Knihy
E-knihy

Tematicko-apercepční test: interpretační perspektivy

Psychoprof, 2012
Nakladatel
Psychoprof, 2012

Obsáhla monografie je první v české odborné literatuře, která sa věnuje věhlasnému a mezinárodně používanému Tematicko - apercepčnímu testu. Jde o obdivuhodnou práci mapujíci jedno z nejvýznamnejších psychodiagnostických metod, které má psychologie...

Čti víc

1 102 Kč

Běžná cena Běžně 1 160 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

1 102 Kč

Více o knize

Obsáhla monografie je první v české odborné literatuře, která sa věnuje věhlasnému a mezinárodně používanému Tematicko - apercepčnímu testu. Jde o obdivuhodnou práci mapujíci jedno z nejvýznamnejších psychodiagnostických metod, které má psychologie k dispozici. Podáva přehled současných přístupů, nabízí výkladové principy vůdčích odborníků v dané problematice. Text se vymaňuje z čistě teoretického rámce a nabízí i klinicko-diagnostický přístup. Uvítají ji vzdělaní psychologové, mající s testem již alespoň bazální zkušenosti, ale i odborníci, zajímající se o obecnější diagnostické postupy. Kniha zdaleka přesahuje v našich zemích obvyklý rámec textu o jednotlivé metodě.
Z lektorského posudku
prof. PhDr. Mojmír Svoboda, CSc.

Predložená monografia je uceleným a ojedinelým dielom, ktoré svedčí o výbornej teoretickej a metodologickej erudícii autorského tímu, o ich schopnosti systémovo analyzovať zložité otázky, integrovať ich výsledky a prijímať primerané závery. Predstavuje významný prínos nielen pre klinickú prax, ale rozširuje možnosti využitia Tematického apercepčného testu aj na iné aplikačné oblasti v domácom i medzinárodnom kontexte. Osobitne treba vyzdvihnúť význam publikácie pre študentov psychológie, či už ide o doktorandov či študentov magisterského štúdia, ktorí metódu TAT použijú vo svojich výskumoch. Monografia bude užitočná pre všetkých psychológov, ktorí sa chcú v tejto metóde ďalej zdokonalovať.
Z lektorského posudku
doc. PhDr. Tatiana Taročková, PhD.
Čti víc
Kupte společně
Tematicko-apercepční test: interpretační perspektivy - Ivo Čermák, Táňa Fikarová
Raději zešílet v divočině - Aleš Palán
1 500 Kč
Ušetříte 157 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
712
Hmotnost
1020 g
Rok vydání
2012
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Psychoprof
Rozměr
157×225 mm
ISBN
9788089322121
Naše katalogové číslo
154858

Recenze

Jak se vám kniha líbila?


9. 8. 2016
Názor čitateľa
Kniha je skôr učebnicového charakteru, kde sa opisuje jedna pacientka a výklad interpretácií jednotlivých tabulí. Kniha je užitočná a napomáha pochopeniu testu, avšak nie je to populárne čítanie, ale je skôr určená pre odborníkov.
Čti víc

Kupte společně
Tematicko-apercepční test: interpretační perspektivy - Ivo Čermák, Táňa Fikarová
Raději zešílet v divočině - Aleš Palán
1 500 Kč
Ušetříte 157 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin