Knihy
E-knihy

Prázdné místo (české vydání)

Plus, 2013
Nakladatel
Plus, 2013

Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy. Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás...

Čti víc

474 Kč

Běžná cena Běžně 499 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Milí přátelé, tento titul si můžete koupit i ve výhodné kolekci spolu s titulem Volání Kukačky.
Velký román o malém městě! Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se zprvu zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje.

Prázdné místo je první román pro dospělé od nepřekonatelné vypravěčky J. K. Rowlingové.
Čti víc
Kupte společně
Prázdné místo (české vydání) - J.K. Rowling
Grey - E L James
663 Kč
Ušetříte 35 Kč

Recenze, kritiky

Prázdné místo je velkolepý a skvěle napsaný román o soudobé společnosti. Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy. Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás.
šéfredaktorka Martina Mašínová

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Casual Vacancy
Rozměr
160×210 mm
ISBN
9788025901557
Věkové doporučení
15+
Počet stran
450
Hmotnost
780 g
Rok vydání
2013
Naše katalogové číslo
132465
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Plus

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

3,9 / 5

108 hodnocení

15
8
5
4
1

Betka
28.5.2018
Neočarila ma, ale dočítala som ju

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Kniha sa rozbieha naozaj strašne pomaly...snáď celá prvá polovica je len opis postáv a ich vzájomných vzťahov, niečo sa konečne začne diať až naozaj neskoro. Hlavná zápletka (kto je za tým, čo sa v meste deje) sa mi potom páčila, záver knihy má konečne trochu napätia, odhalia sa nečakané veci, autorka výborne vykreslila atmosféru predchádzajúcu tragédii. Ale úplné ukončenie sa mi zase až tak nepáčilo. Radím bohužiaľ k tým horším čitateľským zážitkom.
Čti víc
10.10.2016
Názor čitateľa
Schopnosť dobre vykresliť charakter postáv a vystavať gradujúci príbeh ma prinútilo dočítať záver na jeden dych i napriek pokročilej hodine a klipkajúcim očiam :)..
Čti víc
Ivana
10.4.2016
dobrá kniha
Celkom zaujímavá a dobrá kniha. Bola som zvedavá, aká bude kniha pre dospelých čitateľov, ale myslím, že nesklamala. Nie je to HP je to niečo iné, ale kniha je dobrá a odporúčam.
Čti víc
Hana Benešová
Hana Benešová
27.2.2016
Nejde se ubránit srovnání s HP. Není to srdcovka tak jako Harry, ale i tak se kniha četla velmi dobře. Ze začátku mi dělalo problém zorientovat se v záplavě jmen, ale postupem času jsem našla svoje oblíbence. Autorka k postavám přistupuje lidsky a snaží se je vykreslit tak, aby čtenář pochopil jejich pohnutky a alespoň trochu byl sto odpustit jim jejich chování. Žádné veselé čtení, ale rozhodně stojí za to přečíst.
Čti víc
Tereza Kolaříková
Tereza Kolaříková
23.2.2016
Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Tak až přehnaně detailně vykreslované postavy a scény skoro kontraproduktivně brzdily vcítění se do děje. Ale jakmile jsem se trochu zorientovala, Padford mě doslova vcucnul. Byla jsem jedním z obyvatelů tohoto malého anglického městečka. Kladně vykreslené postavy jsem milovala a těmi ne až tak kladnými jsem skoro chtěla opovrhovat. Doporučuji nesrovnávat s Harrym Potterem a neočekávat nic podobného a tato kniha vás potěší. Sice budete po jejím dočtení mírně v depresi, ale potěší.
Čti víc
Libuše Doupovcová
19.10.2015
Názor čtenáře
Velmi dobře napsané, nepostrádá napětí a čte se tzv. jedním dechem. Autorka projevila znalost lidských charakterů a života v různých sociálních prostředích. Odhaluje kořeny pokrytectví, chamtivosti a bažení po moci i v měřítku, kdy je tato moc vyloženě směšná. Odhaluje, že věci jsou jiné, než jak bývají povrchním zrakem viděny a že za zlobou až nenávistí se skrývá např. deprivace z dětství. Doporučuji všem, kdo nevěří sladkým příběhům o lásce a vždy šťastných koncích.
Čti víc
25.5.2014
Názor čitateľa
Na túto knihu sú rôzne názory. Môj postoj k nej je veľmi optimistický. Čítala sa skvele, dobre sa vykreslila s postavami. Reálne prostredie. Ľudia asi od nej očakávali ďalšie fantasy na spôsob Pottera. Ja som na tom vyrastala, ale absolútne sa necítim ukrivdená, že som si kúpila túto knihu v angličtine. Za týždeň popri práci a škole padla.
Len nech ďalej pani Rowlingová pokračuje v písaní.
Čti víc
Kristýna Fousková
Kristýna Fousková
12.5.2014
J. K Rowling rozhodně nezklamala
Jako fanoušek Harryho Pottera jsem byla mírně skeptická, zda román pro dospělé bude stejně dobrý. Bylo to jiné, ale nezklamala mě. Rozhodně doporučuji nesrovnávat s HP. Je to úplně jiné téma a jiný svět. Podobnost vidím v perfektně vystavěných charakterech postav a jejich propojení. Chce to notnou dávku umu, takhle udržet celý příběh a všechny postavy. A Rowlingové se to povedlo. Občas se u toho člověk i trochu zasměje, občas ho zamrazí. Rozhodně bych tuto knihu doporučila.
Čti víc
Jana Benešová
Jana Benešová
24.4.2014
Doporučuju!
Tohle bude asi spíš záležitost pro fanoušky Harryho Pottera. Jasně, že chceme vidět, jak se naše milovaná Rowlingová vymanila z té kouzelnické škatulky. Já jsem byla víc než nadšená. Prázdné místo je perfektní sociální román s mnoha prolínajícími se vrstvami a zápletkami, s dokonale vystavěnými charaktery jednotlivých postav, s důrazem na detail a jemný ironický humor. Byl to sice trochu šok, že stvořitelka něčeho tak nevinného, jako je Potter, zná slova jako sex a drogy, ale na druhou stranu, bylo to příjemné osvěžení. Knížku jsem přečetla skoro na jeden zátah, tak je to čtivé. Není to napínavé, dechberoucí nebo akční, ale Rowlingová si z toho čarodějného světa přece jen jednu věc vzala s sebou -> tu kouzelnou schopnost přimknout čtenáře k jejím knížkám, dokud je nepřečtou. Jsem ráda, že můžu říct, že jméno Rowlingová je fakticky značka čtenářské kvality.
Čti víc

Joanne Rowlingová, píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling) či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé - Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií. Kromě psaní knih je Rowlingová známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Nedělník The Sunday Times v roce 2008 odhadl její majetek na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii. Forbes ji označil jako 48. nejvlivnější celebritu roku 2007. Stala se filantropkou, podporuje organizace jako Comic Relief, One Parent Families a Multiple Sclerosis Society of Great Britain. Po obrovském úspěchu prvního dílu napsala Rowlingová 6 dalších pokračování a 3 doplňkové knihy, které byly vydány ve prospěch nadace Comic Relief. Prodej knihy udělal z Rowlingové multimilionářku, v roce 2001 si tak mohla koupit luxusní sídlo ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. V tom samém roce se zde vdala za Dr. Neila Murraye. Série o Harry Potterovi má celkem 7 částí. Překladatelem většiny částí je Pavel Medek. Všechny knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Nakladatelství Albatros, které má v ČR na tuto sérii exkluzivní práva, vydalo český překlad první knihy 31. ledna 1998. Přes obrovský úspěch knih (nebo snad právě kvůli němu) se Rowlingové nevyhnula ani řada problémů. Vydání pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) se zdrželo kvůli nařčení z plagiátorství spisovatelkou Nancy Stoufferovou. Soud nakonec rozhodl ve prospěch Joanne Rowlingové. Autorka si také chtěla od psaní na chvíli odpočinout, protože během psaní čtvrtého dílu se cítila přepracovaná. Nakonec však donutila nakladavatelství posunout datum publikace a na pátý díl celé série tak měla celé tři roky klidného psaní. Rowlingová prohlásila, že část tohoto času strávila i na psaní jiných knih než pokračování Harryho Pottera. Na konci roku 2003 dostala Rowlingová nabídku televizního producenta Russella T. Daviese na spolupráci při tvorbě slavného britského sci-fi seriálu Doctor Who. I když byla nabídkou nadšená, musela ji nakonec odmítnout, protože už pracovala na dalším dílu série. Ten nese v originále jméno Harry Potter and the Half-blood Prince (Harry Potter a princ dvojí krve). Těsně před Vánoci 2004 oznámila Rowlingová dokončení knihy, datum vydání bylo stanoveno na polovinu roku 2005, kniha vyšla 16. července 2005, česky vyšla 19. prosince 2005, nelegálně se však začala prodávat už dřív. Rowlingová se - stejně jako řada dalších literárních, hudebních či filmových osobností - krátce objevila jako postavička v americkém kresleném sitcomu Simpsonovi.

Čti víc

Nakladatelství Plus obohacuje portfolio společnosti Albatros Media o literaturu pro dospělé. Jejich ediční plán se zaměřuje na kvalitní mainstreamovou literaturu různých žánrů - od lehčích románků nebo humoristického čtení, přes závažnější psychologické a společenské romány, hororové sci-fi povídky nebo historické romány - s osobitým důrazem na angloamerickou a českou prózu. Mezi autory, které vydáváme, patří také spisovatelská esa jako Andrzej Sapkowski, Graham Greene, J.G. Ballard, Michael Chabon, KazuoIshiguro, laureáti Nobelovy ceny José Saramago a Kenzaburóoe; z českých autorů v Plusu vycházejí například Josef Škvorecký, Ján Novák, Petr Placák, Jaroslav Žák, Václav Vokolek či Ondřej Neff.

Čti víc
Kupte společně
Prázdné místo (české vydání) - J.K. Rowling
Grey - E L James
663 Kč
Ušetříte 35 Kč

„Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. “

Oscar Wilde