Knihy
E-knihy

Ráj a peklo

Na skladě
Nakladatel
Dybbuk, 2012
1. díl série
Ráj a peklo

Román nejčtenějšího současného islandského spisovatele Jóna Kalmana Stefánssona je lakonickým popisem života rybářské obce nacházející se ve fjordu poblíž severního pólu. Všechny obyvatele živí lov ryb, a tak rybáři periodicky vyplouvají na moře...

Čti víc

239 Kč

Na skladě poslední kusy

Doporučené tituly a kolekce

239 Kč

Více o knize

Román nejčtenějšího současného islandského spisovatele Jóna Kalmana Stefánssona je lakonickým popisem života rybářské obce nacházející se ve fjordu poblíž severního pólu.
Všechny obyvatele živí lov ryb, a tak rybáři periodicky vyplouvají na moře. S věčným střídáním běsnících živlů, bouřek, vánic a mrznutí je boj o život roven odolávání ďáblu v pekle a jediným, co zde jakkoli vzdáleně připomíná opak, je starý pastorův překlad Miltonova Ztraceného ráje. I ten se však nakonec ukáže být prokletím, neboť Bárdur si díky němu zapomene vzít vhodné oblečení a na moři umrzne. Četba poezie je životu nebezpečná. Přes veškerou nepřízeň se obyvatelé osady nikdy nevzdávají naděje (či Naděje, jak zní jméno jedné z lodí). Věnují se co možná nejvíc životu, neboť podle nich člověk umíráním ztrácí ráj, přestože to mnohokrát není více než jen několik zářivých chvil roztrhaných tmavými dny. Slzy se nedají navléct na šňůru a spustit jako třpytivé lano do temné hlubiny a vytáhnout ty, kteří zemřeli, třebaže měli žít. Zhasne světlo života a promění se ve tmu v okamžiku, kdy přestaneme žasnout, kdy se přestaneme ptát a začneme brát život jako běžnou součást všedního dne?
Čti víc
Kupte společně
Ráj a peklo - Jón Kalman Stefánsson
Meruňková zavařenina - Alexander Solženicyn
485 Kč
Ušetříte 13 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Himnaríki og helvíti
Rozměr
132×205 mm
ISBN
9788074380754
Naše katalogové číslo
138174
Počet stran
200
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2012
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Dybbuk

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

4 hodnocení

4
0
0
0
0

Zuzka
28.6.2017
Môže byť

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Uznávam, že prvá polka bola ozaj super... zaujalo ma jeho zvláštne písanie..kde text s priamou rečou neoddeľuje od textu ako takého, takže žiadne state s priamou rečou tam nikde nenájdete. Páčili sa mi opisy Islandu..mora, oblakov, snehu a podobne, taktiež ťažký a smutný príbeh hlavného hrdinu, ktorý nemal meno, volal sa proste a jednoducho Chlapec. Čo sa mi nepáčilo boli opisy ľudí, ktorí sa tam zjavne len na chvíľu bezmyšlienkovite mihli a niektorí mali niečo s dejom, niektorí len málo, iní takmer nič a zbytočne ma autor oboznamoval o ich živote. A že tie Islandské mená sú všetky rovnaké..začínajú sa na G, T, a B že občas neviete presne kto je kto a musíte sa na to viac sústrediť. Koniec knihy taká zvláštna. Veľmi veľa sa v tejto knihe rozoberá život a hlavne smrť a pomyselník medzi nimi. To sa mi na nej veľmi páčilo. Že nepojednáva len od hop po trop, ale má zaujímavé úvahy. Celkom dobrá kniha, odporúčam, aj keď som možno trošku čakala viac.
Čti víc
Zdena Solan
11.12.2015
pre mňa najsilnešia kniha roka
Chlapec stratil niekoho, kto mu rozumel - jediný. "Nic není sladké bez tebe." Kladie otázky, ktoré si aspoň občas položí hádam každý z nás. Nachádza odpoveď: "Peklo je nevědět, jestli je člověk živý nebo mrtvý..." a rozhodne sa pre život. Prostredníctvom islandských rybárov, ktorí sa v extrémne ťažkých podmienkach starajú o živobytie nám autor prináša neuveriteľne dojemný a hlboký príbeh. Udalosť, v ktorej čítanie nepriamo spôsobí smrť, nás núti uvedomiť si, že bez kníh by sme neprežili.
Čti víc
R
19.2.2014
Líbí
Silný příběh, smutný, stojí však za přečtení.
Čti víc

Kupte společně
Ráj a peklo - Jón Kalman Stefánsson
Meruňková zavařenina - Alexander Solženicyn
485 Kč
Ušetříte 13 Kč