Knihy
E-knihy

Na kopci

Motto, 2013
Nakladatel
Motto, 2013
Edice
Detektivka

V roce 2000 se ve Výtoni, zapadlé vesnici v podhůří Šumavy, zjevil malé Marii anděl. O dvanáct let později se Milan, student vysoké školy s výhledem na novinářskou kariéru, vydává na poutní místo, aby sebral všechny dostupné materiály a vyslechl svědky...

Čti víc

299 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

V roce 2000 se ve Výtoni, zapadlé vesnici v podhůří Šumavy, zjevil malé Marii anděl. O dvanáct let později se Milan, student vysoké školy s výhledem na novinářskou kariéru, vydává na poutní místo, aby sebral všechny dostupné materiály a vyslechl svědky. O proslulé události chce napsat diplomovou práci. Během svého výzkumu naráží na indicie, které naznačují, že slavné výtoňské zjevení možná neproběhlo tak, jak se traduje. Viděla devítiletá Marie opravdu anděla, nebo byl její zážitek mnohem pozemštější?
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
384
Hmotnost
360 g
Rok vydání
2013
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Motto
Rozměr
125×205 mm
ISBN
9788072467198
Naše katalogové číslo
154388

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

5 hodnocení

3
1
1
0
0

26. 10. 2014
Názor čtenáře
Knížka má v rukávu hned několik es. Tím prvním je, že je děsně čtivá. Přelouskala jsem ji za šest hodin ani nevím jak. Tím druhým esem je to, že se odehrává v místech, která jsou mi blízká. Ať už jde o Prahu, kde studuji nebo o Šumavu, kde je můj domov. Obojí činí příběh ještě přitažlivější. No a do třetice je tu fakt, že jde o zajímavý příběh. Jakmile se začtete, nutně potřebujete vědět, jak to celé skončí. Březina se nebojí pouštět do diskutabilních témat, což oceňuji stejně jako to, že dokonale vyvažuje všechny názory na dané téma - nějakým záhadným způsobem se mu podařilo napsat příběh velmi citlivě, tak, aby se ani jedna strana (v tomhle případě věřící a ateisté) nemohli cítit dotčeně. Navíc mě potěšilo, že se autorovi podařilo vyhnout se typickým stereotypům v rozdílech Praha X venkov.
Čti víc
Petr Čapek
Petr Čapek
21. 4. 2014
Názor čtenáře
Autorovi se podařilo přinést zajímavý příběh s dobře vystavěnou zápletkou, kdy se z úvodního zjevení anděla dostáváme až k traumatickým zážitkům, kterými si musela projít malá holčička. Březina si vzal příklad ze svých severských kolegů a stejně jako daleko věhlasnější autoři používá osvědčenou kombinaci novinářů, kteří ruku v ruce s policií jdou neúnavně za pravdou. Touto kombinací je v autorově případě novinářský student Milan a vysloužilá policistka Helena. V lecčems se dá příběh přirovnat ke knihám Lisy Marklund nebo Gillian Flynnové. Narozdíl od těchto autorek se česká detektivka obejde bez všudypřítomné krutosti a potoků krve, které věhlasné autory provází.
Čti víc
Smejma
15. 8. 2013
Na kopci
Kniha, která přinese pohodové čtení a zároveň nezapře obrovský kus práce, který do ní autor vložil. Postavy přilnou snadno k srdci. Atmosféra všech lokací prostě sedí, díky šikovně nadávkovaným reáliím. Neomšelá zápletka, která zaujme, aniž by k tomu potřebovala potoky krve. Vše zabaleno do svižného stylu, co chytne a nepustí. Zkrátka stojí za to. ;-)
Čti víc
Anita F .
26. 7. 2013
Na kopci
Výborne napísaná kriminálka od sčítaného autora , plná zaujímavých, pre mňa nových nie celkom bežných informácii. Ľahko sa číta, namotávate sa postupne do deja, ktorý sa mohol odohrať kdekoľvek. Máte pocit že ide o opis skutočného príbehu z dedinky od vedľa a väčšinu postáv, akoby ste poznali zo svojho okolia. Celý príbeh má potrebné napätie od začiatku do konca, prekvapivé momenty a veľmi dobrú zápletku. Prečítané za 3 večery , spokojná so záverom :-)
Čti víc

Nakladatelství Motto založila v roce 1990 Ing. Romana Přidalová. Od začátku vydávalo kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá, Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Od roku 2011 patří Motto do skupiny Albatros Media a.s. a nadále klade velký důraz na rozvoj české detektivky (Jiří Březina, Zdeňka Hamerová) a objevuje i nové české spisovatelky (Radka Třeštíková, Michaela Klevisová, Anna Tůmová, Olga Path Štiplová ad.). Uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Piknik v Provence, Oběd v Paříži a Večeře v ráji, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia nakladatelství Motto jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

Čti víc

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma