměr
150×240 mm
ISBN
9788024750132
Naše katalogové číslo
167908
Hmotnost
240 g
Rok vydání
2014

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

28 hodnocení

13
5
2
1
0

anonym
16.5.2017
Názor čitateľa
Návrat do detstva :-) Aj keď čítané už "menej naivnými" očami, no stále s rovnakým nadšením. Ale tentoraz nová verzia knihy. Úžasné vydanie, krásne ilustrácie! Teším sa na ďalšie tituly tohto vydavateľstva.
Čti víc
Marián Majšík
Marián Majšík
13.6.2016
Arthur Conan Doyle - Stratený svet
Klasický dobrodružný žáner od skvelého autora. Skvelé čítanie pre každého ktorý má v sebe aspoň kúsok objaviteľa ;) Vrele všetkým odporúčam, táto kniha totiž patrí medzi moje obľúbené. ;)
Čti víc
Petr Čapek
Petr Čapek
10.5.2014
Názor čtenáře
Fanoušci jsou s konceptem Victorie Reginy zajisté seznámeni. Kdyby přeci jen někomu smysl unikl malé připomenutí nezaškodí. Petr zde spojuje zajímavé romány a postavy konce 19. století. Díky tomu se tak i ve Ztraceném světě setkáme například s postavou doktora Watsona nebo Moriartym. Nechybí ani narážky na další díla, velmi zajímavým zpestřením je zakomponování prvků z R.U.R. Karla Čapka.

Co se týče kresby, ta se nese v duchu ostatních Petrových komiksů a zapadá tak do celé jeho řady. A právě Koplova kresba je nejdiskutovanějším tématem. Najdete zde velké množství příznivců, ale i odpůrců. Nesmíme ovšem zapomínat na to, že Kopl má na rozdíl od od amerických autorů skoro nulovou podporu a kreslí a píše komiksy především pro dobrý pocit, protože co si budeme namlouvat, v našich poměrech uživí literatura málokoho.

Ztracený svět skvěle zapadá mezi ostatní autorovy kousky a doplňuje tak střípky informací k ostatním jeho dílům. Přesto zamrzí fakt, že Koplovi komiksy vychází již u čtvrtého nakladatele a pokaždé s malinko jiným formátem. Díky tomu tak bohužel nesedí velikostně vedle sebe. Snad se některý z vydavatelů smiluje a vydá Petrovu tvorbu komplet v uceleném grafickém stylu a ve stejných velikostech. Navíc proč by to nemohla být právě Grada, která má s komiksy bohaté zkušenosti.
Čti víc
Dark Tower
8.5.2014
VICTORIA REGINA: Stratený svet
Keď Petr Kopl naznačil, že súčasťou jeho komiksového sveta VICTORIA REGINA sa stane aj legendárny Stratený svet, nemohol som sa ho v jeho cartooningovom prevedení dočkať. Stratený svet - príbeh o expedícii do amazonského pralesa, kde na vyvýšenej náhornej plošine prežila fauna a flóra z úsvitu dejín zeme zaujal už množstvo tvorcov, ktorí ho pretavili do viacerých filmov, seriálov, či komiksov. Od detstva ma fascinoval komiks vychádzajúci v časopise ABC (Prvá a Druhá výprava do ztraceného světa) v rokoch 1970 a 1979/80 a samozrejme kniha A.C. Doylea, ktorá v podaní vydavateľstva STOPY patrí k pokladom mojej knihovničky.
Zároveň som mal obavy, ako si s touto látkou pán Kopl poradí, ako veľmi príbeh zmení, aby zapadol do jeho cross-overmi pretkaného sveta VICTORIA REGINA. Kopl však nesklamal - jeho výprava do strateného sveta je nádherne výpravná, farebná, dobrodružná, príbeh je výborne podaný a obohatený o nové dejové linky a detaily, ktoré zo Strateného sveta robia oveľa viac, než len prerozprávaný komiks vo veselom cartooningovom šate.

Rozhovor s autorom Petrom KOPLOM a viac o celej sérii VICTORIA REGINA v megarecenzii na blogu: komiksarchiv.blogspot.sk
Čti víc
Miriam Bončová
25.9.2009
Názor čitateľa
tato kniha je úžasná tým ako ma dostala do deja a nepustila, všetko bolo tak nenútene popísane, že si to viem všetko živo predstaviť a je to velmi príjemné takto živo spomínať na knihu, je velmi jednoducho, bez žiadných odborných slov napísaná, že si ju može prečítať každý a pritom určite zaujme aj vačšieho kritika....
Čti víc
MRK
29.8.2008
Názor čitateľa
Conan Doyle je výnimočný autor, jeho knihy však všetky do jedného trpia rovnakým problémom. Možno to bolo len dobou, kde sa realita veľmi nebrala, ale jeho postavy v žiadnom z diel nie sú uveriteľné charaktery...zaoberá sa síce dlho ich vykreslením, ale nedokážete si ich zamilovať, tŕpnuť pri nebezpečenstvách, ktoré prežijú...to je asi jediný problém tejto už často opakovanej a sfilmovanej klasiky, možno ma mierne mrzelo, že dobrodružné dejstvo je posunuté len do druhej polovice knihy, ale napriek tomu je to príjemne verneovská kniha
Čti víc

Sir Arthur Conan Doyle 1859-1930 Autor mnoha slavných díl o výjimečném detektivovi se narodil v Edinburghu ve Skotsku jako čtvrtý potomek. Absolvoval studium na internátní základní škole a později i na lékařské univerzitě. Jeho první povídku uveřejnil časopis Chambers Journal v roce 1879 kdy měl Arthur Conan Doyle dvacet let. I když posílal do redakce i další příspěvky, málokterý z nich přijali a zveřejnili. V roce 1882 časopis Cronhill uveřejnil jeho povídku o tajemství lodi Mary Celeste. Tato povídka byla inspirována plavbou parníkem do Nigérie, kterou absolvoval po tom, co mu nemocný otec odešel do sanatoria a Arthur se na velrybářské lodi zaměstnal jako lodní chirurg. Když se mu v myšlenkách poprvé zjevil populární detektiv, neměl jméno Sherlock Holmes, pod kterým ho dnes zná celý svět. Původně se měl totiž volat Sherrirford Holmes a jeho přítel doktor Ormond Sacker. Později je však přejmenoval. V roce 1886 Arthur Conan Doyle napsal první povídku o Sherlocku - Studie v šarlatové. Vydavatel mu zaplatil 24 liber a povídku uveřejnil až v roce 1887. Když však vyšla o rok později knižně, sklidila větší úspěch. Když později uveřejňoval své povídky v novém časopise The Strand Magazine, měl obrovský úspěch. Tehdy lidé stávaly na časopis v neuvěřitelně dlouhých řadách, jen aby si mohli přečíst nejnovější povídku. Později se však Doylovi Holmes tak znechutil, že ho v roce 1893 zabil v povídce Poslední případ. Tato povídka vyvolala obrovskou vlnu neklidu a nespokojenosti. V roce 1902 však vydal povídku Pes baskervillský a o rok později povídku Prázdný dům v níž se ukázalo, že Holmes je naživu. Poslední román o Sherlocku Holmesovi napsal v roce 1915 - Údolí strachu. Za svůj život napsal Sir Arthur Conan Doyle 56 povídek a 4 romány o Sherlocku Holmesovi. Zemřel v roce 1930 jako sedmdesátiletý, ale ve svých dílech žije dodnes.

Čti víc

Grada Publishing je největší nakladatelství odborné literatury působící v České republice, v roce 2010 bylo 2. největší mezi českými nakladateli vůbec. Působí také na Slovensku. Vzniklo roku 1991. Pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. V jeho produkci jsou tituly s právní tematikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí. Tuto škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život, např. sport a cestování.

Čti víc
Kupte společně
Ztracený svět - Arthur Conan Doyle, Petr Kopl
Cesta do středu Země - Jules Verne
340 Kč
Ušetříte 18 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský