Andělin popel

Frank McCourt  ·  Vydavatel: Academia, 2003
Naše cena:
147 Kč
Běžná cena:
155 Kč
Ušetříte:
5% (8 Kč)

Vyprodané
Kniha je vyprodaná a zřejmě už nebude dostupná, proto ji není možné objednat.
Co to znamená?

Této knihy už se prodaly všechny výtisky. Ani my, ani vydavatel nebo distributor už nemáme na skladě žádné kusy. Proto vám tuto knihu už nedokážeme sehnat. Teoreticky však můžete mít štěstí v jiných obchodech, které mohou ještě mít poslední kusy na skladě.

Zadejte svou e-mailovou adresu a budeme vás informovat, jakmile bude dostupná. Co to znamená?

Až bude tato kniha k dispozici, budeme vás informovat na e-mail, který uvedete. Jde jen o nezávaznou informaci pro vás, ne o pevnou objednávku - když budete mít o knihu zájem, můžete následně přijít na naši stránku a objednat si ji.


Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

   Autobiografické vyznání, vzpomínky stárnoucího muže na dětství a mládí, které prožíval v třicátých a čtyřicátých letech v Irsku. Zpráva o strádajícím, ale často i komickém životě irské rodiny ve slamech arcikatolického Limericku patří k tomu nejkrásnějšímu, co bylo kdy o Irsku napsáno. Autor knihy, Frank McCourt (1930), se narodil v New Yorku a spolu s rodiči se ve svých čtyřech letech vrátil do Irska, dnes žije opět v Americe.

Academia

Další tituly vydavatelství

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

V současné době zaujímá Academia svou ediční činností přední místo mezi nakladatelstvími České republiky. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Podrobnosti

 • Počet stran: 386
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 200×130 mm
 • Jazyk: český
 • ISBN: 8020011153
 • Rok vydání: 2003
 • Naše katalogové číslo: 14055

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 2 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Adriana Vídeňská
Adriana Vídeňská
25. února 2016
     
Reagovat

1

Škoda, že tato knížka už několik let není prakticky k sehnání, jelikož je to taková drsná, ale velmi úsměvně vyprávěná tragédie, kterou by si měl přečíst každý. Moje maminka na ni před lety dostala doporučení, doporučila ji dále, konečně se to dostalo i ke mně (prý jsem před těmi X lety byla ještě moc malá - je pravda, že česky knížka vyšla 1998), a nikdo jsme nebyli zklamaní. Příběh jedné irské rodiny zkoušející štěstí ve 30.letech nejprve v Americe a poté trpící zpět v Irsku, vyprávěný očima malého Frankieho. Má to zatracený spád, budete se na katastrofy dívat dětskýma očima a budete se smát, to vám garantuji. Z dětského pohledu je všechna ta drsná bída přece jen lépe snesitelná, až humorná (když máte vytopenou půl roku půlku baráku, a jste přestěhovaní nahoře v "Itálii", kde je prostě teplíčko). Už jsem předeslala, že je to návykové, zhltnuté za dva večery a na stole mám druhý díl. A je i film, takže z euforie kolem tohohle titulu ještě chvíli vyžiju. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Zuzana Kovačova
Zuzana Kovačova
1. března 2006
     
Reagovat

Je mi dobre

Po tejto knihe som si uvedomila, ako mi je dobre na svete. Odporučam ako čitanie, ked vas začne chytat depresia. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (0)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU