Knihy
E-knihy
284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

284 Kč

Více o knize

Moderní medicína s úspěchem potlačuje příznaky většiny nemocí. Často se však stane, že se příznaky objeví znovu. Někdy v závažnější a nebezpečnější podobě, jindy se chronifikují. Osvědčené léčebné postupy znovu už nezabírají a pacienti ztrácejí víru v uzdravení. Někteří lékaři pak nemocným doporučí, aby vyhledali psychosomatika. Ten navrhne proměnu životního stylu a životní strategie, odhalí nebezpečná psychická strádání, stará a nevyřešená traumata, příčiny útěků do nemocí, sociální bezvýchodnost atp. Závažné nemoci dosvědčují nekompatibilitu člověka s vnějškem. Podle stanoviska Světové zdravotnické organizace (WHO) obnovuje zdraví zánik tělesného, psychického a sociálního utrpení. Ani WHO nemluví tedy o nemoci jako o nehodě, zlovolné náhodě či o pouhém následku dědičnosti.

Dochází k nevídanému pokroku v oblasti moderní farmakoterapie. Množství těžkých a nádorových chorob přesto vzrůstá. Častěji než dříve se znovu vyskytují zhoubné nádory u pacientů, jejichž předchozí léčba byla úspěšná. Ukazuje se, že pouhá pasivní konzumace léků, byť vysoce účinných, nezaručuje definitivní vyléčení. Nemocní, kteří postřehnou, že lidská mysl nemá jen fyziologické funkce a není otrokem, ale hybatelem těla, mají naději uniknout z bludného kruhu chorob. Nadčasová kniha Petra Novotného nabízí čtenářům, nemocným i lékařům významnou pomoc a naději na zlepšení výsledků léčby závažných onemocnění.


Prof. MUDr. Miloš Pešek, CSc.
Přednosta plicní kliniky fakultní nemocnice v Plzni
Čti víc
Kupte společně
Uzdravování psychickými prostředky - Petr Novotný
Hana - Alena Mornštajnová
467 Kč
Ušetříte 61 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
332
Hmotnost
540 g
Rok vydání
2012
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Dialog
Rozměr
150×210 mm
ISBN
9788074240430
Naše katalogové číslo
126969

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0
Kupte společně
Uzdravování psychickými prostředky - Petr Novotný
Hana - Alena Mornštajnová
467 Kč
Ušetříte 61 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma