Knihy
E-knihy

Psychopatologie pro pomáhající profese

Portál, 2012
Okamžitý download
PDF
Nakladatel
Portál, 2012

Rozšířené a přepracované vydání. Každá snaha o pomoc dětem i dospělým trpícím v důsledku psychických obtíží a nemocí musí vycházet z porozumění příčinám, projevům a sociálním dopadům jejich obtíží...

Čti víc

659 Kč

Běžná cena Běžně 979 Kč

Ušetříte 33%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Rozšířené a přepracované vydání. Každá snaha o pomoc dětem i dospělým trpícím v důsledku psychických obtíží a nemocí musí vycházet z porozumění příčinám, projevům a sociálním dopadům jejich obtíží. Všem, kdo pracují s lidmi a chtějí lépe rozumět jejich psychickým problémům, je určen zevrubný, ale přehledný učební text představující neobvykle široký okruh otázek. Úvod seznamuje se základními pojmy psychopatologie, s pojetím normy a příčinami vzniku odchylek v oblasti psychiky, jejich diagnostice a terapii. Druhá část je věnována složitému vztahu mezi tělesným onemocněním a psychikou člověka, a psychologii handicapu. Třetí část podává přehled hlavních typů duševních onemocnění a poruch chování. Závěr knihy přináší originální přehled poznatků o dopadech negativních sociálních jevů na psychiku člověka: o problematice dysfunkce rodin, o sociokulturním handicapu, o nezaměstnanosti a bezdomovectví i psychologických aspektech kriminality a pobytu ve vězení. Výklad je jasný a přehledný, doplněný řadou příkladů jak ze současné praxe, tak z historie a krásné literatury.
E-kniha byla vyrobena z oblíbeného původního 3. přepracovaného a rozšířeného vydání z roku 2004, které díky své propracovanosti a aktuálnosti nedoznalo do současnosti žádných změn.
Čti víc
Kupte společně
Psychopatologie pro pomáhající profese - Marie Vágnerová
Šéf - Vi Keeland
859 Kč
Ušetříte 465 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

5,0 / 5

15 hodnocení

15
0
0
0
0

phdr. josef skácel
25.11.2009
názor na knihu
domnívám se,že tato vynikající kniha by nemela chybet v knihovne toho, kdo pracuje s mentálne postihnutými. pro mne osobne byla nejen zdrojem cenných informací, ale i inspirací pri výchove mentálne postihnutých v jednom sociálním ústavu. doporučuji !!!
Čti víc

V roce 2015 oslavil Portál 25. výročí svého založení. Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly další oblasti jako sociologie, politologie, zdraví, média, antropologie, ekologie, filozofie, ekonomie, sémiotika či kulturologie.

Čti víc
Kupte společně
Psychopatologie pro pomáhající profese - Marie Vágnerová
Šéf - Vi Keeland
859 Kč
Ušetříte 465 Kč

„Nejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění. “

Voltaire