Knihy
E-knihy

Na čem záleží

Domino, 2014
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Domino, 2014

Odpověď někdy známe. Jen si neumíme položit správnou otázku. Tessa Russová udělala to, před čím ji matka tolikrát varovala: vzdala se vlastní kariéry, aby se mohla plně věnovat manželovi a dětem. Považuje své rozhodnutí za...

Čti víc

49 Kč

Běžná cena Běžně 289 Kč

Ušetříte 83%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Odpověď někdy známe. Jen si neumíme položit správnou otázku.

Tessa Russová udělala to, před čím ji matka tolikrát varovala: vzdala se vlastní kariéry, aby se mohla plně věnovat manželovi a dětem. Považuje své rozhodnutí za správné, i když to z ní v očích okolního světa udělalo typickou bohatou paničku z předměstí. Ve společnosti podobně situovaných žen sice intelektuálně strádá, ale bere to jako nutnou cenu, kterou je třeba zaplatit za šťastný rodinný život.

Valerie Andersonová je právnička a svobodná matka šestiletého Charlieho, který nikdy nepoznal svého otce. Tolikrát už se spálila, že na milostný život – a vlastně i na přátelství – úplně rezignovala. Je to pro ni vědomá hra na jistotu: když člověk od života nic nečeká, nemůže být zklamán.

Obě ženy bydlí na tomtéž předměstí, ale mají jen velmi málo společného. Vlastně je spojuje jen láska, kterou cítí ke svým dětem. Neochvějné vědomí, že vědí, na čem v životě záleží. A následně i tragická událost, která jejich osudy proplete na tolika rovinách, že by si to nikdy nedokázaly představit.
Čti víc
Kupte společně
Na čem záleží - Emily Giffin
Všichni žijem´ v blázinci - Renata Červenková, Radkin Honzák
209 Kč
Ušetříte 407 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Heart of the Matter
Rok vydání
2014
Počet stran
400
Nakladatelství
Domino
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
166387

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,7 / 5

3 hodnocení

2
1
0
0
0

madlina
25.7.2016
Já neměla problém se do knihy začíst. Jak sděluje paní Jana, v podstatě to nebylo jen zábavné čtení,ale kniha k zamyšlení, a názv knihy je naprosto příkladný. Kniha nutí přehodnotit stav věcí a uvědomit si, na čem záleží v životě.
Čti víc
Jana Benešová
Jana Benešová
24.4.2014
Malé díky za každý den
Podle anotací jsem si myslela, že půjde o zábavné čtení, takovou tu "typicky ženskou" oddychovku. A že jestli tam bude nějaké drama nebo zádrhel, nebude to nic, co by mě opravdu vzalo za srdce. Mýlila jsem se. Kniha Na čem záleží jde nečekaně do hloubky. Nenechte se odradit půvabnou a lehce bezduchou obálkou, tohle je román, který stojí za pozornost.

Ze začátku jsem měla trochu problém se do knihy jaksepatří začíst. Ani nevím, čím to bylo. Emily Giffin má jednoduchý a nijak komplikovaný styl psaní, který jsem si nakonec vlastně oblíbila, ale ten rozjezd byl takový pomalejší a zkrátka mu trochu chyběla "šťáva". Nakonec jsem se ale do knížky začetla tak, že mi vydržela jen na pár dní.

Jak už jsem říkala, zápletka příběhu mě příjemně překvapila a já měla i po dočtení ještě hodně o čem přemýšlet. Zejména o tom, jak se člověku může v jedné milisekundě celý život obrátit úplně vzhůru nohama, aniž by k tomu třeba něčím nějak přispěl. Mimo jiné román nabízí myšlenku, abychom každý den věnovali malé "díky" za to, že i když se zrovna v našich životech neodehrává všechno přesně tak, jak chceme, nejsme na tom koneckonců nijak zvlášť špatně. Román Na čem záleží je mnohem barvitější a mnohovrstevnatější příběh, než by se na první pohled mohlo zdát. A myslím, že by neměl ujít pozornosti tomu, kdo vyhledává příběhy k zamyšlení z každodenní reality.
Čti víc

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst. Od žánru new adult přes romány pro ženy až po historické romány.

Čti víc
Kupte společně
Na čem záleží - Emily Giffin
Všichni žijem´ v blázinci - Renata Červenková, Radkin Honzák
209 Kč
Ušetříte 407 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin