Knihy
E-knihy

Čert nespí

  Na skladě
  Nakladatel
  Slovenský filmový ústav, 2012
  Režie

  Film zložený z troch samostatných satirických poviedok Petra Karvaša – Smutný káder, Typický prípad a Veľkorysá kampaň – veľmi vtipne a zároveň výstižne odhaľuje a kritizuje nedostatky vo fungovaní vtedajšej spoločnosti....

  Čti víc

  97 Kč

  Běžná cena Běžně 102 Kč

  Ušetříte 5%

  Na skladě, posíláme ihned

  Doporučené tituly a kolekce

  97 Kč

  Více o titulu

  Film zložený z troch samostatných satirických poviedok Petra Karvaša – Smutný káder, Typický prípad a Veľkorysá kampaň – veľmi vtipne a zároveň výstižne odhaľuje a kritizuje nedostatky vo fungovaní vtedajšej spoločnosti. Poviedky sú pospájané zábermi schvaľovacej komisie, ktorá si necháva film premietnuť, aby následne povolila, či naopak zamietla jeho uvedenie do kín. Členovia komisie, ktorí sa v jednotlivých postavách na plátne spoznávajú, v prestávkach medzi premietaním vyjadrujú svoje pripomienky.

  This film is composed of three separate satirical stories written by Slovak playwright Peter Karvaš – The Sad Cadre, An Exemplary Case, and Generous Campaign. In a very humorous and poignant way, it reveals and challenges the shortcomings of contemporary society. The three parts are connected by the motive of an approval committee that watches the film in order to issue its eventual approval or, on the contrary, its disapproval of the film´s distribution in cinemas. The committee members, who recognize themselves in the characters on the screen, voice their comments during the intermissions between the screenings.
  Čti víc
  Kupte společně
  Čert nespí - Peter Solan
  Katka - Ján Kadár
  193 Kč
  Ušetříte 10 Kč
  Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
  Dejte nám o tom vědět.

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

  Recenze

  Jak se vám film líbil?

  Kupte společně
  Čert nespí - Peter Solan
  Katka - Ján Kadár
  193 Kč
  Ušetříte 10 Kč

  „Nejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění. “

  Voltaire