Knihy
E-knihy

Sociální práce v praxi

Specifika různých cílových skupin a práce s nimi

Okamžitý download
PDF
Nakladatel
Portál, 2012

Současná sociální práce zkoumá i v praxi řeší širokou škálu sociálních problémů týkajících se nejrůznějších skupin lidí. Užívá k tomu mnohé poměrně obecné přístupy společné prakticky všem sociálním pracovníkům...

Čti víc

397 Kč

Běžná cena Běžně 529 Kč

Ušetříte 25%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Současná sociální práce zkoumá i v praxi řeší širokou škálu sociálních problémů týkajících se nejrůznějších skupin lidí. Užívá k tomu mnohé poměrně obecné přístupy společné prakticky všem sociálním pracovníkům (jejich popisu se věnovala kniha Metody a řízení sociální práce, Portál 2003). Kromě toho však naplňování potřeb určitých typů klientů vyžaduje také řadu znalostí a odborných postupů vázaných na jednotlivé cílové skupiny. V této knize čtenář nalezne základní informace o nejrůznějších skupinách, s nimiž se sociální pracovník ve své praxi setkává, a o metodách práce s nimi. Zahrnuty jsou zneužívané, týrané a zanedbávané děti a jejich rodiny; rodiny s jedním rodičem, v rozvodu a mnohoproblémové; nezaměstnaní; bezdomovci; uprchlíci; duševně nemocní; lidé s mentálním nebo tělesným postižením; ženy, které se prostituují; riziková mládež; pachatelé trestné činnosti a práce v rámci probační a mediační služby; staří lidé a umírající. Výklad je ilustrován případovými studiemi, text je doplněn praktickými informacemi, kontaktními adresami apod.
Čti víc
Kupte společně
Sociální práce v praxi - Oldřich Matoušek a kol.
Příběh nového jména - Elena Ferrante
596 Kč
Ušetříte 330 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
352
Nakladatelství
Portál
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
160524
Rok vydání
2012

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,8 / 5

31 hodnocení

27
2
1
1
0

23.11.2005
Názor čitateľa
táto kniha, ktorú som držala v rukách len veľmi krátko ma zaujala až natoľko, že som sa rozhodla si ju aj ihneď kúpiť.je to perfektná pomôcka pre sociálnych pracovníkov a každému kto aj študuje sociálnu prácu ju môžem odporučiť.nič nestratia ak si ju zakúpia.mne osobne veľmi pomohla pri písaní ročníkovej práce.
Čti víc

V roce 2015 oslavil Portál 25. výročí svého založení. Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly další oblasti jako sociologie, politologie, zdraví, média, antropologie, ekologie, filozofie, ekonomie, sémiotika či kulturologie.

Čti víc
Kupte společně
Sociální práce v praxi - Oldřich Matoušek a kol.
Příběh nového jména - Elena Ferrante
596 Kč
Ušetříte 330 Kč