Naše cena:
283 Kč
Běžná cena:
298 Kč
Ušetříte:
5% (15 Kč)

Posíláme do 20 dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující.
Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé v roce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě.

Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku a holokaust se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat i těm, kteří tu dobu znají už jen z literatury, filmů či z vyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí a všudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího v Německu, v poražené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život v zázemí, do kterého válka jen pomalu a plíživě proniká.
Podle Zusakových vlastních slov ho k napsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku v Mnichově a zažila bombardování města, a byla i svědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu z nich podal kousek chleba a dostal za to pár ran důtkami od vojáka z eskorty. Kolem této scény, spojující laskavost a krutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit.

Argo

Další tituly vydavatelství

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 856 Kč
(ušetříte 310 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: The Book Thief (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 528
 • Vazba: brožovaná
 • Rozměr: 125×200 mm
 • Hmotnost: 540 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788025708637
 • Rok vydání: 2014
 • Naše katalogové číslo: 164165


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotilo 74 lidí) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Eugénia Ficková
Eugénia Ficková
16. listopadu 2016
     
Reagovat

Názor čitateľa

Je to úžasná kniha, ktorá ma donútila plakať, smiať sa, zúfať aj milovať. Právom získala miesto v mojej knižnici a rada sa k nej vraciam. Napriek tomu, že téma sa pomerne často vyskytuje v knihách, Markus Zusak dokázal vytvoriť originálne a nádhené dielo. Nezvyčajný rozprávač pre mňa znamenal precítenie smrti, pozorovanie z úplne iného uhla pohľadu. A to, že je to príbeh o Nemcoch, zasial vo mne poznanie, že nič, čo sa na tejto zemi javí jednotné, také v skutočnosti nie je. Je to príbeh o akordeonistovi, a ja som si ho zamilovala spolu s Liesel. Je to príbeh o pästiarovi, a ja som s ním precítila každý úder. A je to príbeh o zlodejke, ktorá sa naučila prežívať. Toto všetko a ešte viac som si zamilovala a nemôžem inak, ako túto knihu odporúčať úplne všetkým. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
Paja
Paja
2. července 2016
     
Reagovat

-2

Nejprve musím říct, že jsem přečetla spostu recenzí na tuto knihu a jsem asi jediná komu se tato kniha nelíbila.
Popsané kapitoly, i to jak je každá část knihy popsaná mě mátla. Zorientovala jsem se až po nějaké době. Ale jinak graficky to bylo hezky zpracované.
Samotný příběh mě zklamal. Čekala jsem až se něco stane, kniha se rozjede. Pořád do předu nás vypravěčka připravovala na to co se stane a nic nepřišlo. Nevím přišlo mi to zdlouhavé a bez ničeho. Čekala jsem víc. Ale jinak to bylo napsané dobře. Autor píše dobře ale nebavila mě kniha.
Omlouvám se všem kterým se kniha líbila. Ale mě neoslovila.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (3)
Hana Puype
Hana Puype
25. dubna 2016
     
Reagovat Ověřený nákup

Ověřený nákup označuje recenze od přihlášených uživatelek a uživatelů, kteří si koupili knihu u nás.

-1

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na neobvyklého vypravěče. Cítila jsem, že se jakoby neprávem dovídám některé skutečnosti a o to více rostla má zvědavost... Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (1)
Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová
24. března 2016
     
Reagovat

2

Tato kniha patří mezi ty, které si člověk zkrátka zamiluje. Příběh Liesel donutí čtenáře ronit slzy, smát se i zoufat nad chybami lidstva. Malá Liesel proplouvá obdobím, které si většina z nás ani nedovede pořádně představit, s odvahou a nevšední nadějí, že jednoho dne bude zase dobře.
Navíc je kniha neuvěřitelně čtivá a také originální tím, že jí vypráví Smrt. Ale tahle Smrt není ta v kapuci a s kosou. Je to Smrt, které se čtenář nebojí, jelikož se chová, jako kdyby na ní samotné nic tak hrozného nebylo. Ví, že jednoho dne si přijde pro všechny, ale nebere to jako tragédii, takže čtenáři nezbývá než přistoupit na jeji náhled na věc.
Tuhle knihu by si měli přečíst všichni, kteří milují dojemné příběhy, ale i ti kteří si neváží života nebo z něj naopak mají velký strach. Když čtete o Liesel a její rodině i zážitcích z války, velý život se člověku najednou zdá nějak snažší.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
Dita Vrabčeková
Dita Vrabčeková
23. února 2016
     
