Knihy
E-knihy

Food Junkie - Posedlý jídlem

Příběh gastrozávisláka

Host, 2014
Nakladatel
Host, 2014

Autobiograficky laděná literatura faktu o autorově vášni číslo jedna (kromě psaní) — o jídle a gastronomických zážitcích. Tato vášeň přivedla Kallentofta až mezi členy poroty, která vybírá padesátku nejlepších restaurací na světě...

Čti víc

275 Kč

Běžná cena Běžně 289 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 10 dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Autobiograficky laděná literatura faktu o autorově vášni číslo jedna (kromě psaní) — o jídle a gastronomických zážitcích. Tato vášeň přivedla Kallentofta až mezi členy poroty, která vybírá padesátku nejlepších restaurací na světě.

V knize sledujeme autorovu nadšenou a vášnivou honbu za nejlepšími kulinářskými zážitky. Tento temný, frenetický, avšak fascinující příběh zavádí čtenáře přímo do center gastronomického vesmíru, od pouličních stánků v Bangkoku až po nejlepší restaurace v New Yorku. Lov se postupně stává i milostným románem, příběhem o přežití a o hledání domova ve světě a pravdy o sobě samém.
Každému, komu připadá jídlo zajímavé a chce nahlédnout do zákulisí nejlepších světových restaurací, bude příběh připadat okouzlující. Není to kuchařka s recepty, fotografiemi či ilustracemi, spíš jakási polemika s Jonathanem Safranem Foerem. V knize je gastronomie záležitostí života a smrti, způsobem úniku a hledáním pravdy o sobě.

Čti víc
Kupte společně
Food Junkie - Posedlý jídlem - Mons Kallentoft
Cestování za jídlem -
607 Kč
Ušetříte 31 Kč

Recenze, kritiky

"Kdo četl jeho články o gastronomii, ví, že Mons Kallentoft umí psát o jídle. Dokáže ho vylíčit tak živě, až cítíme jeho vůni a chuť." Svenska Dagbladet

"Není to ani fikce, ani deník, spíš jakýsi halucinační cestopis." Sydsvenskan

"Kallentoftova kniha je zajímavou směsicí autobiografie, reportáže o jídle, cestopisu a románu s existenciálními tóny. Vytříbenost jeho jazyka proměňuje jídlo a pití v něco nádherného. Nejlepší pasáže jsou ty, v nichž se Kallentoft zastavuje a nechává slova promlouvat o hledání sebe samého; tehdy příběh přestává být reportáží a stává se románem." Folkbladet

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
264
Hmotnost
300 g
Rok vydání
2014
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Host
Rozměr
136×204 mm
ISBN
9788074910296
Naše katalogové číslo
164656

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Marrsha
21.4.2014
Příběh jedné touhy
Skvěle napsaná kniha o téměř zničující vášni pro jídlo. V době, kdy se jídlem začíná zaobírat stále více lidí, kteří sami sebe označují jako foodies, velmi aktuální. Autor dokázal velmi přesvědčivě popsat touhu po tom nejlepším jídle na světě, bere čtenáře do všech koutů světa a otevřeně vypravuje o hladu, který jej málem stál život.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Food Junkie - Posedlý jídlem - Mons Kallentoft
Cestování za jídlem -
607 Kč
Ušetříte 31 Kč

„Pro čtenáře je dobrá kniha nejlevnějším koníčkem, pro autora nejdražším. “

Gabriel Laub