Reagovat

1

Zlodějka knih pro mě patří mezi knihy, které by měl člověk přečíst, než zemře. Tato naprosto ojedinělá kniha odkrývá jedinečný příběh německé dívky, která prožívá mnohá utrpení, dobrodružství, ale i radosti ve svém těžkém životě. Tato kniha je na rozdíl od jiných titulů s válečnou tematikou více poutavá, jelikož celý příběh je vyprávěn Smrtí, která se na mnohé situace dívá zajímavým způsobem.
Knihu mohu jen doporučit, protože nikdy jsem nečetla knihu, která by byla i přes poměrně velký počet stran, tak úchvatná. Stačí jen několik málo dní a knihu slupnete jako malinu :) Marcus Zusak opět nezklamal a doufám, že se dočkáme dalších takovýchto literárních počinů, jakými jakou např. Zlodějka knih či jeho kniha Roky pod psa.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (1)
Jana Vážanová
Jana Vážanová
25. prosince 2015
     
Reagovat

Kniha s velkým K 2

Zlodějka knih se stala jednou z mých nejoblíbenějších knih. I přesto, že kniha má smutný nádech je velmi krásná. Vypravěčkou je smrtka, která Vás zavede do děje. Občas Vám prozradí jak příběh dopadne a Vy jen s napětím očekáváte, kdy to už příjde a přitom doufáte, že to dopadne jinak. A když příjde ten konec, o kterém víte jak dopadne, Vás zasáhne a Vy si nemůžete pomoct uroníte slzu. Ne-li celý moře slz.
Zlodějku knih sem přečetla jedním dechem a určitě se k ní budu vracet, protože mě tenhle příběh přímo zasáhl do srdíčka a bude tam mít navždy své místo.
Doporučuji.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
anonym
anonym
28. července 2015
     
Reagovat

NEJLEPŠÍ KNIHA

Za tu dobu, co jsme si zamilovala knížky jsem jih přečetla mnoho, mnoho, mnoho. Mraky. Ale tahle byla něco tak krásného, smutného, realistického, pravdivého a dojemného, že musím říct, že z těch spoust knížek byla tahle úplně nejlepší. Skoro nikdy se mi nestalo, že by mě knížka rozplakala. No, musím říct, že u téhle jsem brečela, jako by mi někdo před očima strouhal stovky cibulí. Bomba, měl by si ji přečíst každý!!! Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
Jakub Piterka
Jakub Piterka
28. března 2015
Reagovat Ověřený nákup

Ověřený nákup označuje recenze od přihlášených uživatelek a uživatelů, kteří si koupili knihu u nás.

Zlodejka kníh

Táto kniha patrí medzi moje obľúbené. Videl som najprv film a keď som sa dozvedel, že je aj kniha, hneď som si ju objednal. Musím povedať že knihe je omnoho lepšia ako film. Každému môžem len odporučiť. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
LukasNagy
LukasNagy
20. března 2015
     
Reagovat

Super kniha!

Knihu The book thief hodnotím veľmi kladne. Za pozitíva pokladám jednoduchosť anglického textu, ale hlavne napínavosť príbehu. Kniha vás celého "pohltí" a už z nej nemôžete odtrhnúť oči. Tým, čo sa boja, že nebudú chápať niektorým slovám, tak hovorím, že to vôbec nevadí, pretože text sa dá aj tak pochopiť. Na záver len poviem, že knihu vrelo odporúčam. :-) (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
Kateřina Stanislava Dvořáková
Kateřina Stanislava Dvořáková
5. ledna 2015
     
Reagovat Ověřený nákup

Ověřený nákup označuje recenze od přihlášených uživatelek a uživatelů, kteří si koupili knihu u nás.

Neskutečná! 1

Kniha s vámi komunikuje; průběžně vám prozrazuje konec, za což ji nesnášíte a milujete zároveň. Slova polykáte po hrstech a přejete si, aby ten nastíněný děj byl jinak... Kniha psána neskutečným jazykem a až s neuvěřitelnou malebnou lehkostí, byť to téma a období... Doporučuji Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
123
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU